id: t662y2

Pomóżmy zorganizować wakacje dla dzieci z rodzin uchodźców przyjętych w Taizé

Pomóżmy zorganizować wakacje dla dzieci z rodzin uchodźców przyjętych w Taizé

6 765 zł 
z 5 000 zł
135%
zakończona 04.07.2017r
127 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Celem zbiórki jest zorganizowanie dla Jouana, Omeir, Soundous, Yaman, Sidal, Manuel oraz Nour wakacyjnej kolonii, aby choć przez chwilę tak jak inne dzieci miały prawdziwe, radosne i beztroskie wakacje. Wspólnymi siłami możemy naprawdę wiele.

Dzieci, które widzicie na zdjęciu, to dzieciaki uchodźców. Zostały one przyjęte i otoczone opieką przez ekumeniczną wspólnotę z Taizé. Znam to miejsce bardzo dobrze. Jeżdżę tam regularnie od dzieciństwa. Nie raz, nie dwa dzieliłem się tu z Wami swoimi doświadczeniami stamtąd. Również tymi związanymi ze spotkaniem uchodźców twarzą w twarz. Miałem okazję ich poznać, spędzać wolny czas, jeść wspólne posiłki.

Bracia ze Wspólnoty Taizé zaopiekowali się kilkoma rodzinami, które zmuszone były opuścić swój rodzinny kraj. Nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie ile trzeba mieć odwagi, aby wyruszyć w daleką i nieznaną drogę. Wyruszyli pozostawiając cały dorobek życia, aby zapewnić swoim pociechom lepszą, spokojniejszą i przede wszystkim bezpieczniejszą przyszłość.

Na własne oczy widziałem też, jak braciom z Taizé udało się zachęcić ludzi mieszkających w okolicy wioski do zaangażowania się w pomoc uchodźcom. Coś pięknego. Na przykład jak była potrzeba, żeby uczyć uchodźców francuskiego, to zaraz zgłosiło się dwadzieścia osób. Albo jeden starszy Francuz, wyjeżdża z nimi na rowery. Jak na przejażdżce zobaczył, że było im zimno, to pojechał do pobliskiego Decathlonu i nakupił im czapek, rękawiczek i szalików.

Tyle w ramach wstępu. A teraz przejdźmy do konkretów.

Zaczyna się lato. No a jak jest lato, to też powinny być wakacje. I urodził się taki pomysł, żeby pomóc zorganizować wakacyjny wyjazd na kolonię dla dzieci z rodzin uchodźców przyjętych w Taizé.

Dla kogo konkretnie?

- Jouana, 9 lat - dziewczynka z Egiptu

- Omeir, 11 lat - chłopiec z Syrii

- Soundous, 9 lat - dziewczynka z Syrii

- Yaman, 5 lat - chłopiec z Syrii

- Sidal, 2 lata - dziewczynka z Syrii

- Manuel, 6 lat - chłopiec z Iraku

- Nour, 4 lata - chłopiec z Iraku

Koszty nie są ogromne. Zorganizowanie wyjazdu na kolonię dla nich wszystkich to 5000 zł. Dziś jest Światowy Dzień Uchodźcy. Myślę, że to jest doskonały moment, żeby chociaż w tak symboliczny sposób (ale też bardzo konkretny) zrobić coś dobrego i pomóc dzieciakom.

Razem z Martą z ekipy Trójmiasto Pomaga (która ogarnęła cały pomysł i logistykę) oraz krakowską ekipą Zupa na Plantach z całego serducha zachęcamy wszystkich do włączenia się w zbiórkę.

Z funduszy, które uzbieramy opłacimy wakacyjne kolonie zorganizowane przez: lamarellecluny.fr

Piotr Żyłka (DEON.pl / Zupa na Plantach)

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 127

KK
Katarzyna Kozłowska
500 zł
PA
Piotr Andrzejewski
500 zł
 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
250 zł
 
Dane ukryte
250 zł
GG
Giedrys Giedrys
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
JK
Justyna Kopyczok
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 9

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

795 058 zrzutek

i zebrali

610 605 809 zł

A ty na co dziś zbierasz?