id: svzv4b

I MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL TEATRÓW ULICZNYCH W KAZIMIERZU DOLNY

I MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL TEATRÓW ULICZNYCH W KAZIMIERZU DOLNY

Nasi użytkownicy założyli 1 201 635 zrzutek i zebrali 1 274 770 824 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki


STREET THEATER FESTIVAL IN KAZIMIERZ DOLNY

TEATR W KAZIMIERZU DOLNYM DOSTĘPNY DLA WSZYSTKICH

POKAZY PLENEROWE W WĄWOZACH, NAD WISŁĄ, W KAMIENIOŁOMACH

PRZEDSTAWIENIA DLA DZIECI I DOROSŁYCH

POKAZY PEŁNE BARW I DŹWIĘKÓW

WARSZTATY TEATRALNE

WYSTAWY

KONCERTY

to wszystko w ramach:

I MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU TEATRÓW ULICZNYCH 2021 W KAZIMIERZU DOLNYM

To wydarzenie organizowane przez Fundację KZMRZ Michała Stachyry oraz PROJEKT KULTURA Bogusława Byrskiego .

W projekcie przewidziany jest udział udział około 10 grup z różnych dziedzin sztuki ulicy z Polski i z Europy. Zaproszeni będą artyści specjalizujący się w pokazach w przestrzeni miejskiej. Festiwal odbędzie się w ostatni weekend sierpnia 2021 w Kazimierzu Dolnym w różnych miejscach miasta jak wąwozy, kamieniołomy, brzeg Wisły eksplorując w nowy, performatywny sposób Kazimierz Dolny. Teatr ma uleczyć to miasto oraz ukazać jego duszę, artystyczność, plastyczność i możliwości w nowej odsłonie. Wszystkie wydarzenia dla publiczności będą dostępne nieodpłatne. To ma być NOWY POCZĄTEK, NOWE OTWARCIE!

t979ea0decbe9269.jpeg

Dzięki specyfikacji projektu, który będzie bezpłatny i znajdzie się w przestrzeni miejskiej oraz w transmisji online będzie możliwa ogólna dostępność przedstawień dla szerokiego grona odbiorców lokalnych oraz turystów nawiedzających to miasto przede wszystkim podczas długich weekendów. Projekt ma na celu nie tylko wprowadzić nową formę sztuk, niespotykaną do tej pory w kazimierskiej przestrzeni, ale również ukazać plastyczność i możliwości scenograficzne tego miasta, gdzie grupy teatralne będą miały za zadanie współistnieć z zastanym krajobrazem i wprowadzić elementy wzbogacające odbiór miasta poprzez dodanie swojej wartości estetycznej. Jest to potrzebne zwłaszcza w takim mieście jak Kazimierz Dolny, gdzie w tym momencie panuje kulturalna monotonia, zwłaszcza tak silna po pandemicznym roku 2020. Przedstawienia w ramach festiwalu teatru ulicznego będą umiejscowione w plenerze oddalonym od przytłoczonego rynku, prowokując w ten sposób widzów do spaceru i odkrycia teatru i tym samym miasta w niecodzienny sposób. Oczekiwane rezultaty tego przedsięwzięcia to wprowadzenie w przestrzeń miejską Kazimierza Dolnego sztuki teatralnej, która wprowadzi nową jakość estetyczną, artystyczną, wizualną, mentalną i intelektualną. Wydarzenie to ma pobudzić społeczność lokalną do działania i zaangażowania w życie kulturalne, artystyczne . W ramach festiwalu odbędą się warsztaty teatralne skierowane do mieszkańców gminy.

W ramach festiwalu odbędą się również wystawy sztuki najnowszej oraz koncerty muzyki jazzowej i alternatywnej.

Projekt MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL TEATRÓW ULICZNYCH ma przede wszystkim ukazać Kazimierz Dolny jako miasto otwarte dla sztuki teatralnej i alternatywnej, gdzie artyści i świat kultury jest mile widziany i może czuć się zaproszony.

Projekt MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL TEATRÓWULICZNYCH ma zmobilizować również społeczność lokalną do różnego rodzaju inicjatyw kulturalnych i społecznych.

Dzięki temu wszystkiemu miasto Kazimierz Dolny znowu może stać się miejscem inspirującym i pełnym wydarzeń artystycznych na mapie kulturalnej kraju, miastem gdzie można na co dzień spotkać ludzi kultury i sztuki wymieniających się doświadczeniem, poglądami i spostrzeżeniami. Kolejnym rezultatem projektu będzie film dokumentalny i reportaż fotograficzny dostępny na stronach fundacji i platformach internetowych.


Odpowiedzialni za projekt:


MICHAŁ STACHYRA

e5dec94a1c7443a4.jpeg

Prezes FUNDACJI KZMRZ, artysta, kurator, performer, autor instalacji, obiektów, filmów wideo, fresków, realizowanych również w przestrzeni publicznej, aktywista, muzyk, perkusista. Założyciel FUNDACJI KZMRZ. Organizator festiwali artystycznych, muzycznych, wystaw, animator życia kulturalnego w Kazimierzu, prowadzi warsztaty artystyczne dla dzieci w Kazimierzu. Pomysłodawca Festiwalu Sztuki Dziecięcej w Kazimierzu Dolny, współorganizator koncertów Jazz nad Wisłą, kurator i pomysłodawca pierwszego Parku Rzeźby w Kazimierzu Dolnym. Stypendysta Ministra Kultury. Najważniejsze wystawy i realizacje Stachyry to konkurs Spojrzenia w Narodowej Galerii Zachęta w Warszawie, Wystawa zbiorowa Mobility w Narodowej Galerii w Pradze w Czechach. Udział w wystawie podsumowującej współczesne polskie malarstwo pod tytułem „Malarstwo XXI wieku w Polsce” w Zachęcie w Warszawie czy też performance jako Mike Cox w Muzeum Narodowym w Warszawie. Obecnie mieszka i pracuje w Kazimierzu Dolnym. Interesują go zagadnienia związane ze sztuką, podziałem ról społecznych, a także historyczne interpretacje. Realizator blisko tysiąca murali dla takich firm jak CD Projekt, Philip Morris, Dom Development czy Ghelamco. Perkusista w utworach do serialu „KRÓL” dla Canal +


BOGUSŁAW BYRSKI

y9b11b5989e72fbf.jpeg

Reżyser, aktor, animator społeczny, muzyk. Od 2000 roku aktor w Teatrze im. H.Ch. Andersena w Lublinie.

Pracę w teatrze łączy ze swoimi pasjami, głównie muzyką. Prowadzi warsztaty muzyczne, komponuje muzykę, koncertuje, a przede wszystkim improwizuje. Tworzy projekt Człowiek z maszyną. Wydał dwie płyty “ Mada in U.S.A.” ,“ Instrukcja nr 17”. Tworzył grupy muzyczne Cząstki Elementarne, Nic za darmo z którymi koncertował a także wydał płytę Lublin Sounds Good. Prowadził warsztaty muzyczne (Centralny Plac Zabaw), aktorskie (Dzielnicowy Dom Kultury Węglin). Stworzył takie wydarzenia muzyczne jak: Lublin Night Impro (Basiński,Bogdanowicz, Byrski, Drozdek), Impro Lublin. Tworzy spektakle dla dzieci, jest reżyserem współpracującym z Teatrem Ziemi Chełmskiej gdzie wyreżyserował pięć spektakli. Współtworzy Teatr Lukla. Realizuje wiele projektów wizualno-artystycznych. Tworzy wideoklipy. Był pomysłodawcą festiwalu Złote Koty, którego patronem był Yach Paszkiewicz. Wydaje książki i płyty z muzyką. Jest człowiekiem kreatywnym, nie bojącym się wyzwań. Współpracuje z wieloma instytucjami: Centrum Kultury, Teatroterapia, Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie, , Dzielnicowy Dom Kultury Węglin, Dzielnicowy Dom Kultury Bronowice, Lubelskie Stowarzyszenie Rodzin Osób z Zespołem Downa "Ukryty skarb", i inne. Nagradzany: Nagroda Miasta Lublin za Upowszechnianie Kultury 2011, Nagroda Kulturalna Województwa Lubelskiego 2014, Nagroda Miasta Lublin za Upowszechnianie Kultury 2016, Nagroda Ministra Kultury Zasłużony dla Kultury Polskiej 2019, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Medal za Długoletnią Służbę 2019.



Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 14

 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
70 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
10 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków