Pompy infuzyjne dla Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii w Szczecinie ID: suy7ff

Pompy infuzyjne dla Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii w Szczecinie ID: suy7ff

5 848 zł z 20 000 zł

29%

5 848 zł

5 848 zł

z 20 000 zł

zakończona

zakończona

02.06.2020r

70

70

wspierających
29%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Drogi Darczyńco, 

cieszymy się, że do nas trafiłeś. Nasza zrzutka nie jest zwyczajna, jest bowiem elementem większego przedsięwzięcia! 

Czy w tym trudnym okresie dla nas wszystkich można połączyć przyjemne z pożytecznym? Odpowiedź brzmi: oczywiście że tak!


I. Dlaczego właśnie pompy infuzyjne (strzykawkowe) stały się celem tej zrzutki?

W dobie pandemii koronawirusa pompy infuzyjne minimalizują kontakt personelu medycznego z bardzo specyficznym pacjentem. Pacjenci Oddziału Chirurgii Onkologicznej, wykazują szczególnie niską odporność na patogeny i są w wysokim stopniu narażeni na zakażenia i szybko postępujący rozwój choroby. Znajdują się tam 53 łóżka, a liczba pacjentów na Oddziale w ciągu roku przekracza 4 tysiące osób. Ze względu na swoją specyfikę pacjenci onkologiczni wymagają warunków i świadczenia usług medycznych na najwyższym poziomie. Dzięki Twojej pomocy właśnie na ten Oddział może trafić wspomniany wcześniej sprzęt medyczny.

tf8f77e71816885f.jpeg

II. Czym właściwie jest pompa infuzyjna?

Pompa infuzyjna jest urządzeniem medycznym służącym do ciągłego i/lub cyklicznego dokładnego dawkowania zadanego leku, szczególnie: wybranych antybiotyków wymagających kilkugodzinnego podawania, leków przeciwbólowych podawanych zewnątrzoponowo, leków opioidowych czy insuliny.

Pompa strzykawkowa pozwala również na podawanie bardzo małych ilości leków, a co ważniejsze- w sposób bezpieczny i kontrolowany.

Zastosowanie nowoczesnego sprzętu zapewnia pacjentom bezpieczeństwo, zwiększa skuteczność podawanych leków. Ponadto zastosowanie pompy infuzyjnej pozwala ograniczyć podaż leków podskórnie.

Koszt zakupu jednej pompy wynosi około 5 tysięcy złotych.

m47143a670407dd5.png

(na zdjęciu przedstawiony jest zestaw złożony z czterech pomp infuzyjnych)


III. Czym są Marzenia Utkane z Gwiazd i #GwiazdyŚwiecąDalej?

Marzenia Utkane z Gwiazd tworzą licealiści i studenci szczecińskich placówek oświatowych. Łączymy niesienie pomocy innym z pasją do muzyki i sztuki. Jako przedstawiciele lokalnych środowisk młodzieżowych uważamy, że warto krzewić w innych postawy zaangażowania społecznego, a także zarażać siebie wzajemnym szacunkiem i zrozumieniem. 


#GwiazdyŚwiecąDalej to hasło Koncertu Charytatywnego Online, którego premiera live odbędzie się 9 maja 2020 roku. Młodzi artyści z całej Polski, wyłonieni z ponad setki castingowych zgłoszeń, zagrają i zaśpiewają dla każdego w ich własnym domu. Drogi Darczyńco, już teraz serdecznie zapraszamy Cię do udziału w wydarzeniu!

Przekonaj się na własne oczy i uszy, że: 

"Marzyć oznacza pragnąć gwiazdki z nieba, działać to wiedzieć której".


Link do wydarzenia:

https://www.facebook.com/events/1171525083208721/


IV. Nowatorska inicjatywa?

Za nami spełnienie marzenia jednego z podopiecznych Mam Marzenie. Organizując I Wielkanocny Koncert Charytatywny "Marzenia Utkane z Gwiazd" w szczecińskim teatrze lalek, w Pleciudze, dzięki zaangażowaniu społeczności udało się zebrać środki na wymarzoną wycieczkę do Paryża śmiertelnie chorego rówieśnika. Podczas całej podróży niezbędna była stała obecność personelu medycznego. 


Celem zbiórki dokonanej podczas II edycji ww. koncertu, tym razem w Operze na Zamku w Szczecinie, był kompleksowy remont oraz modernizacja świetlicy Oddziału Dziecięcego II Katedry i Kliniki Okulistyki, która znajduje się na terenie SPSK 2 PUM. Odświeżenie tego miejsca w znacznym stopniu poprawiło warunki pobytu najmłodszych pacjentów. Zrealizowana inicjatywa również pozytywnie wpłynęła na edukację oraz rehabilitację prowadzoną stacjonarnie na Oddziale.

lbf5607bdbdae82b.jpeg

Życzymy dużo zdrowia i do zobaczenia!

Zespół Marzeń Utkanych z Gwiazd

Wpłacający70

T
Tweetop
2 000 zł
LC
Lions Club Szczecin JANTAR
500 zł
KM
Katarzyna Marlicz
500 zł
K
Krystyna Araszkiewicz
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
JP
Julia Parchimowicz
100 zł
PO
Paulina Orlowska
100 zł
MB
Małgorzata Baz
100 zł
MK
miroslaw kieca
100 zł
A
Agata Kucharczyk-Raczkowska
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze2

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

499 625 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?