id: ssvfrn

Zdrowa Postawa to Podstawa

Zdrowa Postawa to Podstawa

Nasi użytkownicy założyli 1 035 624 zrzutki i zebrali 1 103 302 327 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Badania przesiewowe są bardzo ważne w wykrywaniu potencjalnych problemów zdrowotnych u dzieci, w tym wad postawy. Według danych Ministerstwa Zdrowia, w Polsce około 70% dzieci w wieku szkolnym ma wady postawy, takie jak skolioza czy kifoza. Dlatego tak istotne jest regularne wykonywanie badań przesiewowych, które umożliwiają szybsze zdiagnozowanie problemów i wdrożenie odpowiedniego leczenia. W ten sposób można zminimalizować ryzyko poważnych problemów zdrowotnych u dzieci i zapewnić im zdrową przyszłość.


Poprawa wad postawy, wzorców ruchowych oraz eliminacja słabych punktów w łańcuchu kinematycznym prowadzą do poprawy jakości życia na co dzień. Dlatego tak ważne jest, aby rodzice i opiekunowie uważnie obserwowali postawę swoich dzieci i skorzystali z badań przesiewowych, jeśli są dostępne.


Fundacja Gramy do Końca we współpracy z Ośrodkiem rehabilitacji FizjoFactory postanowiła przeprowadzić takie badania i wdrożyć program "Zdrowa postawa to podstawa", obejmujący wiele szkół i placówek oświatowych w całej Polsce. W kwietniu odwiedzimy pierwsze szkoły w województwie Śląskim. FizjoFactory wyposażony w 7 gabinetów oraz stale pogłębianej wiedzy, oferuje kompleksową opiekę rehabilitacyjną, lecząc i diagnozując sprawdzonymi metodami przy wykorzystaniu sprzętu światowej klasy.


Koszt badania przesiewowego dla jednej osoby wynosi 200 zł. Do końca roku szkolnego chcielibyśmy zbadać około 1000 dzieci, co daje łączny koszt 200 000 zł. Patronat medialny nad akcją objął portal TubaChorzowa.pl.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 3

JK
S19 PF-BB
200 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
10 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!