id: ssuazn

„PODARUJMY UŚMIECH NASZYM PODOPIECZNYM” - ZBIÓRKA NA REHABILITACJĘ I AKTYWNY WYPOCZYNEK DLA UCZNIÓW ZPEW.

„PODARUJMY UŚMIECH NASZYM PODOPIECZNYM” - ZBIÓRKA NA REHABILITACJĘ I AKTYWNY WYPOCZYNEK DLA UCZNIÓW ZPEW.

Opis zrzutki

Znając ogromną życzliwość i wielkie serca tych, którzy chętnie wspomagają wszelkie działania na rzecz osób niepełnosprawnych i tym razem liczymy na Państwa pomoc w realizacji naszego projektu. Jest nim organizacja kolejnego turnusu rehabilitacyjno – wypoczynkowego.

Zespół Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Skarżysku – Kamiennej jest placówką, która kształci i wychowuje dzieci i młodzież z różnymi niepełosprawnościami  /upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim, niepełnosprawnością ruchową, autyzmem i in./. Poza codzienną nauką uczniowie mają możliwość uczestniczenia w różnych formach zajęć rehabilitacyjnych i usprawniających zaburzone funkcje. To właśnie między innymi dzięki takim formom wspomagania widzimy, jak nasi wychowankowie rozwijają się i doskonalą umiejętność prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie.

Organizowane przez nas turnusy pełnią nie tylko funkcję rehabilitacyjną, ale są także bardzo ważnym aspektem edukacyjnym i poznawczym. Ich głównym celem jest ogólna poprawa psychofizycznej sprawności oraz rozwijanie umiejętności społecznych uczestników. Odbywa się to między innymi przez nawiązywanie i wzmacnianie kontaktów interpersonalnych, realizację i pogłębianie zainteresowań, a także poprzez udział w innych zajęciach przewidzianych programem turnusu.

Turnusy organizowane w latach poprzednich pokazują, jak duży wpływ wywierają one na edukację, wychowanie, rozwój społeczny i funkcjonowanie dzieci w nowych sytuacjach życiowych. Podczas pobytu uczestnicy pod bacznym okiem opiekunów mierzą się z nowymi problemami życia codziennego, które próbują samodzielnie rozwiązać. Dotyczą one zarówno prostych czynności związanych z samoobsługą, a także podejmowania odpowiednich decyzji w nowych miejscach i sytuacjach, z którymi na co dzień nie mają możliwości się zetknąć.

Pomimo sytuacji epidemicznej, jaka panuje w naszym kraju, to we wrześniu 2020 roku udało nam się wyjechać na turnus rehabilitacyjno – wypoczynkowy do Zakopanego. Uczestnicy podczas dwutygodniowego pobytu mieli możliwość choć na chwilę zapomnieć o trudnościach związanych z aktualną sytuacją.

Wsparcie finansowe, jakie uzyskaliśmy dzięki Państwa uprzejmości podczas poprzedniej zrzutki, w znacznym stopniu ułatwiło nam realizację postawionych celów i założeń związanych z przygotowaniem atrakcyjnej oferty pobytu. Dzieci miały możliwość poznania wielu ciekawych miejsc, pokonywały własne słabości podczas zdobywania kolejnych górskich szlaków, uczyły się odpowiedzialności za siebie i innych oraz wzajemnego wsparcia i niesienia pomocy słabszym.

Relację z pobytu w Zakopanem można obejrzeć na moim profilu na Facebooku. /Zbigniew Taler/

Dlatego niezależnie od dalszego rozwoju sytuacji związanej z COVID-19, podejmujemy działania mające na celu przybliżenie nas do realizacji naszych planów w przyszłym roku.

Liczymy na wsparcie osób, którym nie jest obojętny los dzieci niepełnosprawnych i ich rodzin.

Jako organizatorzy, serdecznie dziękujemy w imieniu dzieci i ich rodziców dotychczasowym darczyńcom oraz tym, którzy wesprą nas podczas tej zbiórki.


Wpłacający 33

AJ
Adam Jarubas
500 zł
T
Teresa i Mirosław Janiec
200 zł
B
Bartek i Lena KRUK
200 zł
AK
Anna Kornet
100 zł
PG
Pawel Garbuzik
100 zł
MB
Martyna Binkowska
100 zł
P
Patrycja Marek Wójcik
100 zł
Aneta Łoboda
100 zł
ZT
Zbigniew Taler
100 zł
BM
Beata Markowska
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków
  • Zbigniew Taler

    Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli dołączyć się do naszej zbiórki. Zebrane środki pomogą nam zrealizować plany. Każda wpłacona kwota zwiększa możliwości uatrakcyjnienia pobytu naszych podopiecznych na turnusie.

Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

645 814 zrzutek

i zebrali

401 701 758 zł

A ty na co dziś zbierasz?