id: sy82pk

Budujemy studnie dla dzieci z sierocińca w Isolo w Kenii

Budujemy studnie dla dzieci z sierocińca w Isolo w Kenii

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 083 204 zrzutki i zebrali 1 184 058 632 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Zaproszenie do udziału w misyjnym projekcie Papieskich Dzieł Misyjnych Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej.

Drodzy księża, katecheci oraz przedstawiciele wspólnot, organizacji i stowarzyszeń katolickich i wszyscy ludzie dobrej woli.

Serdecznie zapraszamy do udziału w misyjnym projekcie :” Budujemy studnię dla dzieci z sierocińca w Isolo w Kenii’’.


Wychodząc naprzeciw potrzebom misji, a zwłaszcza problemowi braku wody z którym borykają się dzieci z sierocińca pragniemy podjąć się tego dobrego dzieła w którym każdy z nas, w środowisku parafialnym i szkole, może mieć swój udział.

Dzieci z sierocińca potrzebują pomocy w dostępie do czystej wody pitnej, higieny i lepszych warunków sanitarnych. Wśród wielu potrzeb jedną z najbardziej doskwierających jest brak wody. Dzieci zaopatrują się w wodę z rzeki, która jest brudna i jest przyczyną wielu chorób, takich jak biegunka, cholera, gorączka tyfusowa, czerwonka, dur brzuszny czy polio. Nieleczone prowadzą do powikłań, a niejednokrotnie do śmierci. Chcemy podkreślić jak ważne jest zaangażowanie w podejmowanie konkretnych działań na rzecz misji i animacji. Ufamy, że jednocząc się wokół tego dzieła, zbierzemy środki na studnię, a misje staną się dla nas wyzwaniem i drogą realizacji budowania jedności i miłości braterskiej w codziennym praktykowaniu miłosierdzia.

Koszt studni głębinowej wynosi 24 tys. dolarów.

Odwiert o głębokości 90 m.


Organizatorzy :

Ks. Jacek Golombek, dyrektor diecezjalny PDM

Ewa Starzyńska, katechetka, świecka misjonarka



Informacje na temat Sierocińca w Isolo w centralnej Kenii oraz problemie braku dostępu do czystej wody pitnej.

Sierociniec w Isolo posiada status prawny, a pieczę nad sierocińcem przejęła Diecezja Isolo. Państwo w żaden sposób nie udziela wsparcia.

Obecnie w sierocińcu przebywa 89 dzieci pod opieką kenijskiej P. Pauliny, która przygarniała dzieci do siebie, aby zapewnić im schronienie. Dzięki jej miłości, dzieci nie żyją na ulicy i nie są zmuszone do żebractwa. W większości dzieci są sierotami, pochodzą również z rodzin, gdzie doświadczyły przemocy. Wiele wycierpiały.

Mieszkają w barakach. To są surowe warunki życia, które zapewne wymagają polepszenia. Nie mają placu zabaw ani boiska. Większość dzieci ze względu na odległość do szkoły mieszka w internatach. Częściowo dzieci są objęte programem Adopcja Serca, dzięki któremu mają dostęp do nauki, opłacone egzaminy i internat oraz zakupione obowiązkowe mundurki. 

Wśród wielu potrzeb, jedną z najbardziej doskwierających jest brak wody, aby ją zdobyć pokonują długą drogę do pobliskiej rzeki. Dzieci potrzebują dostępu do czystej wody pitnej, higieny i lepszych warunków sanitarnych. Brak czystej wody jest przyczyną wielu chorób takich jak biegunka, gorączka tyfusowa, czerwonka, dur brzuszny czy polio. Nieleczone prowadzą do powikłań, a niekiedy do śmierci.

Prawie 90% wszystkich chorób na świecie jest spowodowanych przez brak świeżej wody pitnej, niewystarczających warunków sanitarnych i braku higieny. Z powodu braku czystej wody pitnej co roku na świecie umiera 2,2milionów ludzi.

 Choroby dzieci z powodu braku dostępu do wody są przyczyną nieobecności w szkole, a nawet porzucenia nauki. To jeden z głównych powodów dla których dzieci z krajów Trzeciego Świata źle się uczą lub odbierają gorsze wykształcenie.

Dzisiaj pochylamy się nad jedną z najważniejszych potrzeb, a jest nią dostęp do wody z którym borykają się dzieci z sierocińca w Isiolo. Dzięki wybudowaniu studni zapewnimy im poprawę warunków sanitarnych i przywrócimy nadzieję na lepsze życie. Dostęp do wody daje nowe możliwości min. można uprawiać ogród z warzywami czy prowadzić małe gospodarstwo z inwentarzem takim jak kury i kozy, co ma również wymiar edukacyjny. Na pewno studnia będzie służyć społeczności lokalnej rozwiązując wiele problemów z którymi muszą się borykać każdego dnia.   

Obecnie sytuacja w Kenii jest bardzo trudna. Biskupi zaapelowali o większą pomoc dla swojego kraju cierpiącego z powodu największej od 40 lat suszy. W dużej części kraju ludzie zajmują się rolnictwem, handlem i pasterstwem. Czwarty sezon bez deszczu spowodował utratę źródła utrzymania dla milionów osób. Księża w parafiach mówią o narastającym głodzie, który zagraża ludziom. Sytuację Kenijczyków pogorszyła pandemia, a obecnie wojna na Ukrainie. Według organizacji pomocowych, w całym kraju 3,5mln ludzi boryka się z poważnymi brakami żywności i potrzebuje pomocy humanitarnej. Zginęło już 1,5 mln sztuk bydła, wzrastają ceny żywności i problemy są także z wodą pitną. Sytuacja w Kenii jest podobna do tej w Etiopii i Somalii, gdzie szacuje się, że w każdym z tych krajów ucierpiało około 6 mln ludzi, zaś w Sudanie Płd. 8 mln. Według organizacji humanitarnych susza dotknęła prawie 20mln ludzi w Rogu Afryki.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 27

WP
Szkolne Koło Wolontariatu przy Szkole Podstawowej w Witoszynie
326,20 zł
KK
Kubak
BG
Mateusz
9 zł
 
Dane ukryte
50 zł
KZ
Parafia Świętego Stanisława Kostki Sulechów
660 zł
 
Dane ukryte
100 zł
MZ
x MZ
100 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
KZ
Ewa Krasowska
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków
  • AR
    Klasa 3b

    Otrzymalśmy wiele dobroci, niech ona dalej się niesie. Dobro to jedna z nielicznych rzeczy, która się mnoży, gdy się ją dzieli.

    100 zł