Studnia głębinowa w Mali koniec za 72 dni ID: u8vhzn

Studnia głębinowa w Mali

Zebrano 8 580 zł
z kwoty 65 000 zł

13 %

WPŁAĆ

Pomóż udostępniając zrzutkę!

93
udostępnień

Krótki opis zrzutki (tylko tekst)


Opis zrzutki (tutaj oprócz tekstu dodasz też zdjęcia - użyj edytora po lewej stronie)

Nazywam się Seydou Guindo.

Mieszkam w Mali, w wiosce Sogou-Dourkoum.

https://goo.gl/maps/HpU3iRVPAwH2

Jestem Dogonem.

Na zdjęciu jestem z szefem wioski

Dogoni to lud pracowity, zamieszkuje pas ziemi wzdłuż wysokiej skarpy zwanej uskokiem Bandiagara .Skarpa służyła przez pokolenia za schronienie przed najeźdźcami Nadal kultywujemy tradycje i pamiętamy o wierzeniach przodków oraz o wiedzy , która zgromadzili.

Według mitologii Dogonów, na Ziemi pojawił się potężny bóg Nommo, który przybył z nieba na swoim fantastycznym statku i stworzył ludzi na swoje podobieństwo.Dla naszej cywilizacji mitologia Dogonów oraz obrzędy związane z gwiazdą Syrusza A i B zaistniała dopiero w latach dwudziestych dzięki francuskiemu etnologowi Marcelowi Griaule`a , który został wprowadzony na najwyższy krąg ich tajemnic i ich kosmologii.Więcej w linku poniżej

https://youtu.be/2ZHkbE4zK_g

Rzeczywistość nie pozwala nam zbyt często patrzeć na Syriusza , chcemy jak inni ludzie żyć bez niekończących się myśli , czy będziemy mieli zabezpieczenie w żywność w dniu jutrzejszym , a ta troska wiąze się z naszymi zbiorami i wodą. Razem z rodziną uprawiam male poletko wydarte pustyni.Susza ,która nas nawiedza nie pozwala wiązać koniec z końcem .Brak wody jest bardzo uciążliwy.

Dlatego nawiązałem kontakt z firmą JAGITI-FILE z siedzibą w Sevare .W imieniu szefa wioski podpisałem list intencyjny,który w przypadku zgromadzenia odpowiednich funduszy pozwoli na wybudowanie studni.

Na początek potrzeba 1800 euro , żeby uruchomić rozpoznanie geologiczne oraz określić optymalną lokalizacje i głębokość studni.Zebrane i wpłacenie połowy wymaganej sumy umożliwi rozpoczęcie wiercenia i budowę ujęcia.Całkowity koszt tej inwestycji to 15 000 euro .

Studnia byłaby naszym rajem , ponieważ uniezależnilibyśmy się od długotrwałych okresów suszy, .Woda jest darem , pozwoliłaby nam poprawić nasze życie codzienne ,będziemy wydajniejsi i niezależni od zmian klimatu , zwłaszcza ocieplenia ,które nas tak bardzo dotyka.Studnia pozwoli na zapomnienie o noszeniu plastikowych pojemników z wodą do naszych zabudowań i poletek często oddalonych o kilka kilometrów od naturalnego źródła wody.

Oto potwierdzenie wpłaty 1800 euro.Firma uruchamia rozpoznanie geologiczne.Teraz główny cel to zebrać połowę sumy i wtedy rozpoczyna się budowa studni.Seydou oraz społeczność wioski bardzo dziękują za te pierwsze sygnały wsparcia i czekają cierpliwie na kolejne datkiSeydou Guindo

tel +223 751 283 62

mail [email protected]


Ja ,Waldemar Laskowski jestem organizatorem zbiórki.Znam Seydou od dziesięciu lat,, często kontaktujemy się i po licznych mailach zacząłem szukać środki do wydrążenia studni. Nawiązałem kontakt z PAH , która buduje studnie w Somalii i Sudanem .W Mali nie mają misji i nie znalazłem żadnej organizacji która pomogłaby zbudować studnię. Dlatego prośba o każdy datek , żeby Dogoni , bardzo ciekawe plemię dalej mieszkali w szczęściu u siebie

Waldemar Laskowski

[email protected]

Organizator nie dodał jeszcze żadnych aktualności

Aby dodać komentarz lub

IG

Iwona Gosik

Powodzenia

AS

Agnieszka Siwek

Ładnie i madrze zrobiona strona. Cel bardzo sensowny

Dane wpłacających zostały ukryte przez organizatora

Nasi użytkownicy założyli

373 715 zrzutek

Pomóż zebrać 65 000 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

93
udostępnień

Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.