id: svu3cf

Mandat Obywatelski za nieprzepisowe parkowanie

Mandat Obywatelski za nieprzepisowe parkowanie

Nasi użytkownicy założyli 1 167 487 zrzutek i zebrali 1 215 119 484 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności4

 • Nasza zrzutka na mandat już się zakończyła, ale zapraszamy na inną - ogólną zrzutkę na nasze działania. Mandaty zostały wydrukowane i są do uzyskania na ul. Śniadeckich 2 w Rzeszowie.

  My natomiast zapraszamy do obserwacji i wpłat na naszą działalność na portalu Zrzutka.pl

  Więcej informacji o naszych działaniach można znaleźć na Facebook'u

  s7c8e42221808f9a.png

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Kampania Społeczna "Mandat Obywatelski", organizuje Społeczny Rzecznik Pieszych w Rzeszowie, który funkcjonuje w ramach działalności społecznej Instytutu Kariery, Przedsiębiorczości i Rozwoju w Rzeszowie


Pomysł na akcję zrodził się dzięki kilkuletniej obserwacji oraz informacjom napływającym od Mieszkańców Rzeszowa w temacie nieprzepisowego parkowania na chodnikach oraz w miejscach niedozwolonych przepisami. 

W wyniku zbieranych informacji wniosek jest jeden - JEST TRAGICZNIE!

Kierowcy parkują na chodnikach, przejściach i przed przejściami, trawnikach, czy na miejscach dla osób z niepełnosprawnościami (kierowcy pełnosprawni) oraz na innych miejscach z zakazem zatrzymywania, itd. 

Rzeszów potrzebuje narzędzia, które pozwoli mieszkańcom reagować w takich sytuacjach!


Inicjatywą, która spaja działania w tych obszarach jest Społeczny Rzecznik Pieszych, który funkcjonuje w Rzeszowie od ponad roku, organizując spotkania, konsultacje, przygotowując i wdrażając propozycje zmian oraz edukując nasze lokalne społeczeństwo.  


W ostatnim czasie powstała pod adresem www.piesirzeszow.akcja.info strona informacyjna Społecznego Rzecznika Pieszych, na której pokazujemy ulice Rzeszowa i tego jak wygląda temat nieprzepisowego parkowania na nich. Na stronie informujemy też o akcjach społecznych oraz Partnerach tych akcji. Będzie tam znajdował się również zbiór materiałów informacyjnych oraz edukacyjnych.  


Wymiary naszej Kampanii:

- edukacyjny - ogólny przekaz skierowany do społeczeństwa odnośnie zasad parkowania i utrudnień dla poszczególnych grup społecznych, wynikających z nieprawidłowego parkowania,

- społeczny - na drugiej stronie ulotki będziemy zachęcać do wspierania Organizacji Pozarządowych działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami. W każdej edycji akcji, organizacje będą zmieniane,

- narzędzie dla pieszych - ogólnodostępny mandat obywatelski służący uświadamianiu nieprzepisowo parkujących kierowców.


W czerwcu br. zostały zorganizowane Konsultacje Społeczne w temacie parkowania, a na podstawie zebranych informacji od mieszkańców oraz Organizacji Pozarządowych zostaną przygotowane postulaty zmian do Władz Miasta oraz jednostek odpowiedzialnych za działania w poszczególnych obszarach organizacji ruchu pieszych i pojazdów. Postulaty te zostaną przedstawione podczas konferencji prasowej z udziałem lokalnych mediów. 


We wrześniu Mandat Obywatelski zostanie zaprezentowany Mieszkańcom Rzeszowa jako narzędzie do uświadamiania kierowców oraz do ich upominania za nieprzepisowe parkowanie.  


Mandat będzie rozdystrybuowany w Rzeszowie, aby zbudować dostępność - apteki, domy kultury, firmy, lokale gastronomiczne, inne ogólnodostępne miejsca. Całość będzie systematycznie nagłaśniania za pomocą lokalnych Mediów i Mediów Społecznościowych oraz przez zainteresowane Organizacje Pozarządowe.


Mandat Obywatelski jest to narzędzie, dzięki któremu piesi mogą samodzielnie zwrócić uwagę kierowcom, że łamią przepisy, utrudniając poruszanie się pieszym po chodnikach i ciągach pieszych.

Celem akcji jest uświadamianie kierowców, którzy parkują na chodnikach i przejściach, blokując tym samym ruch pieszych oraz utrudniając przemieszczanie się rodzicom z dziećmi w wózkach, osobom starszym lub z różnymi niepełnosprawnościami.


Mandat będzie:

- wydrukowany w ilości 10 000 szt., na papierze 130 g., w formacie A6,

- dwustronny - z pierwszej strony będzie przypominał wizualnie mandat, a z drugiej strony będą dane dwóch Organizacji Społecznych działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami, aby kierowca upomniany mandatem w ramach skruchy przelał dobrowolną darowiznę. Dzięki temu ulotka będzie zawierała aspekt społeczny.



Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 4

 
Dane ukryte
100 zł
MK
Mateusz Koczwara
50 zł
AR
Anna Rawska
10 zł
 
1 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!