id: t4pppc

Zakup wózka terenowego

Zakup wózka terenowego

Nasi użytkownicy założyli 1 037 240 zrzutek i zebrali 1 107 173 755 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Koszt zakupu wózka to 15000zł, 5-dniowy turnus to kwota około 5000zł. Myślimy też o przystawce elektrycznej do wózka, a to koszt ok 8000zł.

Na subkoncie Filipka nie mamy wystarczającej kwoty, więc prosimy o wsparcie.


Filip jest pogodnym, wesołym i inteligentnym dziesięciolatkiem. W wyniku urazu okołoporodowego, zamartwicy i sepsy cierpi na mózgowe porażenie dziecięce i padaczkę. Nauka jedzenia i połykania, codzienna, systematyczna rehabilitacja od pierwszych miesięcy życia, podejmowane terapie, turnusy rehabilitacyjne, opieka Boża i ogromna wola walki sprawiają, że Filip dzielnie walczy z niepełnosprawnością, pomimo, że po urodzeniu nie dawano mu żadnych szans na przeżycie i jakąkolwiek samodzielność i aktywność.

 

Dziś Filo samodzielnie porusza się za pomocą trójnogów na niewielkie odległości, a kiedy jest po turnusach to nawet pojawiają się samodzielne kroki. Nie poprzestajemy jednak na tym i wciąż walczymy o „chodzenie bez pomocy”. Wierzymy, że jest to możliwe. Potrzeba jednak stałej, systematycznej rehabilitacji z wykorzystaniem innowacyjnych urządzeń. Myślimy o egzoszkielecie, ale Filip jest jeszcze za niski, żeby skorzystać z tego wynalazku. Na razie korzystamy z lokomatu - automatycznej ortezy kończyn dolnych. Terapia z wykorzystaniem lokomatu pozwala na neuroedukację chodu na bieżni z jednoczesnym zachowaniem prawidłowego wzorca chodu - w warunkach dynamicznego odciążenia. Koszt jednorazowej sesji godzinnej to 250zł. Ćwiczenia na lokomacie muszą być dodatkowo rozszerzone o inne zabiegi ogólnorozwojowe, które niestety generują kolejne koszty. Ważne jest zachowanie ciągłości ćwiczeń i terapii, a także zapewnienie „rosnącemu Filipowi” odpowiedniego zaplecza ortopedycznego (ortezy, obuwie do ortez, trójnogi, wózek).

Filip doskonale zdaje sobie sprawę ze swoich ograniczeń ruchowych i przez to narasta frustracja i pojawiają się problemy emocjonalne. Pracuje i ćwiczy z wielkim zapałem. Powtarza, że chce chodzić i biegać jak Jego zdrowi koledzy.


W 2018 roku w życiu Filipa pojawił się Anioł - dosłownie, bo sięgnął prawie nieba, zdobywając najwyższy szczyt na Ziemi - Mount Everest. Tym Aniołem, który wspiera Filipa w drodze po sprawność jest Szczepan Brzeski. Szczepan jest podróżnikiem i himalaistą, zdobywcą Korony Ziemi, biegaczem. To wulkan energii, człowiek o wielkim sercu, wciąż zaskakujący nas swoimi pomysłami.


W tym roku "wujek Szczepan" (bo tak nazywa Go Filip) zdecydował się na udział w kilku biegach na różnych dystansach. Zainteresowanie towarzyszące jego udziałowi w tych zawodach pomoże nam zrealizować cel zbiórki.

Pierwszym z tych biegów był klasyk europejski: Trans Gran Canaria o długości 128 km. Aby ukończyć to wyzwanie trzeba przebiec całą wyspę od północy na południe. Dodatkową trudnością są podbiegi, które wynoszą łącznie ponad 7000 metrów. To dodatkowe 7 km w pionie, które po spłaszczeniu powoduje, że dystans wzrasta do blisko 150 km. Ten bieg z powodów zdrowotnych Szczepana, nie udał się. Zszedł z trasy. Szczepan jednak się nie poddał. W czerwcu zdobył 2 miejsce z swojej kategorii wiekowej podczas międzynarodowych zawodów Spartan na dystansie ultra z przeszkodami. Przed Szczepanem kolejne wyzwania.


Już w 2020 r., Szczepan realizując projekt biegowy pomógł nam w pozyskaniu środków na rehabilitacje i leczenie Filipka. Chłopaki znają się więc bardzo dobrze. Teraz oboje mają swoje nowe wyzwania i swoją drogę do przejścia.


My jako rodzice staramy się ze wszystkich sił pomóc Filipowi. Walczymy razem z Nim. Ale z defektami mózgu Filipka i szarą codziennością nie dajemy rady. Czujemy bezsilność i mimo, że dajemy z siebie wszystko, nie jesteśmy w stanie pokonać niedowładu naszego ukochanego dziecka. Każdy nasz dzień, każda godzina to walka o lepsze jutro dla Filipka, dlatego prosimy Państwa o wsparcie nas w walce o sprawność Filo i pomoc w zebraniu środków na intensywny turnus rehabilitacyjny z wykorzystaniem lokomatu oraz na zakup wózka, dzięki któremu Filip, podobnie jak Szczepan, będzie mógł zdobywać szczyty.


Lokalizacja

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 119

 
Dane ukryte
50 zł
AS
Anna Szal
100 zł
KJ
Jermaczki
300 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
KS
Kinga
20 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 6

 
2500 znaków