id: t5buzg

Płyń z nami #naFaliDobra i wesprzyj budowę Ośrodka Rehabilitacyjnego dla dzieci. Sopocki Port Zdrowia ma szansę powstać dzięki Tobie!!!

Płyń z nami #naFaliDobra i wesprzyj budowę Ośrodka Rehabilitacyjnego dla dzieci. Sopocki Port Zdrowia ma szansę powstać dzięki Tobie!!!

111 zł 
z 1 000 000 zł
0%
zakończona 31.12.2020r
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

pf571f0413a6852d.pngCo robi Fundacja Sport na Zdrowie?


Misją powołanej w 2011 roku Fundacji Sport na Zdrowie jest niesienie pomocy, która pozwoli uwierzyć, że wszystko jest możliwe. Jako jedyni w Polsce swoje działania kierujemy do dzieci zmagających się z chorobami cywilizacyjnymi, takimi jak atopowe zapalenie skóry, astma i inne choroby alergiczne, otyłość, wady postawy czy choroby neurologiczne. Łącząc lata doświadczeń oraz współpracę z autorytetami medycznymi i fizjoterapeutami proponujemy wymierne, zauważalne, a przede wszystkim kompleksowe wsparcie wszystkim naszym podopiecznym.

Prowadzimy Ośrodek, w którym zapewniamy doskonałe połączenie rehabilitacji ze sportem, pomagamy w terapiach i uczymy jak „zarządzać” chorobą. Korzystamy z dobrodziejstw Uzdrowiska Sopot, zwłaszcza z prozdrowotnych walorów sopockiej solanki i jej pozytywnego wpływu na choroby, którymi się zajmujemy. Terapia, edukacja i sport – takie połączenie daje nam możliwość udzielania kompleksowej pomocy naszym podopiecznym.

W roku 2013 z pomocy Fundacji korzystało około 20 dzieci miesięcznie, w 2019 jest już ich ponad 450. Potrzebujących jest znacznie więcej, a chorych wciąż przybywa. 


f7854fbb284cb63b.jpegZajęcia rehabilitacyjne dla dzieci w wieku 3-12 m-cyCo nas ogranicza?


Z atopowym zapaleniem skóry walczy już co piąty człowiek, a na astmę choruje co dziesiąta osoba. Dzieci cierpiących na choroby cywilizacyjne z roku na rok przybywa. To smutna prawda i przerażająca statystyka, z którą musimy się zmierzyć. 

b25239dc416240c6.jpeg

Atopowe Zapalenie Skóry dotyka już co piąte dziecko 


Fundacja Sport na Zdrowie obecnie wynajmuje dwa małe baseny solankowe, dzięki czemu jesteśmy w stanie zapewnić zajęcia rehabilitacyjno - usprawniające dla maksymalnie 450 dzieci miesięcznie. Potrzebujących jest zdecydowanie więcej. Brak własnej infrastruktury uniemożliwia nam realizację turnusów rehabilitacyjnych dla chorych z całej Polski oraz zwiększenia przyjęć dzieci na zajęcia rehabilitacyjno - usprawniające.

Fundacja Sport na Zdrowie jest członkiem Rady Inteligentnej Specjalizacji Pomorza, działającej w obszarze "Technologie medyczne w zakresie chorób cywilizacyjnych i okresu starzenia”. Niestety z uwagi na brak infrastruktury nie możemy pracować nad rozwijaniem nowych programów badawczych, dzięki którym mielibyśmy realną szansę na opracowanie nowych, innowacyjnych usług i produktów dedykowanych w skutecznej walce z chorobami cywilizacyjnymi. Wynajmowanie jedynych w Sopocie dwóch basenów solankowych wraz z zapleczem sanitarnym do prowadzenia zajęć rehabilitacyjnych generuje wysokie koszty, co budzi nasze obawy co do przyszłości Fundacji i jej dalszego rozwojuCzego nam potrzeba?


Naszą opieką chcemy objąć nawet 2,5 tysiąca dzieci miesięcznie! Czyli aż pięciokrotnie więcej niż obecnie.

Czego potrzebujemy by zrealizować to marzenie? Infrastruktury, czyli nowoczesnego Ośrodka Rehabilitacyjnego z dwoma basenami solankowymi (z windami dla niepełnosprawnych), salami rehabilitacyjnymi, grotą solną, tężnią solankową, salami naświetleń, gabinetami zabiegowymi i lekarskimi oraz salami do ćwiczeń i prowadzenia warsztatów.

Dzięki wsparciu Instytucji samorządowych otrzymaliśmy działkę pod budowę ośrodka – to aż 3200 m2 w strefie uzdrowiskowej A Sopotu, przy ul. Bitwy pod Płowcami 55. Wsparcie darczyńców prywatnych, firm oraz funduszy unijnych zaowocowało zebraniem około 60% kwoty potrzebnej na realizacje I etapu budowy. Udało nam się również uzyskać pozwolenie na jego budowę.

Nowoczesny Ośrodek Rehabilitacyjny otrzyma nazwę „Sopocki Port Zdrowia”. To do niego będą „zawijać” chore dzieci, by poprzez rehabilitację poprawiać swój stan zdrowia, zwiększać komfort życia i uczyć się radzenia sobie z chorobą, co w dorosłym życiu umożliwi im wypłynięcie na szerokie wody normalnego funkcjonowania.


Sopocki Port Zdrowia będzie najnowocześniejszym w Polsce ośrodkiem, kompleksowo zajmującym się problemem chorób cywilizacyjnych. Jego wyjątkowość wzmacnia fakt możliwości korzystania z lokalnych zasobów naturalnych, m.in. sopockiej solanki oraz klimatu uzdrowiska. Dotychczasowe działania tj.: rehabilitacja dzieci z wykorzystaniem naturalnej solanki, programy edukacji prozdrowotnej, programy aktywizacji sportowej pokazują jak ważne i skuteczne dla chorych dzieci jest nasze wsparcie.

Budowa Sopockiego Portu Zdrowia to dla nas ogromne wyzwanie, także finansowe. Pierwszy etap inwestycji planujemy zrealizować w latach 2020-2021. W tym czasie powstanie cały budynek, a pierwszy jego poziom (z dwoma basenami solankowymi i zapleczem sanitarnym) zostanie oddany do użytku. Na realizację tego planu potrzeba nam około 8 mln zł. Dzięki zaangażowaniu w projekty badawcze oraz wsparciu unijnemu udało nam się pozyskać 5 mln.

Niestety pozostała kwota 3 mln złotych jest dla nas Oceanem nie do przepłynięcia.

”Gdy myślimy o realizacji marzeń, nigdy nie jesteśmy sami..” - podążając za słowami Prezes naszej Fundacji, Pani Ewy Lewandowskiej liczymy, że wspólnie uda nam się zrealizować ten cel i sprawimy, że nowopowstały Ośrodek będzie wyjątkowym miejscem, a jego wizytówką będą dziecięce uśmiechy.

v1b499283d07bbaa.jpeg

Wizualizacja Sopockiego Portu Zdrowia
Dlaczego to co robimy jest ważne?


Statystyki pokazują, że choroby cywilizacyjne dotykają coraz więcej dzieci. My potrafimy im pomóc! Efekty terapii, edukacji i aktywizacji sportowej są widoczne gołym okiem i dają nam mnóstwo radości, satysfakcji i motywacji do dalszej pracy. Zbieranie doświadczeń, współpraca z najlepszymi autorytetami medycznymi w projektach badawczych, prowadzących do opracowywania nowych i innowacyjnych metod w skutecznej walce m.in. z atopowym zapaleniem skóry, chorobami alergicznymi, astmą, wadami postawy, chorobami neurologicznymi, autyzmem czy otyłością, to misja Fundacji Sport na Zdrowie.

Wiemy, że dzieci, które na co dzień czują się często „inne” z powodu ich ograniczeń czy wyglądu , dzięki naszym działaniom odnajdują w sobie szczęście i budują wiarę we własne możliwości. Między innymi dlatego, oprócz zajęć, organizujemy dla nich różne spotkania integracyjne np. Dzień Dziecka, Mikołajki. Inicjujemy kampanie mające uświadamiać społeczeństwo, z jakimi wyzwaniami i problemami spotykają się dzieci i ich rodziny w walce z chorobą. Staramy się pokazywać dzieciom, że chorobę można oswoić, zarządzać nią i wcale nie trzeba się wstydzić inności. Jesteśmy przekonani, że dzięki takim działaniom dzieci mają szansę wyrosnąć na pełnosprawnych członków społeczeństwa, nienaznaczonych problemem niepełnosprawności.

kabcac06b6ac6f1a.jpegPrace wykonane przez dzieci dotknięte chorobami cywilizacyjnymi podczas warsztatów organizowanych przez Fundację Sport na Zdrowie


KAŻDA, NAWET NAMNIEJSZA WPŁATA PRZYBLIŻA NAS DO WYBUDOWANIA SOPOCKIEGO PORTU ZDROWIA. DZIĘKI WŁASNEJ INFRASTRUKTURZE BĘDZIEMY W STANIE POMAGAĆ OKOŁO 2500 DZIECIOM MIESIĘCZNIE ORAZ ORGANIZOWAĆ TURNUSY REHABILITACYJNE DLA DZIECI Z CAŁEJ POLSKI.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 5

MJ
Magda Jerzak
90 zł
MS
5 zł
MM
Marek
10 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
1 zł
PK
ukryta

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 5 zł i więcej
Każda wpłata jest dla nas niezwykle ważna!!

Każda wpłata, nawet ta najmniejsza ma dla nas ogromne znaczenie. Dziękując za wsparcie chcemy przesłać Ci pamiątkową cegiełkę darczyńcy :)

Abyśmy byli w stanie zrealizować nagrody, prosimy o napisanie swojego imienia i nazwiska + maila przy wpłacie ;)


rozwiń

wybrano 2 razy

przewidywana dostawa: 3 lutego, 2020

Wybieram
Wpłać 25 zł i więcej
Jesteśmy ogromnie wdzięczni za Twoje wsparcie!

W podziękowaniu prześlemy Ci na maila certyfikat darczyńczy Sopockiego Portu Zdrowia :)

Uprawnia Cię do odbioru pysznej kawy w naszej siedzibie w Sopocie :)

Abyśmy byli w stanie zrealizować nagrody, prosimy o napisanie swojego imienia i nazwiska + maila przy wpłacie ;)

rozwiń

przewidywana dostawa: 1 lutego, 2020

Wybieram
Wpłać 55 zł i więcej
Odbierz wyjątkową przytulankę z serii Kimochis - Mini Bug - Biedronek

Zabawki z serii Kimochis Mini są wyjątkowe. Uczą radzenia sobie z emocjami i uczuciami, mówienia o nich w łatwy sposób. Wybierz mini bug-biedronka i podaruj dziecku wyjątkowego pluszaka.

Abyśmy byli w stanie zrealizować nagrody, prosimy o napisanie swojego imienia i nazwiska + maila przy wpłacie ;)rozwiń

(pozostało 3 z 3)

przewidywana dostawa: 3 lutego, 2020

Wybieram
Wpłać 55 zł i więcej
Odbierz wyjątkową przytulankę z serii Kimochis - Mini Bella Rose - Różyczkę Bellę

Zabawki z serii Kimochis Mini są wyjątkowe. Uczą radzenia sobie z emocjami i uczuciami, mówienia o nich w łatwy sposób. Wybierz Mini Bella Rose - Różę Bellę i podaruj dziecku wyjątkowego pluszaka.

Abyśmy byli w stanie zrealizować nagrody, prosimy o napisanie swojego imienia i nazwiska + maila przy wpłacie ;)

rozwiń

(pozostało 1 z 1)

przewidywana dostawa: 3 lutego, 2020

Wybieram
Wpłać 55 zł i więcej
Odbierz wyjątkową przytulankę z serii Kimochis - Mini Clover - Koniczynek

Zabawki z serii Kimochis Mini są wyjątkowe. Uczą radzenia sobie z emocjami i uczuciami, mówienia o nich w łatwy sposób. Wybierz Mini Clover - Koniczynek i podaruj dziecku wyjątkowego pluszaka.

Abyśmy byli w stanie zrealizować nagrody, prosimy o napisanie swojego imienia i nazwiska + maila przy wpłacie ;)

rozwiń

(pozostało 10 z 10)

przewidywana dostawa: 3 lutego, 2020

Wybieram
Wpłać 55 zł i więcej
Odbierz wyjątkową przytulankę z serii Kimochis - Mini Huggtopus - Przytulośmiornica Tulak

Zabawki z serii Kimochis Mini są wyjątkowe. Uczą radzenia sobie z emocjami i uczuciami, mówienia o nich w łatwy sposób. Wybierz Mini Huggtopus - Przytulośmiornica Tulak i podaruj dziecku wyjątkowego pluszaka.

Abyśmy byli w stanie zrealizować nagrody, prosimy o napisanie swojego imienia i nazwiska + maila przy wpłacie ;)

rozwiń

(pozostało 5 z 5)

przewidywana dostawa: 3 lutego, 2020

Wybieram
Wpłać 55 zł i więcej
Odbierz wyjątkową przytulankę z serii Kimochis - Mini Lovey Dove - Gołębica Miłostka

Zabawki z serii Kimochis Mini są wyjątkowe. Uczą radzenia sobie z emocjami i uczuciami, mówienia o nich w łatwy sposób. Wybierz Mini Lovey Dove - Gołębicę Miłostkę i podaruj dziecku wyjątkowego pluszaka.

Abyśmy byli w stanie zrealizować nagrody, prosimy o napisanie swojego imienia i nazwiska + maila przy wpłacie ;)

rozwiń

(pozostało 4 z 4)

przewidywana dostawa: 3 lutego, 2020

Wybieram
Wpłać 90 zł i więcej
Odbierz dużą przytulankę z serii Kimochis - CLOVER - koniczynek

Zabawki z serii Kimochis są wyjątkowe. Uczą radzenia sobie z emocjami i uczuciami, mówienia o nich w łatwy sposób. Wybierz Clover - Koniczynka i podaruj dziecku wyjątkowego pluszaka (wys.ok.33cm).

Abyśmy byli w stanie zrealizować nagrody, prosimy o napisanie swojego imienia i nazwiska + maila przy wpłacie ;)

rozwiń

(pozostało 5 z 5)

przewidywana dostawa: 3 lutego, 2020

Wybieram
Wpłać 90 zł i więcej
Odbierz zabawkę kreatywną ZoLO quirk

To konstrukcyjny zestaw zaprojektowany aby ćwiczyć kreatywność, inspirować wyobraźnię i zachęcać do tworzenia.

Abyśmy byli w stanie zrealizować nagrody, prosimy o napisanie swojego imienia i nazwiska + maila przy wpłacie ;)

rozwiń

(pozostało 3 z 3)

przewidywana dostawa: 3 lutego, 2020

Wybieram
Wpłać 90 zł i więcej
Odbierz dużą przytulankę z serii Kimochis - Lovey Dove

Zabawki z serii Kimochis są wyjątkowe. Uczą radzenia sobie z emocjami i uczuciami, mówienia o nich w łatwy sposób. Wybierz Lovey Dove i podaruj dziecku wyjątkowego pluszaka (wys.ok.33cm).

Abyśmy byli w stanie zrealizować nagrody, prosimy o napisanie swojego imienia i nazwiska + maila przy wpłacie ;)

rozwiń

(pozostało 14 z 14)

przewidywana dostawa: 3 lutego, 2020

Wybieram
Wpłać 90 zł i więcej
Odbierz zabawkę kreatywną ZoLO chaos


To konstrukcyjny zestaw zaprojektowany aby ćwiczyć kreatywność, inspirować wyobraźnię i zachęcać do tworzenia.

Abyśmy byli w stanie zrealizować nagrody, prosimy o napisanie swojego imienia i nazwiska + maila przy wpłacie ;)

rozwiń

(pozostało 7 z 7)

przewidywana dostawa: 3 lutego, 2020

Wybieram
Wpłać 90 zł i więcej
Odbierz zabawkę kreatywną ZoLO groove

To konstrukcyjny zestaw zaprojektowany aby ćwiczyć kreatywność, inspirować wyobraźnię i zachęcać do tworzenia.

Abyśmy byli w stanie zrealizować nagrody, prosimy o napisanie swojego imienia i nazwiska + maila przy wpłacie ;)

rozwiń

(pozostało 7 z 7)

przewidywana dostawa: 3 lutego, 2020

Wybieram
Wpłać 90 zł i więcej
Odbierz dużą przytulankę z serii Kimochis - Bella Rose

Zabawki z serii Kimochis są wyjątkowe. Uczą radzenia sobie z emocjami i uczuciami, mówienia o nich w łatwy sposób. Wybierz Bella Rose i podaruj dziecku wyjątkowego pluszaka (wys.ok.33cm).

Abyśmy byli w stanie zrealizować nagrody, prosimy o napisanie swojego imienia i nazwiska + maila przy wpłacie ;)

rozwiń

(pozostało 8 z 8)

przewidywana dostawa: 3 lutego, 2020

Wybieram
Wpłać 100 zł i więcej
Stań się cześcią Kryształowego Żagla

Odbierz pamiątkową cegiełkę kryształowego żagla. Każda cegiełka to jeden kryształek tworzący żagiel. Docenimy Twój wkład w budowę „Sopockiego Portu Zdrowia”. W holu głównym budynku powstanie żagiel składający się z kryształków, wszystkich cegiełek od Darczyńców, które będą symbolizowały Waszą pomoc.

Abyśmy byli w stanie zrealizować nagrody, prosimy o napisanie swojego imienia i nazwiska + maila przy wpłacie ;)

rozwiń

przewidywana dostawa: 3 lutego, 2020

Wybieram
Wpłać 1 zł i więcej
wplata 1 zł


rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

przewidywana dostawa: 3 lutego, 2020

Nasi użytkownicy założyli

755 283 zrzutki

i zebrali

547 295 706 zł

A ty na co dziś zbierasz?