id: svu33d

COVID-19 dusi Amazonię - pomóż chronić jej rdzennych mieszkańców!

COVID-19 dusi Amazonię - pomóż chronić jej rdzennych mieszkańców!

Nasi użytkownicy założyli 1 015 198 zrzutek i zebrali 1 062 091 469 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • Chcecie wiedzieć, jacy są ludzie, których wspieramy? Przeczytajcie ostatnią relację ks. Józka:

  "Praca jest ciężka. Czasami wydaje mi się, że cel jest poza naszym zasięgiem. Ale przychodzą te chwile, kiedy doświadczasz piękna życia i wielkości człowieka. Dziś przyjechał na parafię 92 letni mężczyzna. Częściowo niewidomy. "Księże, przywiozłem pieniążki, to moja pomoc. Uda nam się osiągnąć postawiony cel". A później przypłynęli ludzie z wioski San Isidro, dolny bieg rzeki Marañón. Nie mają pieniędzy, miejscowość doświadczyła kolejnej powodzi. Jak mogą pomóc? Przywieźli 125 kg ryb... To ich udział we wspólnym dziele. Chcemy kupić ten sprzęt!

  Ps. To już ponad 10 wiosek wspomaga nasza kampanie. Serce rośnie! #razemMozemyWiecej"p0189299479d53c8.jpegceedb89d12bcd5ff.jpeg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

PRZYWRÓĆ ODDECH MIESZKAŃCOM AMAZONII - wesprzyj zbiórkę na niezbędny sprzęt medyczny oraz paczki żywnościowe w regionie skrajnej biedy!


Kochani!

Cały świat walczy teraz z koronawirusem i pomogliście już pewnie w licznych zbiórkach na służbę zdrowia. Sytuacja nie jest wesoła, ale istnieją kraje i miejsca, w których sytuacja jest ekstremalnie bardziej dramatyczna niż w Polsce. Jednym z takich miejsc jest Amazonia Peruwiańska, gdzie nawet bez pandemii panuje skrajna bieda, zaś wirus obnażył tragiczną sytuację i doprowadził do całkowitej zapaści tamtejszego systemu opieki zdrowotnej. Polski misjonarz rozpoczął zbiórkę, by zdobyć podstawowe wsparcie medyczne.


KORONAWIRUS ODBIERA ODDECH RDZENNYM MIESZKAŃCOM AMAZONII. PODARUJ IM TLEN!


Wiemy, że w pierwszej kolejności chcemy wspierać "swoich", ale - co by nie mówić - przygotowanie medyczne w Polsce jest nieporównywalnie lepsze, zaś problem: niestety ten sam. Warto pamiętać o tych, których położenie jest dramatycznie gorsze od naszego.


Słyszeliście już pewnie o bardzo trudnej sytuacji kilku krajów Ameryki Południowej, spowodowanej rozprzestrzeniającym się wirusem COVID-19. Wśród tych krajów, zaraz po Brazylii, znajduje się Peru, ze szczególnie wysokimi liczbami zarażonych i zmarłych w regionie Loreto (dane na 27 maja: 3166 zarażonych, 266 zmarłych). Tam też znajduje się położona w dżungli miejscowość San Lorenzo, a w niej punkt medyczny (Posta médica de San Lorenzo I - 4), który chcemy wesprzeć w tej zbiórce. Brakuje tam właściwie WSZYSTKIEGO: zaczynając od podstawowych środków higienicznych i leków, a kończąc na butlach z tlenem i respiratorach.


Miejsce to jest pierwszym punktem wsparcia dla rdzennych plemion indiańskich, zamieszkujących te tereny a w tym momencie potencjalnie zagrożonych wyginięciem (historia nam przypomina, że w przeszłości zetknięcie z chorobami przyniesionymi z zewnątrz doprowadzało do zdziesiątkowania ich ludności lub wręcz całkowitego zaniknięcia niektórych grup etnicznych).


Ponadto, przez restrykcje związane z wirusem brakuje możliwości bieżącej pracy, przez co trudno o podstawowe pożywienie dla tamtejszych rodzin. Dlatego zbieramy także na paczki żywnościowe, by ratować je przed głodem.


Na ten moment w punkcie medycznym w San Lorenzo (Posta médica de San Lorenzo I - 4) brakuje zarówno respiratorów (nie ma ani jednego), jak i butli z tlenem oraz instalacji koniecznej do ich napełniania (obecnie jedyną opcją jest ok. 4-tygodniowa podróż w tym celu! - transportem wodnym). Nie ma więc żadnej możliwości walki o życie w przypadku problemów oddechowych, spowodowanych przez COVID-19.


Przebywa tam polski misjonarz, Salezjanin - ks. Józef Kamza, który od 16 lat sprawuje misję w San Lorenzo (region Loreto), w Amazonii Peruwiańskiej. Bez wytchnienia poświęca teraz cały swój czas, by nieść pomoc potrzebującym: po akcji rozdawania paczek żywnościowych w ostatnich tygodniach (jej wyniki widoczne na zdjęciach) prowadzi on teraz zbiórkę na zakup niezbędnego sprzętu medycznego. Jest on konieczny, by chronić mieszkańców dżungli amazońskiej przed skutkami wirusa, który rozprzestrzenia się tam w błyskawicznym tempie. Sami wiecie jak szybko ta sytuacja się zmienia. Warto też zauważyć, że - niezależnie od pandemii - Loreto to obszar, który jest oficjalnie uznany za region skrajnej biedy.


Wspaniali ludzie, którzy tam żyją mogą nie otrzymać żadnej pomocy medycznej w tej tak dramatycznej sytuacji, która pogarsza się bardzo dynamicznie z dnia na dzień.


I tu pojawiacie się Wy, cali na biało! 1f642.pngProwadzimy zbiórkę na:

 • instalację tlenową (do napełniania butli)
 • respirator (1 lub 2)
 • butle na tlen
 • paczki żywnościowe


Jak możesz pomóc?

 • wesprzyj zrzutkę
 • udostępniaj zrzutkę dalej (Facebook, Instagram, Twitter, prywatne wiadomości)

zcdfcc9cff54e50c.jpeg

Cały świat jednoczy się teraz by razem stawić czoła pandemii. Pomóżmy tym, którzy znajdują się teraz w najgorszym położeniu! Tylko razem damy radę 1f642.png Dziękujemy!!

xd1b9215dd478564.jpegq7f6a0e8203552ec.jpeg

la639915b8813099.jpeg

j56291bab2ded604.jpeg

y72acf0729f51a0a.jpegt0da8a0b6124bf14.jpeg

ua6b1266063b0cdc.jpeg

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 88

 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
WE
Wera
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
LG
Leszek Główczyński
200 zł
AK
Adam Karwowski
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków
 • PK
  Paulina Kurcewicz

  Bardzo mocno kibicuje księdzu Jozkowi. , to niezwykle co robi!

  50 zł