id: t5buzg

Budowa Sopockiego Portu Zdrowia dla dzieci i młodzieży

Budowa Sopockiego Portu Zdrowia dla dzieci i młodzieży

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
14 526 zł 
z 2 000 000
0%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.
Ta zrzutka ma 11 nagród / ofert!
Zobacz i wybierz jedną z nich

Nasi użytkownicy założyli 957 436 zrzutek i zebrali 964 053 277 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności2

 • https://gdansk.tvp.pl/61904176/18082022-1830

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Czy wiecie, że od 15 do 20 % dzieci w Polsce choruje na Atopowe Zapalenie Skóry?

Czy wiecie, że aż 20-25 % dzieci ma astmę?

Czy wiecie, że w Polsce żyje 135 tys. niepełnosprawnych dzieci w wieku 0-15 lat i w porównaniu z 1988 r. ta liczba wzrosła aż 10-krotnie?

Czy wiecie, że liczba osób z niepełnosprawnością powyżej 15 roku życia wynosi 5,5 mln?


Jak myślicie, czy mają łatwy dostęp do leczenia i rehabilitacji?

pf571f0413a6852d.png

Ich dzieciństwo jest zupełnie inne niż zdrowych rówieśników. Oznacza dyskomfort, wykluczenie społeczne, odebrane marzenia i nieodłącznego towarzysza w postaci m.in dokuczliwego świądu, bólu, walki o każdy oddech, uciążliwego kaszlu, który powoduje nieprzespane noce dzieci ich rodzin. 

Podobne cierpienie staje się udziałem nastolatków i wchodzących w dorosłość. Niepełnosprawność umiejscawia ich w tzw. grupie wrażliwej, która wraz z chwilą ukończenia 18 roku życia staje u podnóża stromych schodów związanych z dostępem do leczenia i rehabilitacji.


Czy jesteście sobie w stanie wyobrazić, że na terenie całego kraju nie ma ośrodka, w którym chorujące dzieci mogą otrzymywać specjalistyczne wsparcie, polegające na nauce zarządzania swoją chorobą w oparciu o wiedzę, która tak naprawdę przyniesie ukojenie dla całej rodziny zmagającej się każdego dnia z problemem choroby ich dziecka?


Razem możemy to zmienić! To już się dzieje, jesteśmy prawie na mecie spięcia budżetu potrzebnego do budowy Sopockiego Portu Zdrowia http://sopockiportzdrowia.org/, pierwszego takiego miejsca w Polsce, które dzięki kompleksowej pomocy polegającej na rehabilitacji, edukacji i aktywizacji ruchowej z wykorzystaniem dobrodziejstwa sopockiej solanki przywróci uśmiech w wielu domach. Nasze możliwości pomocy rozszerzą się z 450 do 2,5 tysiąca pacjentów miesięcznie (więcej o nas: www.sportnazdrowie.org,)!

Dlatego prosimy Was o wsparcie, które pozwoli nam na otwarcie i przyjęcie pierwszych pacjentów do końca 2023 roku.


f7854fbb284cb63b.jpegW czym pomoże SOPOCKI PORT ZDROWIA?

Chcąc podołać wyzwaniu, które ograniczy systematyczny przyrost niechlubnych statystyk, przy współpracy z ekspertami z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Szpitala Dziecięcego Polanki w Gdańsku oraz Akademii wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku oraz licznymi Partnerami merytorycznymi opracowaliśmy projekt ośrodka rehabilitacyjnego Sopocki Port Zdrowia - miejsca przeznaczonego dla chorych i niepełnosprawnych dzieci.

 

Chcemy wybudować nowoczesny budynek o powierzchni ok. 1500 m2, w którym pacjenci korzystać będą z dwóch basenów solankowymi (w tym jeden ze zmiennym zasoleniem) i bieżni, a także tężni solankowej, groty solnej, pijalni wody solankowej, sal rehabilitacyjnych wraz z wyposażeniem, sali dydaktycznej oraz gabinetów lekarskich i zabiegowych.  W Sopockim Porcie Zdrowia w ramach prac badawczo – rozwojowych będą opracowywane oraz wdrażane nowe, innowacyjne metody leczenia, terapii i rehabilitacji, głównie w oparciu o lokalne zasoby naturalne tj. solanka z sopockiego źródła naturalnego ze Zdroju św. Wojciecha oraz krystalicznie czysty klimat Uzdrowiska Sopot. 


Ośrodek powstanie na działce udostępnionej przez Gminę Miasta Sopotu. Lokalizacja tuż nad samym morzem w strefie uzdrowiskowej A pozwala przygotować budynek o powierzchni 3200 m2, w którym 

dzięki zaangażowaniu wszystkich Partnerów powstanie jeden z najnowocześniejszych w Polsce ośrodków i pierwszy wykorzystujący naturalne zasoby Uzdrowiska Sopot w rehabilitacji i leczeniu chorób cywilizacyjnych. Celem Sopockiego Portu Zdrowia będzie również wsparcie dla dzieci i osób z niepełnosprawnością po przebytym zakażeniu Covid19.

 

Opierając się o wieloletnie doświadczenie widzimy, że zapotrzebowanie na świadczenia zaplanowane w ośrodku jest ogromne. W naszej pracy codziennie spotykamy osoby dotknięte chorobami, którym chcielibyśmy pomóc

 

Koszt całej inwestycji wynosi 15 130 107,00 zł.


 


W związku z sytuacją noszącą znamiona siły wyższej (inflacja, wojna w Ukrainie, a wcześniej pandemia) znacznie wzrosły ceny usług i materiałów w branży Budowlanej, co spowodowało, że do całkowitego zamknięcia budżetu pozwalającego na realizację inwestycji brakuje nam środków finansowych w wysokości 2 mln zł. 

 

Prosimy o pomoc, bo bez tej kwoty realizacja zostanie wstrzymana. Każdy datek ma niebagatelne znaczenie!

 

Wierzymy, że zdrowie chorych dzieci i osób z niepełnosprawnością leży Państwu na sercu, tak samo jak nam. Razem musi się udać!


oce29e2a56086b32.jpeg

Wizualizacja Sopockiego Portu Zdrowia


 

KIM JESTEŚMY

Fundacja Sport na Zdrowie powstała w celu wspierania, edukacji i działania w obszarze chorób cywilizacyjnych u dzieci i młodzieży. Od 11 lat doświadczeni terapeuci, rehabilitanci i lekarze pomagają małym pacjentom w wydzierżawionej przez naszą Fundację placówce z niewielką infrastrukturą.

Prowadzone przez Fundację programy oparte są o doświadczenia i wskazania Partnerów merytorycznych m.in. Szpitala Dziecięcego Polanki im. Macieja Płażyńskiego w Gdańsku, Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku oraz Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku.

W obecnie funkcjonującym ośrodku w Sopocie dostępne jest zaplecze rehabilitacyjne, niewielki basen solankowy, baza zabiegowa i gabinety lekarskie. To jednak za wciąż za mało, aby pomóc wszystkim potrzebującym dzieciom (więcej o nas na www.sportnazdrowie.org). 


PŁYŃ Z NAMI NA #FALIDOBRA


2 mln złotych to dużo, ale nie odpuszczamy! Każde Wasze zaangażowanie – choćby symboliczna złotówka i hojność to radość w tysiącach domów i wielka wdzięczność za okazane serce! 

Chcemy, aby symbolem każdej wpłaty stał się maleńki kryształek, z którego powstanie „Kryształowy żagiel”, który witać będzie maluchy od progu Sopockiego Portu Zdrowia. Żagiel z tysięcy małych kryształów – unikalnych „cegiełek” dedykowanych Wam w podziękowaniu za pomoc, za szansę, aby wspólnie z Wami płynąć na #falidobra. 

Wpłat można również dokonywać na konto w Banku Millenium 64 1160 2202 0000 0001 9840 3840 w tytule wpisując "darowizna na cele pożytku publicznego – Sopocki Port Zdrowia".

Dziękujemy, że jesteście z nami!hbe59f89a272ac2d.jpeg

Prace wykonane przez dzieci dotknięte chorobami cywilizacyjnymi podczas warsztatów organizowanych przez Fundację Sport na Zdrowie.Lokalizacja

Sopot, Poland

Zobacz na mapie
map pin
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty 11 Nowość

Kupuj i wspieraj zrzutki.

Nowość! Teraz możesz wspierać zrzutkę samemu dodając nagrodę / ofertę. Ty sprzedajesz, a środki trafiają bezpośrednio na zrzutkę, pomaganie jest takie proste - czytaj więcej.

Kupuj i wspieraj zrzutkę

Nieaktywne
Inne
Każda wpłata jest dla nas niezwykle ważna!!
Każda wpłata, nawet ta najmniejsza ma dla nas ogromne znaczenie. Dziękując za wsparcie dołączasz do grona "kryształków" o wielkich sercach. Z tych nietypowych cegiełek powstanie wielki kryształowy żagiel, który przywita Cię już od progu naszego ośrodka.Dziękujemy, że jesteś z nami!
10 zł

Kupione 34

Zakończona
Inne
Odbierz wyjątkową przytulankę z serii Kimochis - Mini Bug - Biedronek
Zabawki z serii Kimochis Mini są wyjątkowe. Uczą radzenia sobie z emocjami i uczuciami, mówienia o nich w łatwy sposób. Wybierz mini bug-biedronka i podaruj dziecku wyjątkowego pluszaka. Abyśmy byli w stanie zrealizować nagrody, prosimy o napisanie swojego imienia i nazwiska + maila przy wpłacie ;)
55 zł

Kupione 3 z 3

Zakończona
Inne
Odbierz wyjątkową przytulankę z serii Kimochis - Mini Bella Rose - Różyczkę Bellę
Zabawki z serii Kimochis Mini są wyjątkowe. Uczą radzenia sobie z emocjami i uczuciami, mówienia o nich w łatwy sposób. Wybierz Mini Bella Rose - Różę Bellę i podaruj dziecku wyjątkowego pluszaka. Abyśmy byli w stanie zrealizować nagrody, prosimy o napisanie swojego imienia i nazwiska + maila przy wpłacie ;)
55 zł

Kupione 1 z 1

Zakończona
Inne
Odbierz wyjątkową przytulankę z serii Kimochis - Mini Huggtopus
Zabawki z serii Kimochis Mini są wyjątkowe. Uczą radzenia sobie z emocjami i uczuciami, mówienia o nich w łatwy sposób. Wybierz Mini Huggtopus - Przytulośmiornica Tulak i podaruj dziecku wyjątkowego pluszaka. Abyśmy byli w stanie zrealizować nagrody, prosimy o napisanie swojego imienia i nazwiska + maila przy wpłacie ;)
55 zł

Kupione 1 z 1

Zakończona
Inne
Odbierz dużą przytulankę z serii Kimochis - CLOVER - koniczynek
Zabawki z serii Kimochis są wyjątkowe. Uczą radzenia sobie z emocjami i uczuciami, mówienia o nich w łatwy sposób. Wybierz Clover - Koniczynka i podaruj dziecku wyjątkowego pluszaka (wys.ok.33cm). Abyśmy byli w stanie zrealizować nagrody, prosimy o napisanie swojego imienia i nazwiska + maila przy wpłacie ;)
90 zł

Kupione 1 z 1

Zakończona
Inne
Odbierz zabawkę kreatywną ZoLO quirk
To konstrukcyjny zestaw zaprojektowany aby ćwiczyć kreatywność, inspirować wyobraźnię i zachęcać do tworzenia. Abyśmy byli w stanie zrealizować nagrody, prosimy o napisanie swojego imienia i nazwiska + maila przy wpłacie ;)
90 zł

Kupione 3 z 3

Zakończona
Inne
Odbierz zabawkę kreatywną ZoLO chaos
To konstrukcyjny zestaw zaprojektowany aby ćwiczyć kreatywność, inspirować wyobraźnię i zachęcać do tworzenia. Abyśmy byli w stanie zrealizować nagrody, prosimy o napisanie swojego imienia i nazwiska + maila przy wpłacie ;)
90 zł

Kupione 1 z 1

Zakończona
Inne
Odbierz zabawkę kreatywną ZoLO groove
To konstrukcyjny zestaw zaprojektowany aby ćwiczyć kreatywność, inspirować wyobraźnię i zachęcać do tworzenia. Abyśmy byli w stanie zrealizować nagrody, prosimy o napisanie swojego imienia i nazwiska + maila przy wpłacie ;)
90 zł

Kupione 1 z 1

Zakończona
Inne
Odbierz dużą przytulankę z serii Kimochis - Bella Rose
Zabawki z serii Kimochis są wyjątkowe. Uczą radzenia sobie z emocjami i uczuciami, mówienia o nich w łatwy sposób. Wybierz Bella Rose i podaruj dziecku wyjątkowego pluszaka (wys.ok.33cm). Abyśmy byli w stanie zrealizować nagrody, prosimy o napisanie swojego imienia i nazwiska + maila przy wpłacie ;)
90 zł

Kupione 3 z 3

Zakończona
Inne
Stań się cześcią Kryształowego Żagla
Odbierz pamiątkową cegiełkę kryształowego żagla. Każda cegiełka to jeden kryształek tworzący żagiel. Docenimy Twój wkład w budowę „Sopockiego Portu Zdrowia”. W holu głównym budynku powstanie żagiel składający się z kryształków, wszystkich cegiełek od Darczyńców, które będą symbolizowały Waszą pomoc.Abyśmy byli w stanie zrealizować nagrody, prosimy o napisanie swojego imienia i nazwiska + maila przy wpłacie ;)
100 zł

Kupione 13

Zakończona

Skarbonki

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. twoja może być pierwsza!

Wpłaty 99

 
Dane ukryte
ukryta
ZR
Zdzisław Ruszkowski
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
AG
Anna Giec-Karczyńska
ukryta
 
Dane ukryte
111 zł
OD
Olga Degtyareva
100 zł
EM
Elżbieta Musiatowicz-Cichy
200 zł
 
Dane ukryte
20 zł
Zobacz więcej

Komentarze 3

 
2500 znaków
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Zdrowie naszych dzieci jest najważniejsze!

  100 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Dziś ostatni dzień festiwalu, proszę nagłośnić tak ważną sprawę, niech prowadzący przekażą publiczności o potrzebie wsparcia budowy, może wpłaty nabiorą tempa przy takiej wspaniałej widowni i wykonawcach. Tego życzę. Pozdrawiam

  ukryta