id: ssuazn

„PODARUJMY UŚMIECH NASZYM PODOPIECZNYM” - ZBIÓRKA NA REHABILITACJĘ I AKTYWNY WYPOCZYNEK DLA UCZNIÓW ZPEW.

„PODARUJMY UŚMIECH NASZYM PODOPIECZNYM” - ZBIÓRKA NA REHABILITACJĘ I AKTYWNY WYPOCZYNEK DLA UCZNIÓW ZPEW.

Nasi użytkownicy założyli 1 167 485 zrzutek i zebrali 1 215 117 665 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Znając ogromną życzliwość i wielkie serca tych, którzy chętnie wspomagają wszelkie działania na rzecz osób niepełnosprawnych i tym razem liczymy na Państwa pomoc w realizacji naszego projektu. Jest nim organizacja kolejnego turnusu rehabilitacyjno – wypoczynkowego.

Zespół Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Skarżysku – Kamiennej jest placówką, która kształci i wychowuje dzieci i młodzież z różnymi niepełosprawnościami  /upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim, niepełnosprawnością ruchową, autyzmem i in./. Poza codzienną nauką uczniowie mają możliwość uczestniczenia w różnych formach zajęć rehabilitacyjnych i usprawniających zaburzone funkcje. To właśnie między innymi dzięki takim formom wspomagania widzimy, jak nasi wychowankowie rozwijają się i doskonalą umiejętność prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie.

Organizowane przez nas turnusy pełnią nie tylko funkcję rehabilitacyjną, ale są także bardzo ważnym aspektem edukacyjnym i poznawczym. Ich głównym celem jest ogólna poprawa psychofizycznej sprawności oraz rozwijanie umiejętności społecznych uczestników. Odbywa się to między innymi przez nawiązywanie i wzmacnianie kontaktów interpersonalnych, realizację i pogłębianie zainteresowań, a także poprzez udział w innych zajęciach przewidzianych programem turnusu.

Turnusy organizowane w latach poprzednich pokazują, jak duży wpływ wywierają one na edukację, wychowanie, rozwój społeczny i funkcjonowanie dzieci w nowych sytuacjach życiowych. Podczas pobytu uczestnicy pod bacznym okiem opiekunów mierzą się z nowymi problemami życia codziennego, które próbują samodzielnie rozwiązać. Dotyczą one zarówno prostych czynności związanych z samoobsługą, a także podejmowania odpowiednich decyzji w nowych miejscach i sytuacjach, z którymi na co dzień nie mają możliwości się zetknąć.

Pomimo sytuacji epidemicznej, jaka panuje w naszym kraju, to we wrześniu 2020 roku udało nam się wyjechać na turnus rehabilitacyjno – wypoczynkowy do Zakopanego. Uczestnicy podczas dwutygodniowego pobytu mieli możliwość choć na chwilę zapomnieć o trudnościach związanych z aktualną sytuacją.

Wsparcie finansowe, jakie uzyskaliśmy dzięki Państwa uprzejmości podczas poprzedniej zrzutki, w znacznym stopniu ułatwiło nam realizację postawionych celów i założeń związanych z przygotowaniem atrakcyjnej oferty pobytu. Dzieci miały możliwość poznania wielu ciekawych miejsc, pokonywały własne słabości podczas zdobywania kolejnych górskich szlaków, uczyły się odpowiedzialności za siebie i innych oraz wzajemnego wsparcia i niesienia pomocy słabszym.

Relację z pobytu w Zakopanem można obejrzeć na moim profilu na Facebooku. /Zbigniew Taler/

Dlatego niezależnie od dalszego rozwoju sytuacji związanej z COVID-19, podejmujemy działania mające na celu przybliżenie nas do realizacji naszych planów w przyszłym roku.

Liczymy na wsparcie osób, którym nie jest obojętny los dzieci niepełnosprawnych i ich rodzin.

Jako organizatorzy, serdecznie dziękujemy w imieniu dzieci i ich rodziców dotychczasowym darczyńcom oraz tym, którzy wesprą nas podczas tej zbiórki.


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 36

AJ
Adam Jarubas
500 zł
ZT
200 zł
MK
Bartek i Lena KRUK
200 zł
AT
Karol Taler
200 zł
ZT
Zbigniew Taler
100 zł
AK
Anna Kornet
100 zł
AT
Amelia
100 zł
PW
Patrycja Marek Wójcik
100 zł
PG
Pawel Garbuzik
100 zł
Aneta Łoboda
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków
  • Zbigniew Taler

    Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli dołączyć się do naszej zbiórki. Zebrane środki pomogą nam zrealizować plany. Każda wpłacona kwota zwiększa możliwości uatrakcyjnienia pobytu naszych podopiecznych na turnusie.