id: sznzbx

Na rehabilitację i leczenie Eli

Na rehabilitację i leczenie Eli

Nasi użytkownicy założyli 1 016 334 zrzutki i zebrali 1 064 608 106 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Pomóżmy Eli wrócić do sprawności!


17 czerwca 2023 Ela pracowała w ogrodzie, który sama założyła u swoich długoletnich znajomych. Nagle doznała udaru krwotocznego, a jej stan z minuty na minutę się pogarszał. Dzięki szybkiej reakcji osób, które jej towarzyszyły oraz determinacji i profesjonalizmowi lekarzy neurochirurgów ze Szpitala MSWiA przy ul. Wołoskiej w Warszawie (którym jesteśmy niezmiernie wdzięczni) udało się uratować Eli życie! To jednak nie koniec walki.


Badania obrazowe mózgu wskazywały na rozległy krwotok do pnia mózgu i ostre wodogłowie. Ela przez kilkanaście dni była nieprzytomna. Jej stan był określany jako bardzo ciężki, a rokowania niepewne. Lekarze byli bardzo oszczędni w dawaniu nam nadziei, ale nasza Ela się nie poddała! Wybudziła się, a każdy dzień przynosił stopniową poprawę i wiarę, że może być coraz lepiej. Po tym co przeszła sami lekarze mówią o CUDZIE. Wszystkim, którzy w tym ciężkim czasie modlili się za Elę i byli przy niej myślami, wierzyli w to że do nas wróci - serdecznie dziękujemy!


Ela zaczęła rehabilitację. Nadal jest osobą leżącą, ale porusza wszystkimi kończynami, komunikuje się i mówi. Bez zaburzeń połyka, ale kontynuowane jest jeszcze karmienie dojelitowe.


Ela przed udarem zawsze była osobą niezależną, oddaną nauczycielką zawodu w Zespole Szkół nr 3 w Piasecznie (ciężko zliczyć ile razy chwaliła się swoimi uczniami mówiąc o nich "moje dzieci"), autorką wielu projektów i realizacji ogrodów oraz architektury ogrodowej. Zdjęcia jej wyjątkowych prac pojawiały się w czasopismach branżowych. Jest ukochaną córką, na której wsparcie i opiekę zawsze mogła liczyć mama. Cudowną siostrą, wspaniałą i troskliwą ciocią. Wierną przyjaciółką, dobrą koleżanką. Miłośniczką zwierząt. Mądrą kobietą, która ma jeszcze dużo planów i marzeń! Nie wyobrażamy sobie świata bez niej.


Obecnie, jak nigdy wcześniej, potrzebuje naszej opieki i wsparcia, także finansowego. Mamy świadomość, że droga powrotu do zdrowia może być długa, wciąż jeszcze niepewna, a przede wszystkim bardzo kosztowna. Rehabilitacja w polecanych ośrodkach, z którymi się kontaktowaliśmy kosztuje od 25 000 do 30 000 zł miesięcznie. Te sumy znacznie przekraczają nasze możliwości.


Ela nadal się nie poddaje, my również nie zamierzamy! Za każdą wpłatę i okazane wsparcie z całego serca dziękujemy w swoim i Eli imieniu. Wierzymy, że dobro wraca!


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 181

AP
Aleksandra Pyrka
3 100 zł
Lena Żmijewska
ukryta
ES
Ewa Szelest
100 zł
BD
Bartek Dmochowski
ukryta
IF
Iwona Forysiak
ukryta
 
Dane ukryte
50 zł
MK
Magda
 
Dane ukryte
ukryta
OP
Oliwia Pustoł
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 15

 
2500 znaków