id: szzanw

Rowerem dookoła Polski po marzenia dzieci z Domu Dziecka "Kamyk" we Włodawie.

Rowerem dookoła Polski po marzenia dzieci z Domu Dziecka "Kamyk" we Włodawie.

Nasi użytkownicy założyli 916 802 zrzutki i zebrali 884 311 535 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • dcef9e2d7ae903f3.png

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Jest bardzo ważna sprawa do zrobienia i jak nigdy potrzebujemy Waszej pomocy do osiągnięcia celu 😎 We Włodawie znajduje się niezwykły Dom Dziecka i 14 fantastycznych młodych LUDZI, którzy potrzebują naszej pomocy do spełnienia swoich marzeń, a ich marzeniem są rowery, rajdy rowerowe i warsztat rowerowy w którym mogliby je sami naprawiać.


Jest też CZŁOWIEK Mariusz Grabski, który postanowił im pomóc ponieważ Jego serce i pasja rowerowa są ogromne.


Od 20 czerwca 2021r. jedzie On granicami Polski i opowiadając o marzeniu Dzieciaków wszystkim napotkanym ludziom, pomaga w zebraniu na ten cel potrzebnej kwoty.


🚲 🚲 🚲 🚲 🚲 🚲 🚲 🚲 🚲 🚲 🚲 🚲 🚲 🚲 🚲 🚲 🚲 🚲 🚲 🚲


Bardzo Was prosimy wesprzyjcie choćby minimalną, symboliczną złotówką tą wspaniałą akcję, oraz udostępniajcie swoim znajomym !


🚲 🚲 🚲 🚲 🚲 🚲 🚲 🚲 🚲 🚲 🚲 🚲 🚲 🚲 🚲 🚲 🚲 🚲 🚲 🚲


Same dzieciaki uważają że, nauka, praca i zabawa powinny być umiejętnie łączone od najmłodszych lat. One nie mają wyjścia, bo w tym domu dziecka nie ma konserwatorów, sprzątaczek, kucharek itp. Jest tam 14 dzieci w różnym wieku (10-21 lat) Sami gotują, naprawiają, remontują. Oczywiście także uczą się i często z dobrymi efektami zdają do następnych klas, studiują.


Bardzo ważnym elementem ich życia jest jazda rowerem. Wokół rowerów zbudowany jest ich czas. Wychowankowie domu dziecka niemal codziennie z nich korzystają. Jeżdżą nimi do szkoły, na rajdy, biwaki i w wiele innych miejsc. Muszą dbać o nie, aby służyły im jak najdłużej. Sami też je naprawiają, ale brakuje im narzędzi i warsztatu. W naszym małym miasteczku nie mamy profesjonalnego serwisu rowerowego, a pewnie i naprawa w takim wiązałaby się ze sporymi kosztami. Gdyby mieli odpowiednie warunki mogliby wykonywać profesjonalne naprawy swoich rowerów, a biorąc pod uwagę że w okolicy nie mamy serwisu to pomagaliby też osobom starszym i niepełnosprawnym, naprawialiby ich sprzęt zupełnie za darmo.


Pomysł rozwijał się przez kilka lat i koncepcja nabierała kształtów. Z dzieciakami w tym warsztacie będą pracowali dyżurnie lokalni wolontariusze. Wsparcia merytorycznego udziela nam Mobilny Serwis Rowerowy z odległego Lublina.


Jednak jak to w rzeczywistości bywa nie do przeskoczenia dla podopiecznych Domu Dziecka jest problem finansowania projektu. Budowa warsztatu to spory wydatek. Według wstępnego kosztorysu wykonanego przez dyrektora Placówki KAMYK potrzeba co najmniej 50000 złotych na budowę garażu do 35m2 z pełną infrastrukturą. Dzieciaki nawet wspólnie wybrały już projekt i wiedzą jak miał by wyglądać.


Kolejnym kosztem projektu jest wyposażenie w urządzenia i narzędzia do poprowadzenia profesjonalnego warsztatu. Wspólnie z Mobilnym Serwisem Rowerowym z odległego od nas Lublina obliczono, że na ten cel potrzeba jakieś 40000zł. Podsumowując łącznie projekt pochłonąć prawie 100000zł. To duża kwota, a placówka nie ma na ten cel swoich pieniędzy.


No i pojawił się z propozycją jeden z przyjaciół palcówki Pan Mariusz Grabski, który postanowił wesprzeć realizację ich marzenia. Chce przejechać rowerem dookoła Polski, aby pomóc podopiecznym z Placówki Opiekuńczo Wychowawczej we Włodawie zebrać pieniądze na budowę warsztatu do naprawy rowerów. Jadąc całą tę trasę będzie promował założoną zrzutkę. Nie będzie to łatwy wyczyn. Do przejechania ma 3500 km. Trasa będzie prowadziła wzdłuż granicy. Pan Mariusz chce pokonać ją w 35 dni. Wyrusza 20 czerwca z Włodawy i w tym mieście zakończy swoją podróż.

q425744706bea78b.jpeg

Możecie śledzić nas również na Facebooku, oto link do naszego profilu na Facebook:

https://www.facebook.com/KolaKamyka


Są osoby, które nie chcą z jakiegoś powodu wpłacać poprzez zrzutkę. prosiliście o numer konta do wpłat, więc podajemy dodatkowo indywidualny numer konta zrzutki:

52 1750 1312 6889 0342 9178 3812


W celu potwierdzenia wiarygodności zbiórki podajemy kontakt:

Dyrektor Placówki Opiekuńczo Wychowawczej KAMYK: Jarosław Pogonowski tel. 506 879 667


Bardzo dziękujemy za wszelką pomoc i wsparcie naszego działania. Dzięki Wam możemy zrealizować nasze marzenia!


SPISZMY SIĘ NA MEDAL !!! 🏅🏆🏅🏆🏅🏆🏅🏆🏅🏆🏅

Lokalizacja

Włodawa, Poland

Zobacz na mapie
map pin
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. twoja może być pierwsza!

Wpłaty 249

preloader

Komentarze 14

 
2500 znaków
 • WI
  Weronika i Krzysio Król

  Pijemy zdrowy sok na trasie do Kamyków

  20 zł
 • TP
  Tomek Pylo

  Powodzenia w realizacji projektu, trzymam kciuki!
  Pozdrowienia dla Pana Dyrektora od byłego ucznia :)

  5 000 zł
  • Robert Kunz

   Jest taka kategoria ludzi, których spotkałem - BYLI UCZNIOWIE - Bardzo wielu z WAS, bardzo wiele zawdzięczam, zwlaszcza w ostatnich 9 latach - tj. od założenia domu dziecka we Włodawie. Bardzo Ci dziękuję TOMASZU za pamięć i zaufanie. Dziękuję też wszystkim Izabelom, Marcinom, Łukaszom, Justynom, Magdom, Katarzynom, Dominikom, Olkom, Annom, Martom, Judytom, Pawłom, Wojtkom, Piotrom, Robertom, Tomaszom, Elwirom, Sylwestrom, Jackom ............... .......................... ...................... ...................POGON. Ps. Ostatnie lata poświęcam doskonaleniu znaczeniu słowa MAMIHLAPINATAPAI po naszemu: Bezskutecznie spoglądać na innych w nadziei, że ktoś zrobi to, co jest przez wszystkich pożądane. Jarosław Pogonowski

 • AM
  Ines Margo

  Trzymam kciuki 🤞

  20 zł
 • AW
  Teodora Kisielewska

  Dzieciaki pijcue dużo w upały na rowerach.

  10 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Mariusz powodzenia!

  100 zł