id: sz79xp

Zbiórka na leczenie i rehabilitację Nikoli

Zbiórka na leczenie i rehabilitację Nikoli

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
47 404 zł z 31 910 zł
148%
zakończona 27.12.2020r
528 wspierających
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

#POMOCDLANIKOLI

Jestem mamą 12-letniej dziewczynki, która ma na imię Nikola i urodziła się jako wcześniak z wirusem cytomegalii. Po urodzeniu okazało się, że cierpi na niedosłuch, nosiła aparaty słuchowe, była rehabilitowana ze względu na niedowład lewej strony. W ósmym miesiącu życia okazało się, że wystąpiły napady padaczkowe, zespół Westa. Po wielu badaniach uznano, że jest to padaczka lekooporna. Nastąpiło pogorszenie słuchu i w 2011 roku wszczepiono Nikoli implant ślimakowy. Stwierdzono też korowe uszkodzenie wzroku, Nikola właściwie nie widzi, reaguje tylko na światło. W 2017 roku przeszła operację wszczepienia stymulatora napadów padaczkowych, ale nie ma znaczącej poprawy. Napady występują po kilkanaście razy na dobę i nie pozwalają na rozwój Nikoli. Ze względu na dużą skoliozę musi nosić specjalny gorset, który może uchronić ją przed operacją. Jest dzieckiem leżącym, wymagającym 24-godzinnej opieki i rehabilitacji, nie komunikuje się w żaden sposób. Opieka nad córeczką nie pozwala mi na podjęcie pracy, a wysokość świadczeń nie jest w stanie zapewnić jej sprzętu do funkcjonowania i rehabilitacji.

W związku z tym zwracam się z ogromną prośbą o pomoc w zebraniu pieniędzy na rehabilitację i sprzęt medyczny. Nikola potrzebuje nowego łóżka rehabilitacyjnego, ponieważ z obecnego już wyrosła i specjalistycznego wózka który jest nam potrzebny do wożenia Nikoli na zajęcia, jak również do zwykłych spacerów na świeżym powietrzu. Potrzebne są także środki na zakup nowego gorsetu ortopedycznego, ponieważ z obecnie używanego powoli wyrasta. Nikoli potrzebne są również buty ortopedyczne które pomagają w rehabilitacji.


Są to przedmioty niezbędne do codziennego funkcjonowania Nikoli. Liczę na Państwa pomoc. Ważna jest każda złotówka która pomoże mojej córeczce sprawić by życie było choć trochę łatwiejsze. Zaczynamy już dziś i bardzo proszę o każdą, dosłownie każdą nawet najmniejszą wpłatę. Razem Tworzymy Siłę!!!


Wpłacający 528

MS
Michał Skorek
1 500 zł
M
Maestro1910
1 000 zł
MG
Marcin Gajewski
950 zł
S
Szymon
800 zł
D
Daniel KACPRZYK
760 zł
MG
Marcin Grzelak
650 zł
Zobacz więcej

Komentarze 83

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

620 594 zrzutki

i zebrali

371 035 079 zł

A ty na co dziś zbierasz?