id: b3egrn

Studnia WODY ŻYCIA dla Masajów

Studnia WODY ŻYCIA dla Masajów

Aktualności 2


 • Kochani! Udało nam się zrobić mały podkop pod tanka i go postawić!!!! Podmurowaliśmy grunt żeby po dużych ulewach nie zmienił swojego położenia. Bardzo się cieszę, że efekt setnej mały ruszył i Masaje pracują łopatą :) Teraz tylko brakuje nam deszczu, aby go napełnić. Dziękujemy wszystkim za wpłaty na studnie. Jest im niezbędna do normalnego funkcjonowania dlatego prosimy Was o dalsze wsparcie i udostępnianie zbiórki na swoich social media. Tylko w taki sposób uda nam się dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. Dziękujemy Wam z całego serca!!!

  w7a266c9bb9e28d7.jpeg

  Czytaj więcej
 • Dojechał TANK!!! Zaczynamy jutro montaż! Dziękujemy wszystkim za wsparcie :) h1ec906d1c6f5ac7.jpeg

  Czytaj więcej

Opis zrzutki

Kochane ludki :-) Zbieramy pieniądze na zbudowanie studni w masajskiej osadzie, w której głównym problemem jest brak dostępu do czystej, pitnej wody. Woda = życie. Nasz człowiek tam to Zyta, a wraz z nami da radę dokonać rzeczy wielkich!

Dzięki inicjatywie Zyty i pomocy przyjaciół i znajomych mamy już na koncie pierwszy sukces:

poza zrzutka.pl zebraliśmy pieniądze na 5000l. TANK, zbiornik na wodę, który da tymczasowo Masajom dostęp do wody pitnej (deszczówki). Woda, którą obecnie pobierają z zanieczyszczonego źródła nie nadaje się do picia i powoduje choroby skórne.

Akcja pomocy Masajom rozwija się cały czas bardzo dynamicznie, dlatego specjalnie dla Was postaramy się w aktualnościach udostępniać fotki z postępujących prac.


Wszystko zaczęło się od … tak, w tej historii wszystko zaczęło się od Zyty i jej podróży do Afryki

„ W INTENCJI HARMONII NA ŚWIECIE”.

Najpierw Tanzania, Zanzibar – piękne nadoceaniczne plaże, ale duch prowadzi dalej. A to dalej to zetknięcie się z Afryką prawdziwą, która porusza, dotyka i każde czujące Serce nie jest w stanie pozostać obojętnym. Albo się bierze nogi za pas, albo...działa. I za tym odruchem serca poszła Zyta, zarażając entuzjazmem kolejne osoby – w tym nas tutaj, w Polsce. Tak powstaje i rośnie w siłę łańcuch serc, do którego mamy nadzieję też dołączycie. Sięga już z Afryki do Polski, a mamy nadzieję, że to dopiero początek :-)

Zyta jest TAM, w masajskiej wiosce, która zmaga się z niedoborem wody. Wody do picia, wody do mycia, WODY DO ŻYCIA. To dla nas, ludzi zachodniej cywilizacji, czysta abstrakcja. Tak, teoretycznie wiemy, że w Afryce jest problem z wodą, że ogólnie są problemy z wodą, jednak póki co, nam jej nie brakuje. A im brakuje WODY – podstawowego nośnika życia!

Masajowie z osady Mogindo (30 km od Chalinze, 299 km od Dar es Salaam, Tanzania) muszą wodę kupować (przywożona jest w żółtych kanistrach nie wiadomo skąd) lub dźwigać kilka kilometrów wiadra z wodą zaczerpniętą z małego, brudnego bajorka (które raz jest, a raz może go zabraknąć, w zależności od warunków pogodowych).

Zyta działa tam już także na innych płaszczyznach np. problemy z dostępem do odpowiedniej jakości wody doprowadziły do epidemii pewnej choroby bakteryjnej, która dotyka głównie dzieci i Zyta zorganizowała pomoc medyczną. Skutki zostały złagodzone i zaleczone, ale najważniejsze, to usunąć przyczynę problemu. Pomaga Masajom w zakładaniu „szkółek drzew owocowych”, a do tego też potrzeba wody. Panuje tam ogromna bieda, a żywność w sklepikach w najbliższych miasteczkach jest bardzo droga. Równie drogie są narzędzia typu szpadel, gdzie jeden na wioskę to już luksus. Wszystko jest drogie nieproporcjonalnie do możliwości tubylców, dlatego trzeba im pomóc w samoorganizacji.

O pobycie Zyty u Masajów i jej działaniach możecie dowiedzieć się więcej na jej profilu Facebook, gdzie pojawiają się relacje, zdjęcia i filmy. Zapraszamy Was tam serdecznie:


https://www.facebook.com/profile.php?id=100026079063811


Jednak WODA DO ŻYCIA to większy kaliber – wybudowanie studni to duże i kosztowne przedsięwzięcie – a jednak wierzymy, że możliwe. I że konieczne!

I dlatego właśnie rusza projekt:


!!! STUDNIA WODY ZYCIA !!!


Zyta na miejscu ogarnia sprawy organizacyjne, a my tutaj w Polsce z racji lepszego dostępu nie tylko do wody, ale i internetu – pomagamy w zbiórce pieniędzy na ten dobry i ważny cel.

I prosimy Was o przyłączenie się – wspieranie nas sercem, duchem i materialnie – bo uzbierać musimy 50.000 złotych. Liczy się każda złotówka, każdy gest!


W planie jest:

 • odwiert studni
 • opłacenie pracowników
 • montaż wiatraka pompującego wodę
 • zakup sadzonek drzew owocowych
 • zapewnienie Masajom lepszego bytu (leczenie, dożywienie, zakup niektórych narzędzi)


Wstępne szacunki opiewają na koszty w wysokości ok. 50.000 i zapewniamy Was, iż każdy pieniądz zostanie dobrze zainwestowany, aby poprawić infrastrukturę i warunki życia Masajów, dając im możliwości i narzędzia, bez naruszania i ingerowania w ich wielowiekowe tradycje i styl życia.


Zapraszamy Was w podróż do Afryki, zapraszamy Was do podzielenia się WODĄ z tymi, którym jej brakuje.

RAZEM DAMY RADĘ!


Zyta Kołodziej Bukra (artystka, malarka, poetka, rzeźbiarka i podróżniczka) działa w Afryce

Emoo (Jina Kamili Molinge N Miombo) – masajski tłumacz, „security” i pomocnik na miejscu

Agata Tołwińska (artystka, nauczycielka Vedic Art i pełnoetatowa mama) koordynuje zbiórkę w Polsce

Paweł Kowalczyk od ponad 20 lat przyjaciel Zyty. (producent muzyczny, wokalista, założyciel wytworni fonograficznej artCONNECTION music) koordynuje zbiórkę w Polsce.


Każdy z nas to wolny elektron, które spotkały się na swojej drodze życia i postanowiły, że wspólnymi siłami pomogą tym wspaniałym ludziom. Powyższa lista może (i mamy nadzieję, że będzie) się wydłużać) :-)

Wpłacający 58

JC
jacek chmielewski
500 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
D
Dorota
200 zł
ES
Ewa Soter
200 zł
M
Magdalena Słoneczna
200 zł
MJ
Małgorzata Jakubowska
200 zł
KG
Krzysztof Gandzel
200 zł
AA
Ania Ania licytacja
160 zł
MS
Małgorzata Stępień
100 zł
Zobacz więcej

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Komentarze 2

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

625 019 zrzutek

i zebrali

375 983 692 zł

A ty na co dziś zbierasz?