Opis zrzutki

Bezdomni psi seniorzy mają znikome szanse na adopcje, często latami czekają na dom. Zdarza się, że odchodzą w samotności, skuleni za kratami schroniskowych boksów. Trafiają tu po śmierci lub chorobach ukochanych opiekunów. Czasem zostają porzuceni, kiedy pojawiają się choroby i związane z nimi koszty leczenia. Czasem -  tylko dlatego, że z wiekiem tracą swój szczenięcy urok.


W ramach naszej zbiórki chcemy uzbierać środki niezbędne do  utrzymania psich seniorów z wybranych schronisk z całej Polski:


  • Przytulisko dla zwierząt w Głownie Towarzystwa Przyjaciół Zwierząt „ARKADIA”
  • Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Puławach
  • Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Starogardzie Gdańskim
  • Schronisko dla Zwierząt w Łodzi
  • Stowarzyszenie "Inicjatywa dla Zwierząt"
  • Skawińskie Stowarzyszenie Pomocy dla Zwierząt


1) KARMAZbliża się zima, więc chcemy kupić starszym psiakom zapas wysokokalorycznej mokrej karmy. W tym okresie potrzebują więcej sił na walkę z trudnymi warunkami atmosferycznymi. Poza tym mokrą karmę można podgrzewać i podawać na ciepło, co dodatkowo rozgrzewa zwierzaki w chłodne dni.


Inną kwestią jest, że duża część psich seniorów ma problem z uzębieniem i nie jest w stanie pogryźć suchej karmy. Na taką dolegliwość cierpi Loluś ze schroniska w Łodzi. Mokra karma to jedyny sposób na dostarczenie kalorii jego organizmowi. 


r5ddcd54b5719c18.png


Średni koszt żywienia seniora wynosi 197 zł miesięcznie. Chcemy kupić zapas karmy dla 148 starszych psiaków, więc potrzebujemy na ten cel 29 156 zł.


2) LEKI I SUPLEMENTY


Koszty utrzymania starego psa są często wysokie. Czasem potrzebuje on specjalistycznej karmy i leków, a czasem drogich suplementów. Zdarza się, że sfinansowanie takiej opieki jest dla schronisk nie do udźwignięcia, szczególnie gdy placówka ma u siebie kilkanaście takich podopiecznych.


Przykładem takiego Psiaka jest 11- letni Porto ze Skawińskiego Stowarzyszenia Pomocy dla Zwierząt. Trafił tu po śmierci właściciela, wcześniej około pół roku przebywał w kojcu z własnymi odchodami, dokarmiany przez sąsiadów. Staruszek wymaga suplementacji stawów, leków przeciwbólowych, obecnie przyjmuje też preparat pomagający mu panować nad emocjami. Duża ilość bodźców jest dla niego wyczerpująca.


n9be1ec625580b32.png

Średni koszt miesięcznej suplementacji starszych psiaków to 124 zł. Na miesiąc suplementacji 148 seniorów potrzeba 18 352 zł.


3) WYPOSAŻENIE


Starsze psy zdecydowanie gorzej niż ich młodsi koledzy znoszą warunki panujące w schronisku. Psim seniorom często doskwierają problemy ze stawami i inne schorzenia, przez co niskie temperatury i wilgoć to dla nich wyjątkowa udręka.


W najtrudniejszym położeniu są zwierzaki, które przez całe dotychczasowe życie były otoczone troskliwą opieką i są przyzwyczajone do warunków domowych. Przykładem takiej historii jest Princeska, 13-letnia sunia, która trafiła do schroniska w Łodzi po śmierci właściciela. 


cf7f6a25b984f97f.png

Żeby poprawić warunki bytowe seniorów, chcemy każdemu z nich kupić ciepły kocyk i/lub miękkie legowisko. Na ten cel potrzebujemy 2 960 zł. 


Chcemy też kupić wózki, z których na spacerach mogłyby korzystać niepełnosprawne Psiaki ze Stowarzyszenia "Inicjatywa dla Zwierząt" w Zielonej Górze. Niektóre z nich bez pomocy człowieka nie są w stanie same wstać, nie mówiąc o spacerowaniu. Taki wózek byłby dla nich nieocenionym wsparciem. Na ten cel potrzeba około 780 zł. 


Dodatkowo najbardziej schorowane staruszki potrzebują specjalnych przeciwodleżynowych materaców.  Zakup tylko jednego legowiska ortopedycznego dla każdej placówki to koszt około 2 100 zł.


e85b55773f7c3cc5.jpeg

Psiaki, którym chcemy pomóc dzięki tej zbiórce, złaknione są jednego - ludzkiej miłości i ciepłego domu. A dzisiejszą noc, tak jak wiele następnych, spędzą samotnie w schroniskowym boksie.


Zwierzaki bardzo potrzebują teraz naszej pomocy. Schroniska w dobie pandemii są odcięte od pomocy szkół i firm, które regularnie organizowały dla nich zbiórki karmy i darów. Duża część placówek utrzymuje się z darowizn i datków, które z dnia na dzień ze względu na postępujący kryzys gospodarczy znacząco się zmniejszyły.


Los staruszków w schroniskach zależy od serca i ofiarności nas wszystkich. Niektórym z nich pewnie nie zostało już wiele czasu, ale chcemy zrobić wszystko, by ich ostatnie dni mijały im z pełnym smakowitej karmy brzuchem, bez bólu i niedomagań. Pomożecie nam? 💪

Wpłacający 198

KR
Katarzyna Rudkiewicz
200 zł
B
Beata
200 zł
B
Beata
200 zł
ER
Ela Rzamek
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
185 zł
MS
Martyna Stadnik
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Komentarze 2

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

624 042 zrzutki

i zebrali

375 033 995 zł

A ty na co dziś zbierasz?