id: sz79xp

Zbiórka na leczenie i rehabilitację Nikoli

Zbiórka na leczenie i rehabilitację Nikoli

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
47 404 zł z 31 910 zł
148%
zakończona 27.12.2020r
528 wspierających
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

#POMOCDLANIKOLI

Jestem mamą 12-letniej dziewczynki, która ma na imię Nikola i urodziła się jako wcześniak z wirusem cytomegalii. Po urodzeniu okazało się, że cierpi na niedosłuch, nosiła aparaty słuchowe, była rehabilitowana ze względu na niedowład lewej strony. W ósmym miesiącu życia okazało się, że wystąpiły napady padaczkowe, zespół Westa. Po wielu badaniach uznano, że jest to padaczka lekooporna. Nastąpiło pogorszenie słuchu i w 2011 roku wszczepiono Nikoli implant ślimakowy. Stwierdzono też korowe uszkodzenie wzroku, Nikola właściwie nie widzi, reaguje tylko na światło. W 2017 roku przeszła operację wszczepienia stymulatora napadów padaczkowych, ale nie ma znaczącej poprawy. Napady występują po kilkanaście razy na dobę i nie pozwalają na rozwój Nikoli. Ze względu na dużą skoliozę musi nosić specjalny gorset, który może uchronić ją przed operacją. Jest dzieckiem leżącym, wymagającym 24-godzinnej opieki i rehabilitacji, nie komunikuje się w żaden sposób. Opieka nad córeczką nie pozwala mi na podjęcie pracy, a wysokość świadczeń nie jest w stanie zapewnić jej sprzętu do funkcjonowania i rehabilitacji.

W związku z tym zwracam się z ogromną prośbą o pomoc w zebraniu pieniędzy na rehabilitację i sprzęt medyczny. Nikola potrzebuje nowego łóżka rehabilitacyjnego, ponieważ z obecnego już wyrosła i specjalistycznego wózka który jest nam potrzebny do wożenia Nikoli na zajęcia, jak również do zwykłych spacerów na świeżym powietrzu. Potrzebne są także środki na zakup nowego gorsetu ortopedycznego, ponieważ z obecnie używanego powoli wyrasta. Nikoli potrzebne są również buty ortopedyczne które pomagają w rehabilitacji.


Są to przedmioty niezbędne do codziennego funkcjonowania Nikoli. Liczę na Państwa pomoc. Ważna jest każda złotówka która pomoże mojej córeczce sprawić by życie było choć trochę łatwiejsze. Zaczynamy już dziś i bardzo proszę o każdą, dosłownie każdą nawet najmniejszą wpłatę. Razem Tworzymy Siłę!!!


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 528

MS
Michał Skorek
1 500 zł
M
Maestro1910
1 000 zł
MG
Marcin Gajewski
950 zł
S
Szymon
800 zł
D
Daniel KACPRZYK
760 zł
MG
Marcin Grzelak
650 zł
Zobacz więcej

Komentarze 83

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

679 152 zrzutki

i zebrali

440 193 368 zł

A ty na co dziś zbierasz?