Razem dla Oliviera! Pokażmy mu radość dzieciństwa!
Razem dla Oliviera! Pokażmy mu radość dzieciństwa!
Opis zrzutki
Witam serdecznie,
Nasz mały bohater - Olivier urodził się 6 grudnia 2021 roku. Niestety w czerwcu 2024 trafił do szpitala w ciężkiej kwasicy ketononowej, gdzie otrzymał diagnozę - cukrzyca typu pierwszego. Od tamtej pory insulina to nie wybór a konieczność. Życie z cukrzycą to ciągłe czuwanie, mierzenie cukru, podawanie insuliny, nieprzespane noce, spadki cukru, a co za tym idzie ogromny stres, kiedy poziom glukozy leci bardzo szybko w dół.
Aby ułatwić Olivierkowi życie i dać mu możliwość funkcjonowania jak jego rówieśnicy, zdecydowaliśmy się na nowoczesne rozwiązanie: malutkie, bezdrenowe pody insulinowe (omnipod dash) oraz system ciągłego monitorowania glikemii (CGM) połączone z systemem inteligentnej trzustki AAPS.

Jedynie ta terapia, daje mu bezpieczeństwo, precyzję w ustalaniu dawki insuliny oraz szansę na normalne i beztroskie dzieciństwo, z tym że wiąże się z bardzo wysokimi kosztami.
Miesięczny koszt podów to około 1400 zł + CGM 400 zł + dieta + konsultacje lekarskie + specjalne plastry oraz maści ze względu na alergie skórne.
Roczna kuracja omnipodami to około 17 000 złotych - w Polsce nie ma niestety na to refundacji.
Aktualnie planujemy także zakup specjalistycznego aparatu do laseroterapii,
gdyż w miejscu zakładania podów tworzą się zrosty, które uniemożliwiają ponowne wchłanianie insuliny w tych samych partiach ciała. Laser biostymulacyjny pozwoliłby zregenerować zniszczone tkanki. Jego koszt to 4400 zł.

Mimo wszystkich przeciwności, nie poddajemy się i walczymy dalej, chociaż bez Was i Waszego wsparcia nie dalibyśmy rady kontynuować tej terapii. Dziękujemy za każdą formę wsparcia.
Rodzice Olivierka ❤️