id: sz79xp

Zbiórka na leczenie i rehabilitację Nikoli

Zbiórka na leczenie i rehabilitację Nikoli

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
50 266 zł
z 31 910
157%
zakończona
08.10.2022r
564
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 1 014 865 zrzutek i zebrali 1 061 457 921 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

#POMOCDLANIKOLI

Jestem mamą 12-letniej dziewczynki, która ma na imię Nikola i urodziła się jako wcześniak z wirusem cytomegalii. Po urodzeniu okazało się, że cierpi na niedosłuch, nosiła aparaty słuchowe, była rehabilitowana ze względu na niedowład lewej strony. W ósmym miesiącu życia okazało się, że wystąpiły napady padaczkowe, zespół Westa. Po wielu badaniach uznano, że jest to padaczka lekooporna. Nastąpiło pogorszenie słuchu i w 2011 roku wszczepiono Nikoli implant ślimakowy. Stwierdzono też korowe uszkodzenie wzroku, Nikola właściwie nie widzi, reaguje tylko na światło. W 2017 roku przeszła operację wszczepienia stymulatora napadów padaczkowych, ale nie ma znaczącej poprawy. Napady występują po kilkanaście razy na dobę i nie pozwalają na rozwój Nikoli. Ze względu na dużą skoliozę musi nosić specjalny gorset, który może uchronić ją przed operacją. Jest dzieckiem leżącym, wymagającym 24-godzinnej opieki i rehabilitacji, nie komunikuje się w żaden sposób. Opieka nad córeczką nie pozwala mi na podjęcie pracy, a wysokość świadczeń nie jest w stanie zapewnić jej sprzętu do funkcjonowania i rehabilitacji.

W związku z tym zwracam się z ogromną prośbą o pomoc w zebraniu pieniędzy na rehabilitację i sprzęt medyczny. Nikola potrzebuje nowego łóżka rehabilitacyjnego, ponieważ z obecnego już wyrosła i specjalistycznego wózka który jest nam potrzebny do wożenia Nikoli na zajęcia, jak również do zwykłych spacerów na świeżym powietrzu. Potrzebne są także środki na zakup nowego gorsetu ortopedycznego, ponieważ z obecnie używanego powoli wyrasta. Nikoli potrzebne są również buty ortopedyczne które pomagają w rehabilitacji.


Są to przedmioty niezbędne do codziennego funkcjonowania Nikoli. Liczę na Państwa pomoc. Ważna jest każda złotówka która pomoże mojej córeczce sprawić by życie było choć trochę łatwiejsze. Zaczynamy już dziś i bardzo proszę o każdą, dosłownie każdą nawet najmniejszą wpłatę. Razem Tworzymy Siłę!!!


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 564

MS
Michał Skorek
1 500 zł
RD
Maestro1910
1 000 zł
MG
Marcin Gajewski
950 zł
SB
Szymon
800 zł
WN
Wojtek Nowak
650 zł
MG
Marcin Grzelak
650 zł
Zobacz więcej

Komentarze 95

 
2500 znaków