id: svu3cf

Mandat Obywatelski za nieprzepisowe parkowanie

Mandat Obywatelski za nieprzepisowe parkowanie

161 zł z 1 000 zł
16%
zakończona 30.06.2021r
4 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności3

 • Aspekt społeczny kampanii "Mandat Obywatelski" - na drugiej stronie ulotki będziemy zachęcać do wspierania Organizacji Pozarządowych działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami. W każdej edycji akcji, organizacje będą zmieniane.

  x631e5c620ff609e.png

  Czytaj więcej
 • Czy i jak często kierowcy w Rzeszowie parkują na chodnikach, przejściach i przed przejściami, na trawnikach, czy na miejscach dla osób z niepełnosprawnościami (kierowcy pełnosprawni) oraz na innych miejscach z zakazem zatrzymywania?

  https://kurierrzeszowski.pl/2020/09/12/jak-upominac-zle-parkujacych-kierowcow/

  Czytaj więcej
 • Czy to, co robimy jest w ogóle potrzebne?  Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Kampania Społeczna "Mandat Obywatelski", organizuje Społeczny Rzecznik Pieszych w Rzeszowie, który funkcjonuje w ramach działalności społecznej Instytutu Kariery, Przedsiębiorczości i Rozwoju w Rzeszowie


Pomysł na akcję zrodził się dzięki kilkuletniej obserwacji oraz informacjom napływającym od Mieszkańców Rzeszowa w temacie nieprzepisowego parkowania na chodnikach oraz w miejscach niedozwolonych przepisami. 

W wyniku zbieranych informacji wniosek jest jeden - JEST TRAGICZNIE!

Kierowcy parkują na chodnikach, przejściach i przed przejściami, trawnikach, czy na miejscach dla osób z niepełnosprawnościami (kierowcy pełnosprawni) oraz na innych miejscach z zakazem zatrzymywania, itd. 

Rzeszów potrzebuje narzędzia, które pozwoli mieszkańcom reagować w takich sytuacjach!


Inicjatywą, która spaja działania w tych obszarach jest Społeczny Rzecznik Pieszych, który funkcjonuje w Rzeszowie od ponad roku, organizując spotkania, konsultacje, przygotowując i wdrażając propozycje zmian oraz edukując nasze lokalne społeczeństwo.  


W ostatnim czasie powstała pod adresem www.piesirzeszow.akcja.info strona informacyjna Społecznego Rzecznika Pieszych, na której pokazujemy ulice Rzeszowa i tego jak wygląda temat nieprzepisowego parkowania na nich. Na stronie informujemy też o akcjach społecznych oraz Partnerach tych akcji. Będzie tam znajdował się również zbiór materiałów informacyjnych oraz edukacyjnych.  


Wymiary naszej Kampanii:

- edukacyjny - ogólny przekaz skierowany do społeczeństwa odnośnie zasad parkowania i utrudnień dla poszczególnych grup społecznych, wynikających z nieprawidłowego parkowania,

- społeczny - na drugiej stronie ulotki będziemy zachęcać do wspierania Organizacji Pozarządowych działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami. W każdej edycji akcji, organizacje będą zmieniane,

- narzędzie dla pieszych - ogólnodostępny mandat obywatelski służący uświadamianiu nieprzepisowo parkujących kierowców.


W czerwcu br. zostały zorganizowane Konsultacje Społeczne w temacie parkowania, a na podstawie zebranych informacji od mieszkańców oraz Organizacji Pozarządowych zostaną przygotowane postulaty zmian do Władz Miasta oraz jednostek odpowiedzialnych za działania w poszczególnych obszarach organizacji ruchu pieszych i pojazdów. Postulaty te zostaną przedstawione podczas konferencji prasowej z udziałem lokalnych mediów. 


We wrześniu Mandat Obywatelski zostanie zaprezentowany Mieszkańcom Rzeszowa jako narzędzie do uświadamiania kierowców oraz do ich upominania za nieprzepisowe parkowanie.  


Mandat będzie rozdystrybuowany w Rzeszowie, aby zbudować dostępność - apteki, domy kultury, firmy, lokale gastronomiczne, inne ogólnodostępne miejsca. Całość będzie systematycznie nagłaśniania za pomocą lokalnych Mediów i Mediów Społecznościowych oraz przez zainteresowane Organizacje Pozarządowe.


Mandat Obywatelski jest to narzędzie, dzięki któremu piesi mogą samodzielnie zwrócić uwagę kierowcom, że łamią przepisy, utrudniając poruszanie się pieszym po chodnikach i ciągach pieszych.

Celem akcji jest uświadamianie kierowców, którzy parkują na chodnikach i przejściach, blokując tym samym ruch pieszych oraz utrudniając przemieszczanie się rodzicom z dziećmi w wózkach, osobom starszym lub z różnymi niepełnosprawnościami.


Mandat będzie:

- wydrukowany w ilości 10 000 szt., na papierze 130 g., w formacie A6,

- dwustronny - z pierwszej strony będzie przypominał wizualnie mandat, a z drugiej strony będą dane dwóch Organizacji Społecznych działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami, aby kierowca upomniany mandatem w ramach skruchy przelał dobrowolną darowiznę. Dzięki temu ulotka będzie zawierała aspekt społeczny.Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 4

 
Dane ukryte
100 zł
MK
Mateusz Koczwara
50 zł
AR
Anna Rawska
10 zł
 
Stowarzyszenie EWPM
1 zł

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

721 705 zrzutek

i zebrali

498 129 432 zł

A ty na co dziś zbierasz?