id: sz79xp

Zbiórka na leczenie i rehabilitację Nikoli

Zbiórka na leczenie i rehabilitację Nikoli

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
47 673 zł 
z 31 910 zł
149%
zakończona 31.12.2021r
535 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

#POMOCDLANIKOLI

Jestem mamą 12-letniej dziewczynki, która ma na imię Nikola i urodziła się jako wcześniak z wirusem cytomegalii. Po urodzeniu okazało się, że cierpi na niedosłuch, nosiła aparaty słuchowe, była rehabilitowana ze względu na niedowład lewej strony. W ósmym miesiącu życia okazało się, że wystąpiły napady padaczkowe, zespół Westa. Po wielu badaniach uznano, że jest to padaczka lekooporna. Nastąpiło pogorszenie słuchu i w 2011 roku wszczepiono Nikoli implant ślimakowy. Stwierdzono też korowe uszkodzenie wzroku, Nikola właściwie nie widzi, reaguje tylko na światło. W 2017 roku przeszła operację wszczepienia stymulatora napadów padaczkowych, ale nie ma znaczącej poprawy. Napady występują po kilkanaście razy na dobę i nie pozwalają na rozwój Nikoli. Ze względu na dużą skoliozę musi nosić specjalny gorset, który może uchronić ją przed operacją. Jest dzieckiem leżącym, wymagającym 24-godzinnej opieki i rehabilitacji, nie komunikuje się w żaden sposób. Opieka nad córeczką nie pozwala mi na podjęcie pracy, a wysokość świadczeń nie jest w stanie zapewnić jej sprzętu do funkcjonowania i rehabilitacji.

W związku z tym zwracam się z ogromną prośbą o pomoc w zebraniu pieniędzy na rehabilitację i sprzęt medyczny. Nikola potrzebuje nowego łóżka rehabilitacyjnego, ponieważ z obecnego już wyrosła i specjalistycznego wózka który jest nam potrzebny do wożenia Nikoli na zajęcia, jak również do zwykłych spacerów na świeżym powietrzu. Potrzebne są także środki na zakup nowego gorsetu ortopedycznego, ponieważ z obecnie używanego powoli wyrasta. Nikoli potrzebne są również buty ortopedyczne które pomagają w rehabilitacji.


Są to przedmioty niezbędne do codziennego funkcjonowania Nikoli. Liczę na Państwa pomoc. Ważna jest każda złotówka która pomoże mojej córeczce sprawić by życie było choć trochę łatwiejsze. Zaczynamy już dziś i bardzo proszę o każdą, dosłownie każdą nawet najmniejszą wpłatę. Razem Tworzymy Siłę!!!


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 535

RD
Maestro1910
1 000 zł
MG
Marcin Gajewski
950 zł
SB
Szymon
800 zł
WN
Wojtek Nowak
650 zł
MG
Marcin Grzelak
650 zł
Zobacz więcej

Komentarze 83

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

864 603 zrzutki

i zebrali

762 691 639 zł

A ty na co dziś zbierasz?