WESPRZYJ ROZWÓJ TEATRU NIEZALEŻNEGO STANDBY STUDIO
WESPRZYJ ROZWÓJ TEATRU NIEZALEŻNEGO STANDBY STUDIO
Nasi użytkownicy założyli 1 256 593 zrzutki i zebrali 1 434 833 003 zł
A ty na co dziś zbierasz?
Opis zrzutki
Wesprzyj ROZWÓJ TEATRU NIEZALEŻNEGO STANDBY STUDIO
Standby Studio to teatr stworzony z profesjonalnego podejścia i ciężkiej pracy, z pasji i miłości do sztuki! Istniejemy od 2014 roku i po dziesięciu latach zdecydowaliśmy, że czas postawić wielki krok - wyjść poza ramy teatru studenckiego.
W 2024 roku odłączyliśmy się od Uniwersytetu Gdańskiego i rozpoczęliśmy działalność jako teatr niezależny. Dzięki temu możemy tworzyć tak, jak kochamy - odważnie, na pełnych obrotach! Jednak wiąże się to także z zakończeniem wsparcia finansowego. W tym momencie Standby Studio nie uzyskuje żadnych środków z zewnątrz. Wszystko, co widzicie, powstaje z naszego serca i z naszej kieszeni.
Nasz zespół składa się z profesjonalistów posiadających solidne wykształcenie i bogate doświadczenie, a także z młodych twórców, którzy nieustannie się rozwijają. Chcemy dalej tworzyć i dzielić się sztuką. Aby to robić, potrzebujemy Twojego wsparcia!
Pewnie gdzieś już o nas słyszałeś! W ciągu ponad 10 lat działalności zdobyliśmy uznanie zarówno w środowisku akademickim, lokalnym, jak i międzynarodowym. Wystawiamy spektakle, które poruszają ważne tematy i wzbudzają emocje. Ze sztuką “Hamlet.Miłość” rywalizowaliśmy w konkursie SzekspirOFF, a trzy inne tytuły wystawiliśmy na deskach zawodowego Teatru Druga Strefa w Warszawie. Reprezentowaliśmy Gdańsk na takich festiwalach teatralnych jak FARA w Chorzowie, KLAMRA w Toruniu, czy START w Warszawie. Tworzymy filmy o przeróżnej formie, które doceniają festiwale od Gdańska, przez Kolumbię, Japonię, Włochy, RPA, Kenię, USA i Kanadę, aż po Cannes. Chcesz poznać szczegóły? Czytaj dalej!
Teatr to magia, ale jego prowadzenie wymaga bardzo realnych środków. Wynajem przestrzeni, produkcja spektakli, promocja – wszystko to kosztuje. Wspierając nas, pomagasz nie tylko nam, ale także niezależnej sztuce. Dzięki Tobie Standby Studio może dalej rozwijać się i dostarczać widzom emocje, które zostają w sercach na długo.
NASZE CELE
Wyjazdy na festiwale: W tym roku ze spektaklem “Piaskownica” możemy wziąć udział aż w 6 festiwalach w całej Polsce. Chcemy wyjechać do Nysy, Warszawy, Chorzowa, Lublina, Sokołowa Podlaskiego i Brodnicy. Niestety w większości przypadków organizatorzy nie pokrywają kosztów noclegów ani dojazdów, więc zarówno to, jak i opłaty akredytacyjne musimy zapłacić z własnej kieszeni. Dodatkowe środki pozwolą nam wystartować we wszystkich festiwalach i powalczyć o nagrody!
Zakup kostiumów i rekwizytów: Detale mają znaczenie. By nasze historie były kompletne i dopracowane, musimy zakupić kostiumy i rekwizyty, a w przypadku spektaklu “Człowiek-pająk nie istnieje” będzie to prawdziwe wyzwanie. Dodatkowe środki pozwolą nam stworzyć dla Was niezapomniane widowiska i w pełni przekazać charakter superbohaterskiej sztuki!
Wynajem sal i organizacja spektakli: Jeśli chcemy zaprosić Was na nasz spektakl, musimy ponieść koszty wynajmu sali. Często są to bardzo duże kwoty, które uniemożliwiają nam zorganizowanie pokazu. Chcemy kontynuować misję dzielenia się sztuką i uniwersalnymi wartościami w całej Polsce - zwłaszcza w ośrodkach kultury w mniejszych miejscowościach - jednak bez pieniędzy nie jest to realne.
Film dokumentalny: Obecni i byli członkowie Standby Studio łączą siły, aby stworzyć coś wyjątkowego! Chcemy pokazać Wam teatr od kulis i opowiedzieć o naszej drodze, o ciężkiej pracy, emocjach i pasji na przestrzeni lat. Potrzebujemy środków między innymi na wynajem sprzętu i organizację pokazu, na którym będziecie mogli przeżyć tę historię razem z nami.
Promocja spektakli: Teatr bez publiczności nie istnieje! Na ten moment mamy już dwa potwierdzone występy w okolicy Trójmiasta. Będziecie mogli tu zobaczyć zarówno “Piaskownicę”, jak i spektakl “Człowiek-pająk nie istnieje”! Żeby dotrzeć do jak największego grona odbiorców i zadbać o to, żebyście na pewno nie przegapili wydarzeń, potrzebujemy środków na druk plakatów i reklamy w social mediach.
SPEŁNIANIE MARZEŃ! Granie w teatrze niezależnym, tworzenie i wystawianie spektakli to dla nas ciężka praca, ale przede wszystkim niesamowita radość. Z niecierpliwością czekamy na każdą próbę, każde wyzwanie i każdy wyjazd. Każdą wpłatą możecie nam pomóc spełniać marzenia o dalszym rozwoju Standby Studio!
TEGOROCZNE PROJEKTY
“Piaskownica” - kameralna historia o dojrzewaniu, o spotkaniu dwojga ludzi, wreszcie o nieumiejętności porozumienia się i radzenia sobie z emocjami. Sztuka na podstawie dramatu Michała Walczaka opowiada o dziecięcej piaskownicy, ale już bez piasku, gdzie On i Ona próbują zmieścić siebie samych, swoje zabawki i wszystkie swoje emocje. To nasz pierwszy spektakl z muzyką na żywo!
“Człowiek-pająk nie istnieje” - nieco artystyczna parodia słynnego Spider-mana! Trójka studentów poszukuje wybawcy, niesamowitego Człowieka-pająka. Sami tworzą historię lamusa, który stanie się idolem tłumu, przy okazji kreując zabawną, ale i wzruszającą opowieść o dojrzewaniu, młodzieńczych wyzwaniach i o tym, że bohaterem może być każdy. W końcu „z wielką mocą wiąże się wielka odpowiedzialność”… cokolwiek to znaczy.
Film dokumentalny o naszej działalności - krew, pot i zły; talent, wyzwania i ciężka praca; zabawa, zaufanie i przyjaźnie… To właśnie Standby Studio. Choć przede wszystkim tworzą go ludzie! Wraz z zespołem i byłymi aktorami chcemy pokazać Wam ludzką twarz teatru - jak tworzymy od kulis, jak przeżywamy tę podróż i jak dążymy do wielkiego celu!
____________________________________
ZESPÓŁ
Jan Orszulak - dyrektor, reżyser, montażysta, scenarzysta
Rocznik 1995. Reżyser teatralny i filmowy, wykładowca akademicki, instruktor teatralny, a także dramaturg, scenarzysta i montażysta filmowy. Absolwent Wiedzy o teatrze, Wiedzy o filmie i kulturze audiowizualnej Uniwersytetu Gdańskiego oraz Reżyserii podyplomowej Warszawskiej Szkoły Filmowej. Jego filmy krótkometrażowe były wyświetlane w gronie finalistów na festiwalach krajowych (m.in. 18. Festiwal Filmów Jednominutowych w Gdańsku) oraz zagranicznych (m.in. Włochy, Cypr, RPA, Brazylia, Kanada, USA, Kenia, Japonia, czy w Cannes we Francji). Wyreżyserowany przez niego film "Jesteśmy jedną drużyną" dostał się do finału konkursu na spot dla Legalnej Kultury i był wyświetlany podczas 42. edycji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Jego film dyplomowy "Autarkia" dostał się na festiwale: 'Violeta Film Fest' (Kolumbia) oraz współpracujący z ONZ 'Duemila30' (Włochy). Film jednominutowy studia "Magiczny portal" zdobył wyróżnienie podczas 18 edycji 'Filmów Jednominutowych' w Gdańsku oraz 'Just A Minute Festival' w Stanach Zjednoczonych. Uczestnik kursu reżyserskiego Declana Donnellana (twórcy m.in. hollywoodzkiego filmu „Uwodziciel”). Laureat wielu nagród indywidualnych m.in. Nagrody Rektora Uniwersytetu Gdańskiego I stopnia w 2018 roku za wybitne osiągnięcia, Grand Prix na Herbertiadzie 2013 – nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Założyciel, dyrektor i reżyser Standby Studio.
Magdalena Bródka - aktorka, manager zespołu, kierownik ds. PR, kierownik produkcji
Rocznik 2002. Aktorka, managerka i kierownik ds. PR-u Teatru Standby Studio. Studentka Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego. Laureatka Ogólnopolskiej Giełdy Zdarzeń Artystycznych „Wieczorne Nastroje” w 2021 i 2022 roku. Za czasów liceum działała w Teatrze R. Bezimienni w Toruniu oraz grupie Sotie w Kwidzynie, a w Teatrze Standby Studio zagrała w spektaklach „Otello”, „Julia i Romeo”, „Henryk Pjoter i diabelskie nasienie” oraz „Egzorcyzm”. Współtworzyła scenariusze do produkcji „Magiczny portal”, „Tancereczka” oraz „Człowiek-pająk nie istnieje”. W wolnym czasie przegląda zdjęcia swoich kotów i rozwija wiedzę z zakresu psychologii organizacji i biznesu, uwielbia też organizować domówki i spektaklowe wyjazdy. Teatr i film zainspirowały temat jej pracy magisterskiej, a w przyszłości również chce łączyć psychologiczne wykształcenie z zamiłowaniem do sztuki.
Julia Okoń - aktorka, asystentka reżysera, PR, dźwięk
Rocznik 2003. Urodzona gdynianka i lokalna patriotka. Studentka Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego. Gdy miała 11 lat dołączyła do Teatru Junior przy Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, gdzie zagrała w 3 spektaklach: “Gwiazdka w muzycznym”, “Pippi” oraz w “Jasełkach”. Zakochała się w scenie od pierwszego wejrzenia. W wieku 15 lat rozpoczęła karierę w agencji modelingowo-aktorskiej „Trance Model”, pod której skrzydłami pozostaje do dzisiaj. Od tego czasu zagrała w dziesiątkach spotów reklamowych, teledysków i innych formach audiowizualnych. Jej miłość do filmu i teatru nie kończy się na aktorstwie, bo chętnie staje po drugiej stronie kamery, zajmując przeróżne stanowiska: od kierowniczki produkcji, przez scenografię, aż po montaż. W Standby Studio odpowiada również za PR i pełni funkcję asystentki reżysera.
Magdalena Górniak - aktorka, PR, kierownik produkcji, opieka scenograficzna
Rocznik 2002. Urodzona w Poznaniu. Od lat sercem związana z Trójmiastem, postanowiła przenieść się do Gdańska na II stopień studiów Filologii polskiej. W 2010 r. dołączyła do Szkoły Musicalu Erato w Poznaniu, gdzie przez kolejnych 12 lat rozwijała swoją pasję do teatru. Występowała na deskach m.in. Teatru Wielkiego i Teatru Muzycznego w Poznaniu, Sceny Wspólnej w Poznaniu i Teatru Miejskiego w Sieradzu. Przez kilka lat była częścią eratowskiej sekcji taneczno-baletowej. W liceum zaangażowała się w produkcję filmów krótkometrażowych, a pasja ta ewoluowała w kierunku zorganizowania Ogólnopolskiego Młodzieżowego Festiwalu Filmowego reAKCJA!, na którym od czterech edycji pełni funkcję dyrektorki artystycznej. Kocha książki, morze i pracę z dziećmi. Przyszłość wiąże z nauczaniem języka polskiego. Chciałaby uczyć, wykorzystując bogactwo form audiowizualnych i szerząc miłość do literatury, filmu oraz teatru wśród młodych ludzi.
Maja Łuczeczko - aktorka, kompozytorka, opieka scenograficzna
Rocznik 2005. Zamiłowanie do teatru, muzyki i sztuki wykiełkowało w niej niemal 20 lat temu. Już w przedszkolu wskoczyła na scenę jako mała baletnica, a w zerówce rozpoczęła naukę gry na fortepianie w Szkole Muzycznej im. Janiny Garści w Tczewie. W międzyczasie rosła w niej pasja do koni, dlatego stworzyła kanał na YouTube o nazwie „Z kopyta wjeżdżam”, na którym wraz ze swoim koniem – Gardeją – dzieliły się swoją stajenno-sportową codziennością. W 2021 roku dołączyła do Teatru Komedii Valldal w Gdyni, gdzie udało się jej rozwinąć i zdobywać wymarzone role. Grała także w Teatrze GAK w Gdańsku w spektaklach interaktywnych i o formule forum. Od kiedy w 2024 roku rozpoczęła swoją przygodę ze studiowaniem Logopedii na Uniwersytecie Gdańskim, spełnia się w teatrze Standby Studio.
Jakub Klimek - aktor, kierownik ds. technicznych, PR, mistrz oświetlenia
Rocznik 2005. Aktor i kierownik ds. technicznych Standby Studio. Uczeń w Zespole Szkół Energetycznych w Gdańsku na kierunku Energii Odnawialnej. Jego pasja do teatru zrodziła się na początku szkoły średniej, gdy wstąpił do Teatru MOST. Występował też w spektaklu o żołnierzach wyklętych dla IPN-u na deskach teatralnych NOT-u. W trakcie szkoły brał udział w dodatkowych zajęciach teatralnych oraz miał okazję wyreżyserować jeden ze spektakli – „Mały Książę”. Uczestniczył również w grupie teatralnej w VII Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku. Brał udział w licznych przedstawieniach charytatywnych. Odtwórca różnorodnych ról od Pasterza w spektaklu świątecznym do Rosyjskiego oficera w spektaklu „Trzy Siostry”. Pasjonat filmów wszelkich gatunków na dużych i małych ekranach. Interesuje się również elektryką, nie tylko tą domową. Absolwent rocznego kursu aktorskiego Standby Workshops w 2024 roku z wyróżnieniem.
Filip Sapieha - aktor, dyżurny planu
Rocznik 2005. Zodiakalny lew, student pierwszego roku Logopedii na Uniwersytecie Gdańskim. Oprócz pasji do teatru ma doświadczenie w występach publicznych – od uczęszczania na bitwy freestyle do własnego stand-upu. Jego pasja do teatru zrodziła się na początku szkoły średniej, gdy wstąpił do Teatru MOST. W latach szkolnych brał udział w dodatkowych zajęciach teatralnych, gdzie miał przyjemność zagrać pierwszy spektakl na dużej scenie podczas przeglądu przedstawień anglojęzycznych. Uczestniczył również w działaniach grupy teatralnej w VII Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku. Dodatkowo występował jako aktor w filmach krótkometrażowych oraz innych spektaklach. Interesuje się koszykówką oraz szachami, a w wolnych chwilach nagrywa swój podcast na Spotify.
Weronika Zielińska - kierownik produkcji
Rocznik 1999. Obecnie kierownik produkcji, a w latach 2022-2024 także aktorka Standby Studio. Absolwentka Wiedzy o Teatrze Uniwersytetu Gdańskiego. Pochodzi ze słynnego z serialu „Ranczo” Radzynia Podlaskiego. Od dziecka uczestniczyła w konkursach recytatorskich, często zdobywając nagrody i wyróżnienia. Swoją przygodę z teatrem rozpoczęła w wieku 12 lat w Teatrze „Już kończymy”. Laureatka Indywidualnej Nagrody za kreację aktorską na VII Ogólnopolskim Przeglądzie Form Teatralnych Inspirowanych Myślą Jana Pawła II w Lublinie. Udało jej się również zorganizować własny Przegląd Teatrów Amatorskich. W Standby Studio zagrała w spektaklach „Julia i Romeo”, „Henryk Pjoter i diabelskie nasienie” oraz „Egzorcyzm”. Hobbistycznie gra na skrzypcach, ukulele i kalimbie.
Zenobiusz Urbańczyk - operator obrazu
Rocznik 1991. Historyk i dziennikarz z wykształcenia, pasjonat kina niezależnego z zamiłowania. Od ponad dekady związany z tworzeniem treści audiowizualnych, gdzie łączy rolę scenarzysty, reżysera, operatora i montażysty. Jego twórczość wyróżnia autorskie podejście do narracji oraz dbałość o detale zarówno w warstwie wizualnej, jak i fabularnej. Niezależność i eksperyment to kluczowe elementy jego pracy, dzięki którym konsekwentnie rozwija swój filmowy język. Ze Standby Studio współpracuje od 2024 roku. Zrealizował nagranie spektaklu "Piaskownica" na cele festiwalowe, a obecnie pełni funkcję operatora obrazu w powstającym filmie dokumentalnym.
Marta Kolęda - kierownik ds. administracji
Rocznik 2004. Studentka drugiego roku Prawa na Uniwersytecie Gdańskim. W 2024 roku rozpoczęła współpracę w Standby Studio jako kierownik ds. administracji. Podczas realizacji filmu "Tancereczka" pełniła też funkcję kierownika produkcji ds. lokacji. Już w podstawówce realizowała się kreatywnie, uczęszczając na zajęcia teatralne i wokalne. Aktualnie łączy zamiłowanie do prawa i spraw papierkowych z pasją do teatru i filmu, wspierając kreatywne projekty od strony organizacyjnej i biurowej. W wolnym czasie uwielbia podróżować, czytać książki, pić dobrą matchę, głaskać koty i składać lego.
Julia Orszulak - charakteryzatorka
Rocznik 2006. Makijaż to jej pasja. Już od najmłodszych lat nieustannie rozwija swoje umiejętności, śledząc najnowsze trendy i doskonaląc warsztat, by każda jej praca była małym dziełem sztuki. Ze Standby Studio współpracuje od września 2024, lecz ich poczynania śledzi od samych początków. Stworzyła charakteryzacje do filmu "Tancereczka" oraz sesji zdjęciowych promującej tegoroczne spektakle.
Maria Lis - graficzka
Rocznik 2005. Jest studentką Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Gdańsku, gdzie rozwija swoje umiejętności w zakresie grafiki i sztuki cyfrowej. Jej pasja do teatru narodziła się podczas nauki, gdy wstąpiła do Teatru MOST, w którym miała okazję pracować nad różnorodnymi spektaklami. Zajmuje się malarstwem i digitalem, sprzedając swoje prace. Jest graficzką i twórczynią oprawy wizualnej Teatru Standby Studio, gdzie odpowiada za projekty graficzne oraz wizualną identyfikację spektakli i wydarzeń. W 2024 roku stworzyła plakaty naboru do Standby Studio oraz spektaklu "Piaskownica". Łączy świat sztuk wizualnych z teatralnym, dbając o estetyczną stronę produkcji. Tworzy zarówno tradycyjne obrazy, jak i nowoczesne projekty cyfrowe, eksplorując różne techniki artystyczne.
____________________________________
Zróbmy wspólnie coś niesamowitego i udowodnijmy, że się da. Nie boimy się wyzwań! Jedynie tego, że przez brak środków nie będziemy w stanie zrobić więcej. Drużyna Standby Studio to wspaniali twórcy, profesjonaliści i pasjonaci. Brakuje już tylko Ciebie i Twojej pomocy. Dołącz do nas i spraw, że uda się rozwijać teatr i spełnić nasze marzenia!
ŚLEDŹ NAS!
https://www.facebook.com/studiostandby
https://www.instagram.com/standbystudio/
https://www.youtube.com/@StandbyStudio
https://www.tiktok.com/@standby.studio
KONTAKT:
Menager zespołu - Magdalena Bródka - 724-584-876
Autor zrzutki/Reżyser - Jan Orszulak - 728-809-306

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj ile osób odwiedziło i wsparło tę zrzutkę z twojego polecenia! Dowiedz się więcej.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj ile osób odwiedziło i wsparło tę zrzutkę z twojego polecenia! Dowiedz się więcej.
Oferty/licytacje 5
Kupuj, Wspieraj.
Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej
Organizatora:
10 zł
Kupione 1
50 zł
Kupione 1
1 zł
100 zł
500 zł