id: t32wd2

Ortezy dla Antosia

Ortezy dla Antosia

Nasi użytkownicy założyli 1 065 853 zrzutki i zebrali 1 160 394 477 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki


❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️


Antoś to uroczy, inteligentny i bardzo rezolutny sześcioletni chłopiec, jednakże w swoim życiu przeszedł już bardzo wiele. Mimo, że wcześniej nic tego nie zapowiadało i wszystkie przeprowadzone badania prenatalne były prawidłowe, to urodził się z bardzo poważną wadą układu nerwowego, a mianowicie z przepukliną oponowo-rdzeniową, wodogłowiem oraz innymi schorzeniami towarzyszącymi. 


Kilka godzin po porodzie został przetransportowany do szpitala Klinicznego im. Karola Jonscheraw Poznaniu. Dla rodziców było to ogromnym szokiem, nie tak to wszystko miało przecież wyglądać. Przeszedł bardzo skomplikowaną operację kręgosłupa i wszczepienia zastawki do główki. 


Od dnia narodzin, życie Antosia i jego rodziców zmieniło się w walkę o każdy dzień, oddech i ruch. Bardzo dużo czasu spędził w szpitalnych murach. Na co dzień niezbędna stała się specjalistyczna rehabilitacja, kosztowny sprzęt i środki higieniczne codziennego użytku. Dzięki determinacji i bardzo ciężkiej pracy zwłaszcza mamy Antosia- Patrycji, udało mu się stanąć na nóżki, co było ogromnym sukcesem. Antoś co jakiś czas, w miarę możliwości bierze udział w turnusach rehabilitacyjnych, które są niezbędne w jego leczeniu. Za nim tysiące godzin rehabilitacji i konsultacji sztabu specjalistów. Kolejne nadal przed nim. To droga, którą będzie musiał jeszcze podążać przez co najmniej kilkanaście kolejnych lat. Zeszłego roku niestety tato Antosia zmarł i na placu boju została mama, która oddaje całą siebie, by pomoc swojemu synkowi żyć normalnie. Koszty leczenia, rehabilitacji i sprzętu medycznego są tak wysokie, że znacznie przewyższają ich możliwości. 


W ostatnich dniach (sierpień 2022) Antoś przeszedł skomplikowaną operację zakotwiczenia stożka rdzeniowego i regeneruje swój organizm na odziale szczecińskiej neurochirurgi, by na nowo zacząć bój o swoją sprawność. Od nowa będzie musiał wyćwiczyć i nauczyć się wszystkiego tego, co udało mu się wcześniej wypracować. Przed nimi po raz kolejny ogromne wyzwanie. Będzie pot i ciężka praca, czasem i łzy. 


Nie ukrywajmy jest Im bardzo ciężko, ale My Rodzina i Przyjaciele jesteśmy obok, zawsze staniemy za Nimi murem. Dlatego też utworzyliśmy zbiórkę, by Ich wesprzeć w tej walce. Potrzeby są duże, a przede wszystkim są to specjalistyczne ortezy i buty ortopedyczne, bez których pionizacja Antosia jest niemożliwa. Aparat leczniczy jakim jest orteza, to bardzo kosztowny wydatek i wystarcza na rok użytkowania. Choć nie zawsze, czasem i mniej. Ale jest też niezbędny, by móc chodzić. Do tego intensywna, regularna rehabilitacja oraz ciągłość turnusów rehabilitacyjnych. 


Koszt pary ortez i butów ortopedycznych jest szacowany na ok. 16466. Cena szacunkowa, gdyż jak sami Państwo wiecie jest tak wysoka inflacja, że ceny się zmieniają czasami nawet z dnia na dzień. Razem zbierzmy dla nich potrzebną sumę i obciążmy choć częściowo z problemów z jakimi się borykają.  


Będziemy wdzięczni za każdą, nawet najmniejszą pomoc. Za każdą złotówkę, która przybliży do osiągnięcia postawionego celu. Tylko razem możemy więcej, a dobro przekazane drugiej osobie, zawsze wraca ze zdwojoną siłą. Z góry dziękujemy za okazane wsparcie Naszej wspólnej zbiórki.


Antosiu i Patrycjo jesteśmy z Wami wczoraj, dziś, jutro i zawsze! 


❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 27

KZ
Kamil
50 zł
KI
Kinga G
50 zł
TG
50 zł
CG
Alicja Grzegorz. W
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
XX
Xxx
10 zł
TG
50 zł
TG
50 zł
MN
Justyna
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków