id: t33ave

"Lekcja anatomii" - film dyplomowy WRiTV

"Lekcja anatomii" - film dyplomowy WRiTV

1 576 zł 
z 7 000
22%
zakończona 30.09.2019r
27 
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Opis zrzutki

Film dyplomowy Gabrieli Federowicz - studentki Realizacji obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografii na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jesteśmy studentami katowickiej filmówki i już niedługo, bo w terminie 17-20 września planujemy zrealizować dyplom operatorski pt. "Lekcja anatomii". Niestety środki, które zapewnia nam Wydział nie są w stanie pokryć wielu kosztów realizacji etiudy, która będzie ostatnim filmem Gabrieli w szkole, wobec czego tym bardziej jesteśmy zdeterminowani, by zrobić go jak najlepiej - dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc i wsparcie projektu. Za każdą wpłatę czy udostępnienie będziemy niezmiernie wdzięczni!

O projekcie:

Marcin zaczyna pierwszy dzień pracy jako model na Akademii Sztuk Pięknych. Szybko zauważa, że atmosfera panująca na uczelni oraz zachowanie modeli i profesorów budzą wiele pytań. Nawet nie podejrzewa, że nie opuści murów akademii w tej samej postaci.

Jak to będzie wyglądać:

Inspiracją dla naszej pracy jest przede wszystkim “Sanatorium pod Klepsydrą” Wojciecha Jerzego Hasa, czeskie eksperymenty Jana Svankmajera, łączenia animacji z filmem aktorskim i nastrojem groteski.

Dążymy do kina kreacyjnego, eksperymentalnego, w którym budujemy nieoczywisty świat z pogranicza jawy i snu.

"Sanatorium pod klepsydrą" (1973), zdj. Witold Sobociński

"Coś z Alicji" (1988), zdj. Svatopluk Malý

Wydział Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie

"Suspiria" (1977), zdj. Luciano Tovoli

Na co zbieramy:

Światło - szkoła nie jest w stanie zapewnić nam sprzętu oświetleniowego potrzebnego do realizacji produkcji. Cały sprzęt musimy wynająć z firm zewnętrznych, co wiąże się z wysokimi kosztami.

Catering - wyżywienie dużej ekipy ciężko pracującej po 12h godzin na planie to nie lada wyzwanie finansowe. Kochamy zwierzęta i troszczymy się o środowisko dlatego zadbamy by wszystkie produkty były wege.

Transport - żadna produkcja nie może się odbyć bez transportu sprzętu, ekipy, scenografii i oczywiście aktorów. Ludzie pracujący przy naszym filmie pochodzą z różnych zakątków Polski, a my musimy sprowadzić ich bezpiecznie na plan.

Ubezpieczenie - pozwoli nam na komfort pracy z profesjonalnym sprzętem filmowym, jak również da poczucie bezpieczeństwa członkom naszej ekipy.

Animacja - jednym z wymagań projektu jest stworzenie kilku animacji do wykorzystania w filmie. Wykonanie tradycyjnej animacji poklatkowej wymaga ogromnej ilości pracy i zaangażowania, dlatego chcielibyśmy móc należycie wynagrodzić osobę, z którą podejmiemy się współpracy.

Postprodukcja filmu - montaż, korekcja barwna i udźwiękowienie wymagają sporych środków finansowych. Pragniemy by nasz film prezentował się profesjonalnie i mógł zaistnieć na projekcjach festiwalowych.

Kim jesteśmy:

Gabriela Federowicz

Reżyseria i zdjęcia

Studentka IV roku Realizacji obrazu na WRiTV. Absolwentka Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W swoim życiu zobaczyła ogromną ilość filmów niemych studiując Filmoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz próbowała dyskutować o kinie z erazmusami na Universitat Politècnica de Valencia w Hiszpanii.

Autorka krótkich metraży “Bliskość” (2018) wykorzystujący kamerki szpiegowskie do opowiedzenia historii, dokumentu “Ring” opowiadającym o kobietach w polskim boksie, “Obecność” (2016) oraz autorka zdjęć do “Albertyny” w reżyserii Piotra Bielińskiego na podstawie powieści M. Prousta.

Portfolio:

https://www.behance.net/gfederowicz/

Paulina Zdebik

Kierowniczka produkcji

Studentka Organizacji produkcji filmowej na WRiTV. Pochodzi z Gdańska, ale jako że zdawała maturę międzynarodową, to na studia wyemigrowała na Śląsk. Większość życia marzyła o karierze aktorskiej w teatrze, ale nadszedł czas, że obejrzała “Zabiłem moją matkę” i zafascynowana postacią genialnego dziecka XXI-wiecznej kinematografii postanowiła, że będzie robić filmy, ku czemu z zapałem dąży.

Michał Wylężek

II kierownik produkcji

Student Organizacji produkcji filmowej na WRiTV. Katowice to miasto w którym żyje od zawsze i jest dla niego wyjątkowe. Przed studiami skończył technikum fotograficzne, z którym ma wiele wspomnień oraz w którym zdobył doświadczenie. Jednak to kino jest jego największą pasją, jak również jedyną, która mu się nie znudziła po krótkim czasie. Dlatego już od bardzo dawna chciał działać w tej branży i łączyć pracę z najwiekszą życiową pasją.

Stefania Jabłońska

Projektanka kostiumów

Z zamiłowania rzemieślniczka, z wykształcenia architektka i scenografka. Absolwentka Wydziału Architektury Wnętrz oraz Scenografii Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Laureatka wielu konkursów designerskich w tym Międzynarodowego biennale Architektury Wnętrz. Od 2015 Wykładowca w Lubelskiej Szkole Sztuki i Projektowania. Na co dzień tworzy scenografie oraz projektuje wnętrza. W wolnych chwilach rozwija swoją zajawkę tworząc odzwierzęce maski.

Karina Paciorkowska

Twórczyni animacji

Studentka V roku animacji na PWSFTviT w Łodzi. Urodziła się w 1994 roku w Warszawie, ukończyła tam Liceum Plastyczne im. Wojciecha Gersona, otrzymując dyplom plastyka w specjalizacji reklama wizualna. Zawsze miała iść na ASP, ale trafiła przypadkiem na festiwal filmowy i jej się spodobało, więc zdała na filmówkę. Reżyserka m.in. filmu "Nie masz dystansu", za który dostała całkiem sporo nagród.

Jakub Gola

Główny aktor

Absolwent Wydziału Aktorskiego Łódzkiej Szkoły Filmowej. Na srebrnym ekranie pojawił się w filmie Jagody Szelc „Monument”. Laureat Grand Prix dla zespołu za spektakl „Przebudzenie wiosny” oraz nagrody Związku Artystów Scen Polskich – „Deski scenicznej” za wyrazistą osobowość aktorską na 36. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Od dzieciństwa chciał zostać członkiem Sea Shepherd i ratować wieloryby na Oceanie Arktycznym, ale poszedł na aktorstwo.

Showreel: https://youtu.be/TQxxabwQYLY.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 27

preloader

Komentarze 1

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

891 510 zrzutek

i zebrali

832 062 923 zł

A ty na co dziś zbierasz?