id: sxzevn

Załęże zbiera nakrętki - zrzutka na "Liściasty Kosz na Nakrętki"

Załęże zbiera nakrętki - zrzutka na "Liściasty Kosz na Nakrętki"

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
1 230 zł 
z 1 100 zł
111%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Opis zrzutki

Cześć Zieloni 💚


W listopadzie 2020 roku pisaliśmy do Miasta Katowice w sprawie podarowania m.in. Załężu metalowego pojemnika na nakrętki w kształcie serca (taki jak znajduje się na Placu Szewczyka) - niestety nie otrzymaliśmy odpowiedzi, a z informacji jakie docierają od innych wnioskujących o podobne kosze, brak funduszy w budżecie miasta na podobne inicjatywy.😐Stąd decyzja o utworzeniu zrzutki mającej na celu zakup pięknego zielonego kosza na nakrętki w kształcie... LIŚCIA 🌿


Planujemy zakupić kosz na nakrętki w kształcie liścia o wymiarach: szerokość 170 cm, wysokość 130 cm, głębokość 40 cm.

Link do aukcji: https://allegro.pl/oferta/pojemnik-lisc-na-nakretki-10567405330

Łączny koszt zakupu wraz z transportem to 1.600,00 zł.

W ramach organizacji różnych akcji udało nam się uzbierać 500,00 zł, jednak jest to zdecydowanie za mało na realizację Naszego pomysłu - dlatego prosimy wspomóż "Liściasty Kosz na Nakrętki" choć jedną złotówką 😁 zostało tylko 1.100,00 zł 😉


Jak wiecie akcje zbierania nakrętek są bardzo powszechne, szczególnie w szkołach i przedszkolach, ale również w innych miejscach publicznych. Zaletą tej inicjatywy jest promowanie wspólnotowych działań proekologicznych i umacnianie w ten sposób poczucia solidarności mieszkańców Załęża. Zaletą tego rozwiązania jest również to, iż nakrętki są lekkie i nie zajmują wiele miejsca, więc przetransportowanie nawet większych ilości do kosza nie przysporzy mieszkańcom kłopotu.


Nakrętki będą zbierane w jednym miejscu, dzięki czemu nie będą zaśmiecać załęskich chodników, parków ani lasów. Zbierać będzie można wszelkie plastikowe zakrętki, bez względu na ich kształt czy kolor. Do zbiornika mieszkańcy dzielnicy będą mogli wrzucać nakrętki po produktach spożywczych oraz po chemii gospodarczej.


Zebrane nakrętki zostaną odkupione przez firmy zajmujące się recyklingiem, a dochód zostanie przeznaczony na rzecz osób potrzebujących pomocy i wsparcia orazbna funkcjonowanie różnych instytucji na terenie miasta Katowice np. dla schroniska dla zwierząt.


W 2020 roku na Naszym profilu w mediach społecznościowych, opublikowaliśmy informację o ewentualnej możliwości umiejscawiania kosza na nakrętki w Załężu, które pokazało pozytywny odbiór akcji wśród społeczności lokalnej oraz szerokie zainteresowanie akcją w dzielnicy.


Pozdrawiamy,

ekipa Zielone Załęże 💚

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 40

KK
Krzysztof Kraus
500 zł
AG
Adrian Goretzki
100 zł
AM
Agnieszka
50 zł
MZ
NaprawiaMY Koszutkę
50 zł
L
Lila
50 zł
AS
Adrian Szymura
40 zł
 
Dane ukryte
25 zł
ŁP
Łukasz Pomietlo
25 zł
AS
Aleksandra Suchenek
20 zł
KK
Krystyna Kleser
20 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Lokalizacja

Gliwicka 121, 40-854

Katowice, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

853 431 zrzutek

i zebrali

739 944 928 zł

A ty na co dziś zbierasz?