Na ratunek tonącej Giżyckiej Grupie Regatowej! ID: t2t8zx

Na ratunek tonącej Giżyckiej Grupie Regatowej! ID: t2t8zx

14 005 zł z 50 000 zł

28%

14 005 zł

14 005 zł

z 50 000 zł

zakończona

zakończona

15.04.2020r

86

86

wspierających
28%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Wydawałoby się, że trzeci klub sportowy w województwie, trzeci klub żeglarski w Polsce, posiadający do dyspozycji nową Miejską Bazę Sportów Wodnych w Giżycku, świetnych trenerów i sporo nowego sprzętu nie powinien na nic narzekać. Przecież wychowaliśmy wielu medalistów Mistrzostw Polski oraz medalistów Mistrzostw Świata i Europy …


Z końcem sezonu 2018 dotychczasowa powiatowa Międzyszkolna Baza Sportów Wodnych została przeniesiona w struktury Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Giżycku, zakończyła się budowa nowej bazy w EKOMARINIE i wówczas z optymizmem, jako uczniowski klub sportowy działający dotychczas przy MBSW opuściliśmy starą, nie nadającą się już do użytkowania siedzibę. Wydawało się, że zmiana ta została poprzedzona odpowiednimi analizami, m.in. wszelkie informacje w zakresie kosztów ponoszonych przez powiat i związanych z wyjazdami grup żeglarskich (paliwo do bazowych busów, pontonów i delegacji trenerskich) zostały do Urzędu Miejskiego przekazane. W nazwie Bazy „Miejska” zastąpiła „Międzyszkolną”.

Zgodnie z zapowiedziami Burmistrza Giżycka Pana Wojciecha Karola Iwaszkiewicza – miało być lepiej, wręcz wchodziliśmy XXII wiek …

Miasto odzyskało atrakcyjny teren nad jeziorem, stara baza została zburzona, obecnie trwa przebudowa nadbrzeża.

Pełni nadziei, pomysłów i energii (tego nigdy nam nie brakowało) z początkiem ubiegłego roku zabraliśmy się do pracy – przecież na grudniowej Giżyckiej Gali Żeglarskiej (otwierającej nową Bazę) jedna z naszych zawodniczek Madzia obiecała Burmistrzowi, że za stworzone świetne warunki odwdzięczymy się wynikami ...

Sezon nie należał do łatwych, ciągle borykaliśmy się z różnymi problemami organizacyjnymi. W nowych warunkach trzeba było się dotrzeć. W końcu w czarny piątek 9 sierpnia 2019, w trakcie oraz tuż przed głównymi imprezami w sezonie, otrzymaliśmy dramatyczną dla nas informację, że wszelkie wyjazdy bazowymi busami (dwa zostały przejęte przez MOSIR razem z powiatowym majątkiem starej Bazy, jeden został zakupiony z Giżyckiego Budżetu Obywatelskiego) zostają wstrzymane z uwagi na brak środków na paliwo oraz na delegacje trenerów. To na tych samochodach opiera się głównie transport zawodników i sprzętu.

Nie wiedzieliśmy wówczas, że to dopiero początek naszych problemów. Licząc, że jest to sytuacja przejściowa, po burzy mózgów błyskawicznie podjęliśmy decyzję: pożyczamy od MOSIRu busy i tankujemy je sami, pokrywamy również koszty pobytów trenerów, tak by mogli otrzymać bezkosztowe delegacje i by podczas wyjazdów legalnie przebywali w pracy. Przerwania szkolenia i rywalizacji sportowej nawet nie braliśmy pod uwagę. Było to dla nas ogromne obciążenie finansowe, które trwało niestety do końca 2019 roku … i trwa nadal. Tylko ciężka praca klubowych rodziców i wsparcie Przyjaciół sprawiły, że nie zakończyliśmy roku z długami. Nowy 2020 rok zaczął się dla Giżyckiej Grupy Regatowej totalną katastrofą – w budżecie MBSW na paliwo do busów nie ma nic. Dyrektor MOSIRu rozkłada ręce – taki budżet otrzymał i takim gospodaruje. Dotychczasowe rozmowy i korespondencja z Burmistrzem Miasta nie przynoszą żadnych efektów, wręcz przeciwnie – tylko pogarszają i tak fatalną sytuację. Co się stało, że stosunek władz miejskich do Giżyckiej Grupy Regatowej (postrzeganej dotychczas jako wizytówka miasta) tak bardzo się w ciągu minionego roku zmienił? Nie wiemy ...

W dniu 4 lutego dobiła nas informacja o dokonanym przez Burmistrza Miasta Giżycko podziale dofinansowania na szkolenie sportowe dla klubów w 2020 roku. Po raz pierwszy w historii miejskich grantów (a mamy ją udokumentowaną co najmniej przez ostatnich 15 lat) dzieci i młodzież – zawodnicy sportowi uprawiający w Giżycku żeglarstwo regatowe nie otrzymali żadnego wsparcia.

Kwotę 282.000 zł przeznaczoną dla klubów na szkolenie sportowe (250.000 ze szkolenia sportowego + 32.000 z kultury fizycznej) Burmistrz Miasta Giżycko - Żeglarskiej Stolicy Polski podzielił na następujące dyscypliny:

60,6 % tj. 171.000 zł - piłka nożna

11,7 % tj. 33.000 zł - pływanie

10,3 % tj. 29.000 zł - sporty walki

10 % tj. 28.000 zł - łyżwy

4,2 % tj. 12.000 zł - siatkówka

3,2 % tj. 9.000 zł – koszykówka.

W 2017 roku otrzymaliśmy na szkolenie sportowe 55.000 zł, w 2018 – 89.000 zł, w 2019 – 61.000 zł. Były to środki przeznaczone głównie na dofinansowanie noclegów i wyżywienia zawodników podczas wyjazdów na regaty i zgrupowania. Większość kosztów związanych z wyjazdami dzieci i tak zawsze ponosili rodzice. Koszt utrzymania jednego zawodnika, w zależności od ilości zgrupowań zagranicznych, kosztuje obecnie rodzica średnio 10.000 zł w sezonie. W kwocie tej oczywiście nie ma kosztu sprzętu i ubrań regatowych – są to wyłącznie koszty pobytu, transportu i wpisowego do regat.

Nie ma w Giżycku klubu sportowego, w którym zaangażowanie finansowe, rzeczowe i osobowe rodziców byłoby tak duże.

Nie jesteśmy stowarzyszeniem, który tylko i wyłącznie wyciąga roszczeniowo ręce do Burmistrza Giżycka po pieniądze. Środki finansowe zdobywamy wszędzie gdzie tylko jest to możliwe – realizujemy projekty ze środków MSiT, MEN i Narodowego Instytutu Wolności, piszemy do sponsorów, organizujemy akcje charytatywne, podejmujemy wiele przeróżnych działań. Za tą aktywność zostaliśmy właśnie ukarani.

Wszyscy w klubie pracujemy społecznie - po ludzku mimo wielu różnic lubimy się i świetnie czujemy wartość jaką niesie w wychowaniu dzieci żeglarstwo.

Prowadzimy szkolenie dla blisko setki młodych żeglarzy w klasach Optimist, 420, Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard i Techno. W każdym roku organizujemy około 70 wyjazdów wszystkich żeglarskich grup na zgrupowania i regaty. W zeszłym roku w krajowym systemie rywalizacji sportowej dzieci i młodzieży zdobyliśmy rekordową w historii klubu i Giżycka ilość punktów – 211,5!

Drodzy Kibice, Przyjaciele i Rodzice, co nas nie zabije - musi nas wzmocnić! Chociaż chwilowo opadły nam ręce i skrzydła, nie poddajemy się i szukamy finansowania. Jesteśmy otwarci na wszelkie pomysły - nawet najdziwniejsze. Jeśli ktoś może rzucić nam koło ratunkowe – będziemy niezmiernie wdzięczni. Każda, nawet najdrobniejsza kwota ma dla nas ogromne znaczenie.


W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu:

tel. 602686577 Alicja Klimaszewska Prezes GGR

tel. 501199713 Adam Fabisiak V-ce Prezes GGR

Wpłacający86

JC
Jakub Czeberkus
1 000 zł
W
Wiktor Plitko
1 000 zł
MM
Marek Makowski
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
600 zł
PM
Piotr Melnik
500 zł
AP
Artur Pawelec
500 zł
CB
Cezary Borkowski
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
EK
Ewelina Kuśmierczyk
300 zł
Zobacz więcej

Komentarze8

 
2500 znaków
 • Maciej Krystkowiak

  Popełniłem wiele błędów w życiu, których teraz bardzo żałuje. Przez to wszystko nie radzę sobie sam ze wszystkim. Zajrzyj na zrzutka.pl / hpgh2e Straciłem Mamę, nie chcę stracić Taty i rodzeństwa. "Odciski palców pozostawione na życiu innych, nie zacierają się nigdy." Bądź w moim życiu jednym z tych odcisków.

 • Przemyslaw Rzepa

  Zapraszam także na moją zrzutkę, zbieram na wymarzone studia, dorzućcie kilka złociszy jeżeli możecie :) ID: bzx4na

 • Artur Pawelec

  Panie Burmistrzu Iwaszkiewicz, skrzywdził Pan żeglarzy !

 • WP
  Wik Pli

  Przykre, smutne, niezrozumiałe.... Żeglarskie miasto odwraca się od żeglarzy....
  Jesteśmy z Wami! Dziękujemy za to co robicie!

  1 000 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Damy radę!!!

  100 zł
 • Zobacz więcej
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

498 441 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?