id: t3pzhv

1200km przez góry Atlas - wyścig życia

1200km przez góry Atlas - wyścig życia

16 460 zł 
z 7 000
235%
zakończona 21.01.2021r
168 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności2

 • Byłem przekonany, że poprzednio dodana "aktualność" będzie już ostatnią, ale od piątku 9000zł zmieniło się w 14000! Szok! Niedowierzanie :o. Chciałem po prostu jeszcze raz, z całego serca podziękować. Szansa na to, że w 2021r. zobaczycie mnie na nowym rowerze, staje się coraz to bardziej realna - dzięki Wam <3!

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
 • Informacje o tym "co dalej" i dodatkowych "nagrodach" poniżej.

  y86044ccf1b46d8b.jpeg


  Dodaliście mi skrzydeł. Tak po prostu. Tego co wydarzyło się przez ostatnie trzy dni nie umiem lepiej wyrazić słowami. Cały czas, nieustannie bombardujecie mnie pozytywną energią. Dzięki! Jakbym tego nie ujął, to i tak nie jest w stanie opisać ogromu tej wdzięczności. Wczoraj od emocji pół dnia się trząsłem, a uśmiechałem non stop!


  Zakładany cel, czyli pokrycie podstawowych kosztów "Atlasa" osiągnęliśmy w ~59h :o (Czyli tyle, ile jechałem Carpatia Divide). Co dalej? Dziś, zanim po powrocie z pracy zdążyłem coś napisać, na liczniku było już 9000 (sic!)! Dostałem kilka komentarzy i prywatnych wiadomości z sugestiami, żeby zacząć kręcić filmy z ultra. Brzmi jak niezły pomysł, bo to też pewna forma odwdzięczenia się Wam :). I o ile wejście w świat filmowców wydaje mi się wyzwaniem o wiele trudniejszym od chociażby przejechania AMR w top5, o tyle chyba jestem Wam to winien. Na naukę jest jeszcze kilka miesięcy.


  Tak więc pierwszy "extended goal" zamienia się chyba w zakup GoPro, około 2000zł, czyli... już załatwione :o. Dajcie znać w komentarzu na mojej stronie na FB co o tym sądzicie. Na marginesie - od początku miałem też zaplanowaną obszerną relację z AMR na łamach mtb-xc.pl.


  Nikogo więcej nie namawiam już do dalszego wpłacania :p. Chociaż w sumie to od początku nikogo nie namawiałem, ale... (:p) jeśli jeszcze ktoś jest skłonny mi pomóc, to jest jeszcze jedna sprawa. Nie mam własnego "Garmina". Do tej pory wszystkie ULTRA przejechałem na nawigacji pożyczonej od Kasi z Polem po len. Wypada w końcu stanąć na własne nogi i dokonać zakupu ->


  Drugi "extended goal" - zakup nawigacji, czyli ~1000zł.


  W przypadku uzbierania kwoty powyżej 10000zł, po prostu przeznaczę ją na jak najlepsze przygotowanie się do każdego ze startów. Zniknie problem szukania na ostatnią chwilę pieniędzy na nowy napęd czy opony. Jest też cień szansy na zmiany w rowerowej stajni.


  DODATKOWE NAGRODY:

  - Do loterii wpada:

  • wizyta u fizjoterapeuty Macieja Kempki (Wrocław lub Sieradz); trzy słowa o Macieju nieco poniżej
  • darmowy pakiet startowy w rowerowym maratonie na orientację Świętokrzyska Jatka 07.08.2021r. + moja rada i pomoc przed wyścigiem (gorąco polecam)
  • darmowy pakiet startowy w rowerowym maratonie na orientację Bike Orient 03.07.2021r. + moja rada i pomoc przed wyścigiem (tak samo gorąco polecam :p)


  - jeszcze jedna, ostatnia, wycieczka ze mną - to "rozeszło się" najszybciej. 3 z 4 zniknęły w ciągu dwóch godzin, a ostatnia o poranku :o

  - drugi pakiet na Świętokrzyską Jatkę + moja rada i pomoc przed wyścigiem

  - wizyta u fizjoterapeuty Macieja Kempki (Wrocław lub Sieradz)


  Ponadto, chciałbym podkreślić, że każda, najmniejsza nawet wpłata jest bardzo miła memu sercu <3. Będę starał się skontaktować z KAŻDYM z Was :). Na pewno nie raz będzie też okazja gdzieś pogadać. Po AMR będę też informował o jakichś małych spotkaniach na powyścigowe opowieści :)


  Co do wizyty w gabinecie Maćka - rok temu, kiedy dopadła mnie mała kontuzja, sam zgłosił się do mnie. Znamy się trochę i po prostu chciał mi bezinteresownie pomóc. Pomógł! Piekielnie bolące achillesy znacznie odpuściły po jednej wizycie! True story.


  PS Plakaty z AMR będą realizowane po wyścigu

  ________________________________


  Jeszcze raz dziękuję <3
  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Hej! Nazywam się Krystian Jakubek. Pół życia spędziłem na rowerze. Zaczęło się od wycieczek po okolicy. Dalej były zagraniczne wyprawy sakwiarskie. W międzyczasie złapałem też zajawkę na ściganie: maratony MTB, maratony na orientację i wreszcie kolarstwo BARDZO długodystansowe.


W zeszłym roku trzykrotnie stawałem na podium wielkich rodzimych imprez ULTRA - Race Through Poland, Wisła1200 czy Carpatia Divide. Każda z nich była trzydniową walką non stop, z przerwami jedynie na krótką drzemkę czy szybki posiłek. 2020 był dla wszystkich zwariowany, ale znów stanąłem na starcie Carpatii i znów zająłem drugie miejsce ;).


Teraz potrzebuję Waszej pomocy, aby w przyszłym sezonie móc realizować sportowe marzenia. Start w prestiżowym i piekielnie ciężkim wyścigu w Afryce - Atlas Mountain Race. Offroadowe 1167km po marokańskich górach i pustkowiach. 4-5dni przygody i walki do granic wytrzymałości. Cel? Oczywiście podium :).


Film z edycji 2020 (rozkręca się od 01:44):


Koszty takiego przedsięwzięcia są wielokrotnie wyższe niż starty w kraju i nie jestem już w stanie sfinansować tego z własnej kieszeni. Oględny kosztorys poniżej:


t6848179264d8f53.png


AMR miał odbyć się na początku lutego. Miejsce już mam :). Jednak kiedy wspólnie z Filipem z portalu mtb-xc.pl dyskutowaliśmy o tym projekcie i szykowaliśmy promocję, w zeszły weekend wyścig przeniesiono na październik, ze względu na trudności w podróży z wiadomych powodów. Na tą chwilę do Maroka zostały już tylko pojedyncze połączenia lotnicze. Mimo wszystko postanowiliśmy nie stawać w miejscu i ruszyć z akcją w mediach, którą planowaliśmy od dwóch tygodni.


Tekst Filipa Raczkowskiego o ultra i moim marzeniu:

https://mtb-xc.pl/2020/12/08/ultra-wyscigowy-swiat/


Długo nie mogłem się przełamać do zorganizowania zbiórki. Ale pod koniec listopada, z wizją startu za nieco ponad 2 miesiące, okazało się to jedyną pozostałą opcją. Teraz, kiedy Atlas został przeniesiony na późniejszy termin, pomoc jest nadal potrzebna. Środki zarezerwowane na październikowy wyścig pozwolą mi ze spokojem realizować treningi i starty w kraju. A mam w planach kilka ciekawych wyścigów :).


Gdyby jakimś cudem udało się uzbierać kwotę wyższą niż podstawowe koszty startu w Atlasie, może mógłbym pomyśleć o modernizacji czy nawet wymianie (?!) sprzętu, czyli niezawodnej Kony 26". Ewentualnie spróbować sił na jeszcze innym zagranicznym wyścigu. A może zakup pierwszej, budżetowej szosy? W każdym razie na tą chwilę przekroczenie 7000 wydaje mi się totalną abstrakcją i ciężko wybiegać wyobraźnią tak daleko. Samo opublikowanie tej zbiórki jest już wystarczającą bombą emocji :D


Za każdą okazaną pomoc bardzo chciałbym Wam serdecznie podziękować, czego wyrazem są chociażby zasugerowane po prawej "nagrody". Jestem otwarty na rozmowy i wszelkie inne sugestie odwdzięczenia się Wam ;). Chętnie również nawiążę współpracę z podmiotami, które chciałyby wspomóc ten projekt lub moją pasję do kolarstwa!


m6fb1b0746cf2c28.jpeg


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty 10

Kupuj i wspieraj zrzutkę

Dla hazardzistów

Los na loterii! W puli co najmniej 5 cennych nagród (foto), to jest:- limitowana, nowa koszulka kolarska S* Carpatia Divide 2019- limitowana, nowa bikepackingow...

od 30 zł

Kupione 38 z 169

Zakończona
Pocztowka z Maroka

Otrzymasz pocztówkę z napisanymi przeze mnie serdecznymi podziękowaniami i pozdrowieniami, nadaną wprost z mety Atlas Mountain Race!

od 33 zł

Kupione 50 z 50

Zakończona
Rowerowa bransoletka

Wykonam dla Ciebie bransoletkę z nowego łańcucha rowerowego. Do wyboru srebrna (niklowana) lub złota (pokryta azotkiem tytanu) i dowolny kolor syntetycznego szn...

od 44 zł

Kupione 18 z 50

Zakończona
Start w Świętokrzyskiej Jatce

Darmowy pakiet startowy w rowerowym rajdzie na orientację Świętokrzyska Jatka 07.08.2021r. Dodatkowo - moja rada i pomoc przed startem :). Byłem, polecam!

od 60 zł

Kupione 1 z 1

Zakończona
Fizjoterapia!

Oddaj się w ręce Mistrza Macieja w jego gabinecie we Wrocławiu lub w Sieradzu.Rok temu, kiedy dopadła mnie mała kontuzja, Maciek sam zgłosił się do mnie. Znamy ...

od 100 zł

Kupione 1 z 1

Zakończona
Przejedźmy się razem!

Wspólna przygoda rowerowa! Kilku-kilkunastogodzinny wyjazd w góry, lasy, równiny. Zaproponuję kilka miejsc i tras, a całość skroimy według Twoich preferencji. W...

od 200 zł

Kupione 4 z 4

Zakończona
Plakat

W Twoje ręce trafi profesjonalny plakat ~A2 z górskim/pustynnym, marokańskim pejzażem z trasy wyścigu. Opcjonalnie z autografem ;).Postaram się, aby do wyboru b...

od 250 zł

Kupione 4 z 10

Zakończona
Przejedźmy się razem! (więcej nie będzie!)

Dodatkowa, ostatnia - wspólna przygoda rowerowa! Kilku-kilkunastogodzinny wyjazd w góry, lasy, równiny. Zaproponuję kilka miejsc i tras, a całość skroimy według...

od 300 zł

Kupione 1 z 1

Zakończona
Wyścig z mapą!

Zapraszam Cię na wspólne wystartowanie w rowerowym wyścigu na orientację! To Ty tu dowodzisz! Albo zdajesz się na mnie ;). Razem będziemy planować trasę i szuka...

od 600 zł
Zakończona
Plakat premium

Prawdziwy skarb! Plakat ~A1 ze zdjęciem autorstwa Tadka Ciechanowskiego z najbardziej zabójczego polskiego wyścigu ultra Race Through Poland! Z autografami co n...

od 969 zł
Zakończona

Wpłaty 168

preloader

Komentarze 18

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

893 027 zrzutek

i zebrali

835 314 840 zł

A ty na co dziś zbierasz?