id: t4v7we

Stworzenie Klubu Bokserskiego dla dzieci i młodzieży

Stworzenie Klubu Bokserskiego dla dzieci i młodzieży

4 967 zł z 150 000 zł
3%
zakończona 30.06.2021r
39 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Kim jesteśmy i co właściwie robimy? Brzostek Top Team to Stowarzyszenie, które po zmianach organizacyjnych, funkcjonuje już przeszło od 10 lat.

Czym się zajmujemy ? - Naszą wizytówką są zawodnicy z którymi współpracowaliśmy a, którzy występują na ringach bokserskich od wielu lat dochodząc do czołówki polskich pięściarzy.

Jednak najważniejszą ideą, która nam przyświeca przy prowadzeniu stowarzyszeni jest szkolenie dzieci i młodzieży. Nasze Stowarzyszenie zrzesza ponad 100 młodych zawodników w tym ok. 80 dzieci. 

Boks w naszym klubie ma przede wszystkim sprawiać radość i każdy ma szansę spróbować swoich sił i być jego częścią.


Chcemy tworzyć idealne warunki dla naszych zawodników do trenowania. Właśnie odebraliśmy lokal, który chcemy zamienić w klub bokserski, którego główną misją będzie przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu grup nim zagrożonym oraz hamowanie następstwa patologii społecznej. Chcemy zapewnić dzieciom i młodzieży zarówno tym z rodzin patologicznych, zagrożonych wykluczeniem, jak i tym narażonym na choroby cywilizacyjne, kompleksową opiekę i miejsce do wielowymiarowego/szeroko rozumianego rozwoju. 


Koszty otwarcia takiego klubu są spore trzeba odrestaurować salę, sanitaria, kupić maty, sprzęt.

Chcemy prosić Was o wsparcie tej idei.  

Dlatego jeżeli ktoś z Was chciałby wspomóc nasze działania ta zbiórka stwarza taką możliwość !


Za każdą wpłaconą złotówkę serdecznie dziękujemy w imieniu swoim oraz dzieci i młodzieży uprawiających tę piękną dyscyplinę w naszym mieście. Usytuowanie klubu na terenie Stoczni Gdańskiej, miejscu tętniącym życiem kulturalnym, zapewne będzie dla młodych ludzi inspiracją i możliwością rozwijania nowych zainteresowań.


Klub bokserski BRZOSTEK Top Team będzie płaszczyzną do spotkań i treningów. Działania w ramach projektu zostaną podzielone na 2 komponenty:

[K1] - Po lekcjach - Boks jako trening charakteru.

[K2] - Szkoła boksu dla dzieci w spektrum autyzmu. 

W ramach komponentu pierwszego zaplanowane są treningi ze sztuk walk skupiające się również na budowie relacji, własnej wartości oraz poczucia przynależności. Chcemy stworzyć przestrzeń w której, młodzi ludzie znajdą azyl ale też miejsce, w którym będą mogli realizować swoje pasje i aktywnie spędzać czas.


Drugi obszar, w którym chcemy działać to treningi obejmujące terapię zajęciową dla dzieci w spektrum. Autyzm i Asperger nie są chorobami, ale są spektrum zaburzeń. Innym sposobem postrzegania świata. Projekt ma aktywizować i integrować dzieci z zaburzeniami, poprzez treningi w ramach zajęć bokserskich. Rezultatem projektu będzie zmiana postaw dzieci, które dzięki udziałowi w zajęciach czynnie angażują się w życie społeczne i sport. Przykładem może być jeden z naszych podopiecznych, chłopiec ze spektrum autyzmu, u którego po kilku regularnych treningach poprawiła się motoryka, rozumienie poleceń, ale i kontakty interpersonalne. Boks jest sportem, który nauczy ich zręczności i koordynacji ruchowej oraz poczucia czasu i przestrzeni.

Poziom dojrzałości społecznej jest ściśle powiązany z rozwojem, sprawnością ruchową każdego młodego człowieka. Panowania nad własnym ciałem i skoordynowane poruszanie się ma dla dziecka efekt terapeutyczny.


Bądźcie częścią tego projektu.Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 39

TG
Tomasz Grodecki
1 000 zł
 
Dane ukryte
500 zł
C
Carlos
500 zł
RN
Dominika Nowak (Irlandia)
500 zł
 
Dane ukryte
200 zł
DM
Dorota Mączka
137 zł
KM
Kacper Meyna
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
PB
Piotr Burliński
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

742 435 zrzutek

i zebrali

526 857 924 zł

A ty na co dziś zbierasz?