id: wgrd85

Studia na Harvardzie

Studia na Harvardzie

Nasi użytkownicy założyli 1 168 950 zrzutek i zebrali 1 217 475 606 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Hej wszystkim!


Jestem Jeremi, pochodzę ze Świętochłowic - niewielkiego miasta obok Katowic. Maturę zdawałem w 3 LO im. Stefana Batorego w Chorzowie. Kilka tygodni temu dowiedziałem się o przyjęciu na studia na Harvard University, na najlepszą uczelnię na świecie. Niestety, pomimo że otrzymałem maksymalne oferowane przez Harvard stypendium za wybitne wyniki akademickie ($35 910), wystarczy ono jedynie na pokrycie kosztów czesnego na jeden semestr studiów.


Moim marzeniem jest podjęcie jednorocznych studiów magisterskich na kierunku MPH in Quantitative Methods, którego innowacyjny program skupia się na zastosowaniu metod obliczeniowych (biostatystyka, sztuczna inteligencja) w celu zrozumienia wyznaczników zdrowia i chorób, aby skuteczniej prognozować o wynikach pacjentów i je polepszać.


O pomoc prosić jest wyjątkowo trudno. Jest to jednak jedyna szansa na realizację marzenia o studiach na najlepszej uczelni świata. Nabytą wiedzę i doświadczenie chciałbym docelowo wykorzystać w celu poprawy leczenia pacjentów w Polsce i na świecie. Z głębi serca dziękuję za wszelkie okazane wsparcie.


Zebrane środki zostaną przeznaczone na poczet:

1)   Pokrycia kosztów czesnego.

2)   Koszty związane z uzyskaniem wizy do USA.

3)   Koszty związane z relokacją do Bostonu (bilety lotnicze, koszty wysyłki dobytku, zaliczka na poczet wynajęcia pokoju).

Na miejscu planuję pracować w maksymalnym dozwolonym wymiarze godzinowym jako asystent naukowy.


Dodam, że moja sytuacja finansowa jest skomplikowana z kilku powodów, pomimo że otrzymałem dwa stypendia...

1) Praktycznie wszystkie stypendia w Polsce są ograniczone dla studentów polskich uczelni,

2) Stypendia dla studentów uczelni brytyjskich są ograniczone dla obywateli Wielkiej Brytanii,

3) Ogromna większość stypendiów w USA jest ograniczona dla obywateli USA lub posiadaczy tzw. zielonej karty,

4) Praktycznie nie istnieją stypendia dla obywateli Polski, którzy nie studiują w Polsce.

 

O mnie

Moim marzeniem jest zostanie lekarzem-naukowcem. Interesuję się przekrojem medycyny, nauk o mózgu i technologii. W szczególności fascynuje mnie neurochirurgia czynnościowa, gałąź chirurgii układu nerwowego zajmująca się przywracaniem jego funkcji przy wykorzystaniu stymulacji elektrycznej, magnetycznej, ultradźwiękowej, interfejsów mózg-maszyna i interfejsów peryferyjnych (na przykład u chorych z urazami rdzenia kręgowego czy nerwów rdzeniowych).

Jestem obecnie studentem ostatniego roku medycyny na University of Cambridge, gdzie wcześniej ukończyłem studia licencjackie z fizjologii, biologii rozwojowej i neurobiologii. W swojej pracy licencjackiej zajmowałem się zastosowaniami inżynierii sterowania w sieciach neuronowych.

 

Poza studiami, pracuję naukowo w grupach badawczych kilku szpitali akademickich w Wielkiej Brytanii (Cambridge) i USA (Harvard):

1) Brain Physics Laboratory, Division of Neurosurgery, University of Cambridge/Cambridge University Hospitals

2) Global Health Research Group on Acquired Brain & Spine Injury, National Institute for Health and Care Research

3) Computational Neuroscience Outcomes Center, Department of Neurosurgery, Brigham & Women's Hospital, Harvard Medical School

4) Synapse and Network Development Group, Department of Neurology, Brigham & Women's Hospital, Harvard Medical School

W swojej pracy naukowej zajmuję się zastosowaniami informatyki i inżynierii biomedycznej oraz sztucznej inteligencji w neurochirurgii i neurobiologii. Jestem autorem i współautorem 15 publikacji i prezentacji na konferencjach międzynarodowych. Jestem członkiem kilku międzynarodowych towarzystw lekarskich i naukowych. Za swoje badania otrzymałem dwie prestiżowe nagrody Royal Society of Medicine. Jestem również dwukrotnym zwycięzcą brytyjskiego krajowego konkursu anatomii mózgu.


Podczas nauki w Polsce byłem stypendystą Stypendium Prezesa Rady Ministrów, Stypendium Ministra Edukacji Narodowej oraz Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Byłem zwycięzcą krajowego konkursu wiedzy o mózgu Brain Bee, dzięki czemu reprezentowałem Polskę na światowym finale w Kopenhadze. Byłem laureatem 2. miejsca w Konkursie Unii Europejskiej dla Młodych Naukowców, laureatem nagrody specjalnej w Konkursie E(x)plory oraz laureatem konkursu Droga na Harvard. Wieklokrotnie otrzymywałem nagrody Prezydenta Chorzowa za wyniki w nauce i sporcie. Otrzymałem nagrodę rektora Uniwersytetu Śląskiego. Jako uczeń liceum realizowałem przedmioty pierwszego roku kierunku lekarskiego na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w ramach programu Uniwersytet Licealisty.


W wolnym czasie można mnie spotkać na hali sportowej, gdzie z drużyną uniwersytecką gram jako bramkarz w piłkę ręczną (3. miejsce w akademickich mistrzostwach Wielkiej Brytanii). Jestem również zawodnikiem zespołu brytyjskiej ekstraklasy w piłkę ręczną, Cambridge Handball Club. Przyznano mi stypendium za wyniki sportowe oraz jedno z najwyższych wyróżnień w sportach akademickich - nagrodę Cambridge Half-Blue.


Angażuję się też w pracę społeczną. Szósty rok jestem wolontariuszem w organizacji Project Access, która nieodpłatnie pomaga uzdolnionej młodzieży w dostaniu się na wymarzone studia na zagranicznych uczelniach. Działałem w komitecie Lekarzy bez Granic na mojej uczelni. Jako koordynator krajowy, zarządzam brytyjską filią największego na świecie konkursu z neurobiologii, gdzie kieruję zespołem ponad 20 wolontariuszy w akcjach agitacyjnych, zbiórkach pieniędzy, organizacji konkursu. Jestem odpowiedzialny za zarejestrowaną działalność charytatywną NGO. Jako członek prestiżowego stowarzyszenia naukowego Collegium Invisibile, prowadzę program tutorialowy dla zdolnej młodzieży licealnej.

 

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 51

TP
Tomasz Pokorny
100 zł
BB
Ze Świętochłowic
100 zł
NN
Natalia Natalia
20 zł
GF
GRAZYNA
50 zł
EW
Ewa
50 zł
AL
Alicja
50 zł
ZM
Zuzia Matysiak
10 zł
EL
Ela
100 zł
AS
Anna Sab
5 zł
DO
Dominika Okła
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków