id: t3fypw

Dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji

Dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji

Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 1 066 974 zrzutki i zebrali 1 162 599 129 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Jak wiesz kilka dni temu we wschodniej Turcji (epicentrum w okolicy Gaziantep) doszło do niezwykle silnego trzęsienia ziemi o magnitudzie pomiędzy 7,4, a 7,8 w skali Richtera. Ocenia się, że było to najsilniejsze trzęsienie ziemi w Turcji od 1939 roku.


Natychmiast po tragicznym trzęsieniu ziemi w Turcji uruchomiliśmy zbiórkę środków na rzecz poszkodowanych. Nasi partnerzy już działają na miejscu w prowincji Hatay, a my za parę dni ruszamy, by koordynować pomoc w Iskenderun.


-Ludzie mają strach w oczach. Nie wiedzą co ich czeka. Wielu straciło wszystko. Boją się spać i najczęściej nocują w samochodach. Nie ma wody i prądu, a przez pierwsze dwa dni nie było nawet chleba. Ci, którzy nie mogą odnaleźć bliskich czekali na cud i dobre wiadomości, ale nadzieja się powoli kończy – mówi Gokham, który rozwozi dziś ludziom najpotrzebniejsze zakupy – tylko z mojej rodziny zginęło już 27 osób, a z 50 nie mamy kontaktu. Rozmawiałem z miejscowym grabarzem, który sam pochował przez dwa dni 2000 osób, mimo, że oficjalne dane są w prowincji niższe.


Bilans ofiar stale rośnie. Liczba ofiar śmiertelnych przekroczyła w Turcji 31500, a w Syrii 3500. Poszkodowanych są dziesiątki tysięcy. Do trzęsienia ziemi doszło w nocy 6 lutego 2023 roku na wschodzie kraju i na północy Syrii.

Zebrane darowizny zostaną przeznaczone na zapewnienie schronienia ludziom, którzy stracili domy, na jedzenie, środki czystości i pomoc medyczną.

https://zrzutka.pl/t3fypw#opis

Można także wpłacać na konto naszej fundacji: 72249000050000450082599432

z tytułem: DAROWIZNA NA MISJĘ TURCJA👉 POTRZEBNA POMOC


PILNIE zbieramy środki, by wspomóc naszą partnerską organizację SANLIURFA VAKFI, która na miejscu wesprze poszkodowanych. Zebrane darowizny zostaną przeznaczone na zapewnienie schronienia ludziom, którzy stracili domy, na jedzenie, środki czystości i pomoc medyczną.


👁‍🗨️ DLACZEGO POMAGAMY?


Jesteśmy doświadczoną organizacją i mamy na miejscu sprawdzonego partnera. Wiemy, jak pomagać. Podczas ponad 10-letniej działalnosci wypracowaliśmy odpowiednie procedury, nawiązaliśmy relacje z zaufanymi parnterami. Nasza zbiórka to realne wsparcie tureckiej organizacji, która działając na miejscu najlepiej wie, jaka pomoc jest potrzebna.🟧 O HUMANDOC - POZNAJ NAS

OCYdzAIIurXvnbT0.jpg


Fundacja HumanDoc – polska organizacja pozarządowa zajmująca się pomocą rozwojową, humanitarną, prowadząca projekty edukacyjne i społeczne. Zrealizowaliśmy ponad 50 projektów w kilkunastu krajach świata. Od 2015 r. działamy na Ukrainie. Po wybuchu konfliktu na wschodniej Ukrainie w 2-15 r. prowadziliśmy w mieście Charków Centrum Wsparcia i Integracji dla ofiar konfliktu. Z naszego wsparcia skorzystało kilkadziesiąt tysięcy osób.


🟧 NASZE WCZEŚNIEJSZE AKCJE


✔️Od początku rosyjskiej agresji zajmujemy się pomocą humanitarną wspierając uchodźczynie i dzieci w Polsce oraz organizując pomoc humanitarną w Ukrainie, zwłaszcza we wschodniej jej części.


✔️W 2021 roku, gdy Talibowie przejęli władzę w Afganistanie, braliśmy udział w ewakuacji Afgańczyków z Kabulu. Potem stworzyliśmy narzędzia ułatwiające adaptację ewakuowanych w Polsce (wortal i aplikację).


✔️Od lat udzielamy systemowego wsparcia w kraju i za granicą ( Gruzja, Uzbekistan, Ukraina) wspierajac m.in. pracowników zawodów zaufania społecznego (policja, lekarze, operatorzy 112 etc.) w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie.


✔️Realizujemy szereg projektów edukacyjnych, w tym wprowadziliśmy nowe przedmioty na Uniwersytecie Warszawski, Wrocławskim i Opolskim.


✔️O naszych akcjach czytaj więcej na: https://humandoc.pl/


YRxQDOmF9ucZDzBw.jpg


ysh3cDgBpUF4TKgy.jpg

JT1GHShGgUBtoE2m.jpg


DkkCPUp39GiNneSd.jpg🧡ZAUFALI NAM👇👇


EL7YWnY0voWAPWpX.jpg🟧 POZNAJ NAS 👉 https://humandoc.pl/(Zdjęcie główne zzrutki/ credits: z Diyarbakir/Creative Commons)
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 293

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!