id: sumfuj

Zabytek dla sztuki

Zabytek dla sztuki

Nasi użytkownicy założyli 917 128 zrzutek i zebrali 885 223 644 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Cześć! Z tej strony Mateusz Kozieradzki i Dawid Lewandowski – czyli Fundacja ZW.


W naszej codziennej pracy edukujemy, piszemy, składamy i publikujemy książki, poszukujemy dzieł sztuki, robimy dla Was kwerendy i wiele, wiele więcej! Wszystko to, abyście mogli korzystać z naszych zasobów pełnymi garściami.

Całą koncepcję fundacji stworzyliśmy wraz z Natalią LL – polską artystką, której Archiwum, pracami i biblioteką opiekuje się nasza instytucja. Niestety, dziś Natalii nie ma już z nami.


Ważnym dla nas projektem, nad którym pracowaliśmy jeszcze wspólnie z Natalią, było powołanie oddziału, który będzie mógł prezentować sztukę na wystawach stałych i czasowych, udostępniać archiwa i bibliotekę, a także edukować – organizować warsztaty, zajęcia, koncerty, pokazy filmów.


Tym oddziałem ma być właśnie ARCHIWUM NATALII LL.


yf5939eacab60548.jpg

Wiele czasu zajęło nam znalezienie odpowiedniego miejsca… ale wreszcie się udało! To kamienica w samym sercu toruńskiej starówki.

Podpisaliśmy już umowę przedwstępną, wpłaciliśmy zaliczkę na jej zakup, jednak nadal potrzebujemy sporych nakładów finansowych, które uda nam się zebrać z Twoją pomocą.


pe6edbb0c6c5fdc6.jpg


Dlaczego Twoje wsparcie jest ważne?


Jako Fundacja możemy występować o cały szereg dotacji i dofinansowań – na konserwację naszych zbiorów, działania edukacyjne, remonty, infrastrukturę. Nie możemy jednak uzyskać takiego dofinansowania bezpośrednio na zakup budynku. Ten etap jest najtrudniejszy, ale też najpiękniejszy, ponieważ wspierając przyczyniasz się do ratowania zabytku znajdującego się w strefie UNESCO.

Dzięki Tobie będziemy mogli robić to, co potrafimy najlepiej – edukować, prezentować, opracowywać, sprawiać, że sztuka może stać się bliższa i łatwiejsza w odbiorze. Ufamy, że dzięki zakupowi i późniejszemu remontowi zabytkowej kamienicy uda nam się stworzyć miejsce przyjazne, takie, w którym każdy będzie mógł „naładować baterie”.

Takich miejsc nie jest na świecie wiele. Możesz przyczynić się do rozwoju czegoś nowego, co w założeniu ma istnieć i trwać nieprzerwanie.


Ile potrzebujemy?


Całkowita kwota zakupu budynku to 2.400.000 zł. Część została już opłacona ze środków własnych fundacji, jako zaliczka przy umowie przedwstępnej. Cześć zostanie pokryta ze sprzedaży prac artystek i artystów, którzy wsparli nasze działania w czasie dwóch aukcji charytatywnych, oraz ze wsparcia sponsorów.

Im więcej uda nam się zebrać na Zrzutce, tym szybciej i łatwiej zrealizujemy nasz cel.


Wspierając nasze działania możesz otrzymać wiele ciekawych nagród, w tym jedną szczególną: na jednej ze ścian w głównym holu umieszczona zostanie tablica z nazwiskami osób oraz nazwy firm, które wsparły nasz cel. Tablica pozostanie tam już na zawsze.ZBLIŻAJĄ SIĘ ŚWIĘTA! DORZUĆ ZŁOTÓWKĘ NA KULTURĘ W TORUNIU!

Lokalizacja

Toruń, Poland

Zobacz na mapie
map pin
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty 11 Nowość

Kupuj i wspieraj zrzutki.

Nowość! Teraz możesz wspierać zrzutkę samemu dodając nagrodę/ofertę. Ty sprzedajesz, a środki trafiają bezpośrednio na zrzutkę, pomaganie jest takie proste - czytaj więcej.

Kupuj i wspieraj zrzutkę

Aktywne organizatora:
Pocztówka "Sztuka postkonsumpcyjna" z imiennym podziękowaniem

Jedna z 500 numerowanych pocztówek z reprodukcją kultowej pracy Natalii LL "Sztuka postkonsumpcyjna" (1975) z imiennym podziękowaniem za wsparcie od Fundacji. F...

od 30 zł

Kupione 12 z 500

Książki • Biografie
Natalia LL - książka z serii "Wrocławskie Środowisko Artystyczne"

Najnowsza publikacja z serii "Wrocławskie Środowisko Artystyczne" dotyczące życia i twórczości Natalii LL.

od 50 zł

Kupione 1 z 20

Folder "Fundacja ZW. Dzieła wybrane" z dedykacją

Folder, w którym znalazł się wybór obiektów ze zbiorów Fundacji ZW z imienną dedykacją od autora.

od 60 zł

Kupione 1 z 15

Ceramiczny piesek - Janina Myronova

Jeden z serii 40 ceramicznych piesków autorstwa Janiny Myronovej - ceramiczki i rzeźbiarki. Wszystkie pieski są tworzone i malowane ręcznie, wysyłamy losowo.Wym...

od 100 zł

Kupione 11 z 40

Tomasz Kokott - katalog z dedykacją i zestaw pocztówek

Katalog oraz zestaw pocztówek z reprodukcjami prac polskiego artysty, Tomasza Kokotta - z dedykacją od artysty.

od 150 zł
Marta Motyl "Sztuka prowokowania" - książka z dedykacją autorki

Książki z podpisami autorów to coś, co jako Fundacja uwielbiamy. Od dziś Wy również macie szansę zdobyć jeden z wyjątkowych pięciu egzemplarzy „Sztuki prowokowa...

od 200 zł

Kupione 1 z 5

Beata Bochińska "Zacznij kochać dizajn" - książka z dedykacją autorki

Jeden z pięciu egzemplarzy bestsellerowej książki Beaty Bochińskiej, napisanej dla wszystkich kolekcjonerów i miłośników dizajnu, z dedykacją od autorki.

od 200 zł

Kupione 1 z 5

Katalog wystawy "SUM ERGO SUM" + folder o kolekcji Fundacji ZW z dedykacją kuratora i autora

Katalog wystawy "Natalia LL. SUM ERGO SUM" (Toruń, 19.05-01.10.2017) z dedykacją od kuratora wystawy oraz folder z wybranymi dziełami z kolekcji Fundacji ZW.

od 200 zł

Kupione 1 z 5

Maciej Marcisz "Książka o przyjaźni" + "Taśmy rodzinne" - książki z dedykacją autora

Jeden z trzech zestawów powieści Macieja Marcisza z dedykacją od autora.

od 200 zł

Kupione 1 z 3

Cegiełki i podziękowania
Twoje nazwisko na tablicy darczyńców

Fundacja budowana jest dzięki darom twórców, twórczyń i innych osób. Nazwiska wszystkich, którzy pomogli nam przy realizacji tego wyjątkowego projektu znajdą si...

od 5000 zł
Nieaktywne
Sztuka i rękodzieło • Obrazy
Druk offsetowy "Anturium"

Unikalny druk offsetowy wykorzystywany przez Natalię LL w licznych instalacjach. Druki powstałe w 1995 roku.Praca niesygnowana.Druki wysyłane będą pocztą w tubi...

od 1500 zł

Kupione 1 z 1

Zakończona

Wpłaty 98

preloader

Komentarze 5

 
2500 znaków