id: swffcb

E-Kwesta na rzecz ratowania cennych i zabytkowych nagrobków 2020

E-Kwesta na rzecz ratowania cennych i zabytkowych nagrobków 2020

Nasi użytkownicy założyli 957 436 zrzutek i zebrali 964 053 277 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Niestety kielecka kwesta organizowana corocznie od 28 lat nie może się odbyć w tym roku w tradycyjnej formie. Sytuacja związana z trwającą pandemią uniemożliwia jej bezpieczne przeprowadzenie. Tak cenne przedsięwzięcie nie może jednak zostać przerwane, dlatego Stowarzyszenie Ochrony Dziedzictwa Narodowego w Kielcach w tym roku organizuje E-Kwestę. Zbiórka będzie trwać od 25 października do 8 listopada.


Stowarzyszenie Ochrony Dziedzictwa Narodowego w Kielcach na kwestach przeprowadzanych tradycyjnie przez wszystkie lata zebrało ponad milion złotych od darczyńców oraz odrestaurowało ponad 400 nagrobków. Corocznie w zbiórkę na kieleckich cmentarzach angażowały się osoby kultury, samorządu czy polityki, ale przede wszystkim setki wolontariuszy z kieleckich szkół, osoby dorosłe czy seniorzy.


Zachęcamy wszystkich do wsparcia kwesty w formie online poprzez datek, udostępnienie czy przesłanie linku do zbiórki znajomym. Niech trwająca pandemia nie przerywa tak cennego przedsięwzięcia, które od lat pozwala dbać o zabytki cmentarne i pamięć o pochowanych w nich zmarłych.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 118

TK
TVP3 Kielce
550 zł
A
Aleksandra Jadach-Sepioło
200 zł
KK
Porozumienie KK
130 zł
IW
Bogdan Wenta
130 zł
PA
120 zł
KW
Karol Wilczyński
111 zł
KK
Kamil Kamiński
100 zł
KS
Katarzyna Suchańska
100 zł
MP
Miłosz Pamuła
100 zł
RJ
Porozumienie RJ
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków
  •  
    Użytkownik anonimowy

    Dziękuję organizatorom akcji za wielką pracę i determinację w realizacji założonych celów. Wracajmy szybko do normalności!

    50 zł