id: svahyv

Specjalny dron dla 8. Pułku Sił Specjalnych

Specjalny dron dla 8. Pułku Sił Specjalnych

Nasi użytkownicy założyli 915 963 zrzutki i zebrali 882 188 998 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności5

 • W weekend obiecany sprzęt (poza dronem) dotarł do żołnierzy z 8. Pułku Sił Specjalnychl3abac089167335b.jpg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Specjalny dron dla 8. Pułku Sił Specjalnych


W tej wojnie widać wyraźnie ile znaczy dobre rozpoznanie, łączność oraz wykorzystanie informacji. Nigdy chyba jeszcze na taką skalę obie strony nie używały dronów tak w wymiarze lokalnym jak i globalnym. Swojej piosenki na początku inwazji doczekał się słynny Bayraktar TB2, ale tak naprawdę tak zwaną robotę zrobiły setki, tysiące mniejszych, często komercyjnych dronów. To one są najwierniejszym towarzyszami żołnierzy w polu, próbujących ustalić co się dzieje w ich bezpośrednim otoczeniu, gdzie może się kryć wróg w zasadzce, gdzie może czaić się wrogi czołg, transporter, gdzie jest umocnienie, zamaskowane stanowisko armaty, granatnika do wskazania artylerii.


Żołnierze z 8. Pułku Sił Specjalnych poprosili nas, poprzez naszego wspólnego znajomego Aryo, który z kolei pomógł nam w zbiórce na quada do ewakuacji medycznej dla 47. Ochotniczego Batalionu Strzelców, o pomoc w zbiórce na Drona DJI Matrice 30 lub 30t. Taki dron jest bardzo potrzebny chłopakom do zwiadu. Ostatni, jaki mieli, utracili. To niestety zdarza się, gdy chłopaki pracują na froncie. Dron pomoże uratować życie i zdrowie wielu z nich poprzez wsparcie rozpoznania pola walki i ułatwiając wydatnie robotę artylerii i broni zespołowych.


Według żołnierzy ten dron dzięki dobrym kamerom potrafi się wznieść i widzieć tak daleko, że trudno będzie go zauważyć i przechwycić, więc jego utrata jest mniej prawdopodobna niż innych. Dodatkowo ma dłuższy czas lotu niż Mavic 3 oraz inne cechy, kamera termowizyjna ma lepszy zasięg widzenia. Żołnierze 8. Pułku często operują w nocy i bez drona z takimi możliwościami muszą podchodzić do wroga bardzo blisko.


Cena drona Mavic 30 - około 47 tys. zł

https://www.gohero.pl/dron-dji-matrice-30


Cena drona Mavic 30T około 65 tys zł

https://www.gohero.pl/dron-dji-matrice-30t


Dodatkowo zbieramy na dwa EcoFlow RIVER Pro, czyli dobre przenośne akumulatory do ładowania drona i innych urządzeń w terenie.

Cena 3800 za sztukę

https://www.euro.com.pl/ladowarki-akumulatory-przenosne/ecoflow-1ecor600p-przenosna-stacja-zasilania-ecoflow-river-pro.bhtml


https://norfin.com.ua/content/images/46/1500x1500l80mc0/zaryadnaya-stantsiya-ecoflow-river-pro-720-vtch-42644872938053.webpPierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 828

preloader

Komentarze 25

 
2500 znaków