MADAGASKAR: SZPITAL ANTSIRANANA Zakończona 04.06.2019r ID: 8y65mw

MADAGASKAR: SZPITAL ANTSIRANANA

Zebrano 16 337 zł
z kwoty 100 000 zł

16 %

WPŁAĆ

Pomóż udostępniając zrzutkę!

459
udostępnień

Krótki opis zrzutki (tylko tekst)


Zbiórka ma na celu budowę szpitala dla najbiedniejszych mieszkańców Madagaskaru w regionie Atsiranana dystrykcie Anivorano, szczególnie dla niedożywionych dzieci i kobiet będących w trudnej sytuacji życiowej.


Opis zrzutki (tutaj oprócz tekstu dodasz też zdjęcia - użyj edytora po lewej stronie)

Na madagaskarze 

42% dzieci umiera do 5 r.ż.

Możemy to zmienić

Zwracamy się z ogromną prośbą o wsparcie nowego projektu, którego celem jest budowa misyjnego ośrodka zdrowia skupiającego swoją pomoc medyczną na najbiedniejszej ludności malgaskiej - przede wszystkim niedożywionych dzieci i kobiet zepchniętych na margines społeczeństwa. Każdego dnia na Madagaskarze umierają setki dzieci na choroby, których wyleczenie kosztuje zaledwie kilkanaście groszy. Dzieci nie chodzą do szkoły kosztem pracy, która obejmuje również prostytucję. Brakuje lekarzy i personelu pielęgniarskiego, podstawowych leków i sprzętu, miejsc, w których mogliby leczyć się ludzie. Gdy przychodzi plaga - ludzie dziesiątkami umierają w lepiankach, przygotowują pochówek całych rodzin, cierpią niewyobrażalny głód i biedę.

Poziom wyszczepienia dzieci wynosi 51%, stąd też każda choroba nawleczona z Europy naraża miliony niezaszczepionych, osłabionych dzieci na śmierć.

25% dzieci od 5 do 17 roku życia wykorzystywanych jest do pracy zarobkowej, która obejmuje również prostytucję.

Odpowiadając na potrzeby naszych serc - Fundacja Boże Atelier wraz z misjonarzem świeckim Danielem Kasprowiczem - pragniemy wybudować nowy szpital na Madagaskarze (region Antsiranana, dystrykt Anivorano). Od kilku miesięcy odczuwamy ogromne powołanie do stworzenia nowego miejsca, w którym każdy potrzebujący otrzyma pomoc. Jest to niezwykle trudne  i niesprawiedliwe, kiedy człowiek umiera z nędzy, kiedy matka nie jest w stanie wykarmić swoich dzieci, kiedy ze względu na miejsce urodzenia umiera się na choroby, które można wyleczyć za kilkanaście groszy. Chciałbym swoją pomoc ukierunkować przede wszystkim na niedożywione dzieci, które jako pierwsze padają ofiarą kryzysów polityczno-gospodarczych i niepokojów społecznych oraz kobiety, które w Afryce spycha się na dalszy plan, także w sferze zdrowia. Tam nadal jest niewyobrażalnie wysoka umieralność okołoporodowa, nadal sprzedaje się dziewczynki za mąż, nadal w leczeniu wybiera się je jako ostatnie. Gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w nowej akcji, której celem jest zbiórka funduszy na budowę nowego szpitala.

Placówka będzie spełniała 3 główne cele:

 1. Profesjonalna opieka medyczna skierowana do najbiedniejszych mieszkańców regionu Antsiranana
 2. Edukacja z zakresu zdrowia i zapobiegania chorobom (w przyszłości placówka edukacyjna dla analfabetów)
 3. Wymiana zagraniczych wolontariuszy medycznych

madagaskar - fakty i mity

rzeczy, o których

prawdopodobnie nie wiedziałeś

Czy wiesz, że...

 1. Czy wiesz, że Madagaskar to jeden z najbiedniejszych krajów na całym świecie. Przez bardzo długi okres znajdował się w pierwszej piątce, obecnie zaś jest w pierwszej dziesiątce, a prześcigają go jedynie kraje objęte wojną domową.
 2. Jest to kraj, w którym 78% społeczeństwa żyje poniżej granicy ubóstwa (ustalonej na 1,90$). Zdecydowana większość tej grupy nie ma nawet w posiadaniu tych niespełna dwóch dolarów, a ze względu na panującą nędze i głód Madagaskar zalicza się do krajów Czwartego Świata.
 3. To 25-milionowy kraj, z czego połowa to dzieci i młodzież poniżej 18 roku życia - w większości jeszcze nie zdolna do samodzielności (10 milionów to dzieci poniżej 14 roku życia).
 4. W ciągu trzech lat Madagaskar nawiedziły trzy plagi: w 2016 roku plaga Polio, która naraziła 11 milionów mieszkańców na zachorowanie, w 2017-2018 roku plaga dżumy, na którą zabrakło lekarstw, w 2019 roku plaga odry - choroby dziesiątkującej społeczeństwo.
 5. 25% dzieci od 5 do 17 roku życia wykorzystywanych jest do pracy zarobkowej, która obejmuje również prostytucję.
 6. Każdego roku państwo nawiedza cyklon, który wyrządza mnóstwo szkód infrastrukturalnych, podmywa pola uprawne i zabija setki osób;, susza dewastująca ryżowiska i doprowadzająca do braku pitnej wody; plagi szarańczy, niepokoje społeczne i zamachy stanu.
 7. Dziewczyny, które wyszły za mąż, są w ciąży bądź są już matkami są wykluczane z systemu nauczania; nie mają dostępu do podstawowej wiedzy z zakresu higieny, cyklu miesiączkowego czy żywienia.

Dramatyczna sytuacja kobiet

 1. Kobiety żyją w kulturze tradycyjnie dominującej przez mężczyzn, z czego aż 1/3 doświadczyła w ciągu swojego życia przemocy, gwałtu i nadużyć. Nie mogą liczyć na wsparcie państwa ani wymiar sprawiedliwości.
 2. 37% dziewcząt w wieku 15 lat rodzi swoje pierwsze dziecko. 1/3 wszystkich ciąż kończy się śmiercią matki bądź dziecka.
 3. Nadal 40% małżeństw jest aranżowanych, a dziewczyny wydaje się za mąż w zamian za krowę zebu nierzadko o wiele starszym od siebie mężczyznom. 
 4. 12% dziewczynek zostało „wysprzedanych” za mąż przed 15 r.ż

Wszechobecny głód...

 1. Jest to kraj, który zajmuje 5 miejsce na całym świecie w rankingu głodu.
 2. Co drugie dziecko - aż 50% - poniżej 5 roku życia choruje na niedożywienie, a to odbija się na ich rozwoju fizycznym i intelektualnym.
 3. Niedożywione dzieci umierają w ciągu kilku godzin na malarię, biegunki infekcyjne, choroby pasożytnicze i zakaźne, w tym odrę, dur brzuszny i dżumę.
 4. Madagaskar zajmuje 3 miejsce wśród wszystkich krajów w rankingu dostępności do bezpiecznych źródeł wody i podstawowych urządzeń sanitarnych. „Otwarta defekacja” przyczynia się do szerzenia chorób infekujących najsłabszych.

Kulejące zdrowie...

 1. 42% dzieci umiera do 5 roku życia i jest to jeden z najgorszych odsetków na całym świecie. Niedożywienie, brak personelu medycznego, brak dostępu do pitnej wody i szerzące się choroby zakaźne zbierają żniwo każdego dnia.
 2. Poziom wszczepienia dzieci wynosi 51%, stąd też każda choroba nawleczona z Europy naraża miliony niezaszczepionych, osłabionych dzieci na śmierć.
 3. Na 10 tys. mieszkańców przypada zaledwie 23 pracowników służy zdrowia i 0,2 łóżka; dostęp do ochrony zdrowia (publiczny i prywatny) jest odpłatny, przy relatywnie niskiej jakości leczenia, niedostępności podstawowych leków i sprzętu medycznego

Wspólnie możemy uczynić ich świat lepszym

prosimy o pomoc w nowym projekcie

Zrzutka stworzona przez Daniel Kasprowicz
Daniel Kasprowicz – misjonarz świecki od czterech lat posługujący na Madagaskarze. Z wykształcenia dietetyk, absolwent Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, zajmujący się niedożywionymi pacjentami kliniki medycznej „Flamboyant” w Mampikony. Ambasador walki z głodem na świecie, prezentujący się na międzynarodowych spotkaniach, między innymi w Australii, Belgii i Kolumbii. Prywatnie miłośnik kawy i mlecznej czekolady, amator maratonów i zapalony podróżnik.

Zrzutka stworzona przez fundację Bożę Atelier
Fundacja Boże Atelier zajmuje się pomocą najuboższym. Naszym pierwszym projektem jest adopcja na odległość na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Chcemy nieść pomoc tam gdzie jej najbardziej potrzebują.

Organizator nie dodał jeszcze żadnych aktualności

Aby dodać komentarz lub

GK
1 000 zł

GABRIELA Kołecka

Pierwsza wpłata z akcji,,Daj piąteczkę za siateczkę,,Dziękujemy bardzo wszystkim darczyńcom

AW
15 zł

Anna Wróbel

Każdy grosz się liczy, mam nadzieję, że się uda!!

Katarzyna Gapska

Robisz to, co trzeba. Tylko się od Ciebie uczyć

UP
100 zł

Ula Piaszczyk

Powodzenia! Z Bogiem ????

AK
20 zł

Aneta Kakała

Adres do wysyłki siatek: Aneta Kakała ul. Słowicza 14 , 78-100 Kołobrzeg

Użytkownik anonimowy
500 zł

Użytkownik anonimowy

Pozdrowienia z Anglii! Powodzenia!

Użytkownik anonimowy
200 zł

Użytkownik anonimowy

Warto pomagać , piękna inocjatywa

JJ

Joanna Junkrowska

Trzymam kciuki za zebranie całej kwoty :*

Fundacja Boże Atelier

Bardzo dziękujemy w imieniu fundacji i Daniela :) pozdrawiamy serdecznie!

1 000 zł

Piotr Świątkiewicz

zaRydzykuj wpłać i Ty

Fundacja Boże Atelier

Dobry zwrot na reklamę! Pozdrawiamy :)

RS
50 zł

Róża Sztybor

Razem możemy pomóc dzieciom Malgaskim godnie żyć ❤️

Fundacja Boże Atelier

Dziękujemy! <3

AS

Anna Stoltmann

Daniel, życzymy Ci aby się udało ???? znając Twoja determinację wiemy, ze powstanie tam wyjątkowe miejsce. Niech Pan Bóg błogosławi.

Fundacja Boże Atelier

W imieniu Daniela serdecznie dziękujemy! Zrobimy wszystko, by dzieci z Madagaskaru były szczęśliwe! :)

Użytkownik anonimowy
25 zł

Użytkownik anonimowy

Trzymam kciuki i życzę powodzenia Panie Danielu

KN
100 zł

Katarzyna Niziolek

Niech Bóg błogosławi tych biednych ludzi i otworzy wiele zamkniętych serc, w tedy możemy zmienić świat na lepszy kiedy możemy coś z siebie dac dla tych którzy potrzebują

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

Jezu Ufam Tobie

Użytkownik anonimowy
25 zł

Użytkownik anonimowy

Danielu jesteś wspaniałym czlowiekiem

AI
200 zł

Agnieszka i Marek

Powodzenia! Trzymam kciuki z całego serca!

BP
50 zł

Bogusław Pryba

Gratuluję pomysłu! To wspaniałe, że są tacy ludzie i takie fundacje niosące pomoc tam, gdzie jej najbardziej potrzeba!

G
1 000 zł
Gabriela
1 000 zł
Piotr Świątkiewicz
MK
900 zł
Marcin Kasprowicz
Dane ukryte
500 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
400 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
327 zł
Dane ukryte
MO
300 zł
Małgorzata Omilian-Mucharska
JF
250 zł
Jan Fenrych
Dane ukryte
200 zł
Dane ukryte
IS
200 zł
Izabela Szeibelis-Deskiewicz
Dane ukryte
200 zł
Dane ukryte
Darczyńca
200 zł
Darczyńca
G
200 zł
Gabriela Kołecka
WW
200 zł
Wiesława Wróblewska
Dane ukryte
200 zł
Dane ukryte
A
200 zł
Agudesign
WK
195 zł
Wiktoria Krzykowska
Dane ukryte
150 zł
Dane ukryte
Jolanta Literska
150 zł
Jolanta Literska
Dane ukryte
105 zł
Dane ukryte
MM
100 zł
Małgorzata Michalak
A
100 zł
Aleksandra Walasiak
U
100 zł
Urszula Piaszczyk
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
BN
100 zł
Bożena Nowak
MB
100 zł
Maria Bajko
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
Użytkownik niezarejestrowany
100 zł
Użytkownik niezarejestrowany
KN
100 zł
Katarzyna Niziolek
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
MH
100 zł
Małgorzata Heise
KS
100 zł
Katarzyna Sulewska
JZ
100 zł
Jacek Zabłoński
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
KB
100 zł
Katarzyna Błaszak
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
DR
100 zł
Daniel Rębiś
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
HK
85 zł
Henryk Kołecki
KC
65 zł
Kinga Chudoba
GB
64 zł
Gosia Bellwon
MB
60 zł
Marta Bielecka-Ruzik
NS
60 zł
Natalia Szmyt
AL
60 zł
Andrzej Lubiewski
Dane ukryte
60 zł
Dane ukryte
IM
50 zł
Ilona Matuszewska
AB
50 zł
Anna Bielska
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
A
50 zł
anna.dorawa
A
50 zł
Alicja
NB
50 zł
Natalia B
JR
50 zł
Julia Radziszewska
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
WU
50 zł
Wiktoria Ulanowska
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
B
50 zł
Bartosz Pryba
S
50 zł
Sylwia
M
50 zł
Monika
GK
50 zł
Gabinet Kosmetyczny Chaber
A
50 zł
Agata
JK
50 zł
Joanna Kural
A
50 zł
Anna
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
EO
50 zł
Elżbieta Olszta
OH
50 zł
Ola Hillar
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
EC
50 zł
Emilia Chudzyńska
A
50 zł
Artur
TK
50 zł
Tomasz Krupiński
K
50 zł
Kasia
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
U
50 zł
Urszula
R
50 zł
Róża
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
SS
50 zł
Sylwia Szota
KH
50 zł
Karolina Hankiewicz
PB
50 zł
Paulina Bonder
A
50 zł
Anna
MW
50 zł
Małgorzata Wieczorek
E
50 zł
Emma
B
50 zł
Beata
ER
50 zł
Ewa Roguszczak
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
AK
50 zł
Agnieszka Kutyła
SK
49 zł
Szymon Kaliciński
WB
45 zł
Wiktoria Bojanko
Dane ukryte
40 zł
Dane ukryte
SS
40 zł
Sandra Stecka
40 zł
Aleksandra Łada
MP
38 zł
Marta Piskulak
AW
35 zł
Anna Wiciejowska
Z
35 zł
Zuzanna Krzyżaniak
AK
35 zł
Anna Kleinschmidt
AJ
35 zł
Aleksandra Janusz
AS
34 zł
Aleksandra Szreniawa-Sztajnert
Dane ukryte
30 zł
Dane ukryte
MS
30 zł
Marek Skowroński
K
30 zł
Kasprowicz
AW
30 zł
Agnieszka Wojtaszak
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
KS
25 zł
Karolina Samulewska
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
M
25 zł
Magdalena Watroba
BO
25 zł
Beata Ossowska
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
MK
25 zł
Malgorzata Kaczmarek
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
M
25 zł
Marzyciel
Kasia
25 zł
Kasia
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Ewa Rutka
25 zł
Ewa Rutka
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
NS
25 zł
Natalia Szmyt
R
25 zł
Roza Sztybor
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
P
25 zł
Paulina Tułodziecka
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
A
25 zł
Anna
BG
25 zł
Beata Grącka
IP
25 zł
Irena Pokojska
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
AP
25 zł
Alicja Pławecka
M
25 zł
MFG
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
MC
25 zł
Małgorzata Chrzęściewska
MW
25 zł
Monika Więczkowska
A
25 zł
Anna Łazarowicz
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
20 zł
Dane ukryte
AK
20 zł
Aneta Kakała
KK
20 zł
Kamil Kierul
20 zł
Iwona Świniarska
Dane ukryte
20 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
20 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
20 zł
Dane ukryte
AK
20 zł
Agata Kalemba
AW
20 zł
Agata Wrona
Dane ukryte
20 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
20 zł
Dane ukryte
ML
19 zł
Magdalena Lenio
S
19 zł
Szymon
SK
18,80 zł
Sylwia Knozowska
KN
15 zł
katarzyna najder
Dane ukryte
15 zł
Dane ukryte
JS
15 zł
Julia Stąsiek
AW
15 zł
Anna Wróbel
Dane ukryte
15 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
A
10 zł
Agata
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
MM
10 zł
Mateusz Mejka
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
DM
10 zł
Dominika Matuszewska
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
KB
10 zł
Katarzyna Betlejewska
MB
10 zł
Martyna Balcerowska
A
10 zł
Anna
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
8 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
5 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
5 zł
Dane ukryte
K
5 zł
KATARZYNA BORYCZKA
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
AS
ukryta
Anna Stoltmann
JB
ukryta
JOLANTA BROWAREK
K
ukryta
Konrad Konczewski
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
MB
ukryta
Małgorzata Borowska
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
ukryta
Patrycja Łużyńska
WR
ukryta
Wojciech Rafiński
JJ
ukryta
Joanna Junkrowska
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
J
ukryta
Julita Ronkowska
MB
ukryta
Martyna Balcerowska
P
ukryta
Paulina
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
EJ
ukryta
Emilia Jarzynka
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
KM
ukryta
Kinga Madejczyk
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte

Najwięcej środków dzięki udostępnieniom

Pierwsza wpłata

B
50 zł
Bartosz Pryba

Najwyższa wpłata

G
1 000 zł
Gabriela
Nasi użytkownicy założyli

323 676 zrzutek

Pomóż zebrać 100 000 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

459
udostępnień

Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.