id: t6hd8h

Doposażenie jednostek OSP w specjalistyczne zestawy medyczne ratujące życie przy oparzeniach!

Doposażenie jednostek OSP w specjalistyczne zestawy medyczne ratujące życie przy oparzeniach!

690 zł 
z 80 000 zł
0%
69 dni do końca
14 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności1

 • Inaugurację projektu rozpoczęliśmy w gościnnej Gminie Lututów w woj. łódzkim, gdzie 21 lutego br. z udziałem Burmistrza Marka Pikuły przekazaliśmy jednostce OSP Chojny pierwszy profesjonalny zestaw.

  http://www.tugazeta.pl/1,osp-chojny-zbroi-sie-w-kolejny-sprzet,38431.html?fbclid=IwAR3hpj-G_OMkzV41cRbr-BFR2QWgAJWdC5dt-ApSc7uAan8rEJO03_wNGtQ
  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

p37f8e936fa98b29.jpeg

zdj.OSP w Chojnach


Fundacja JAGODA rusza z pierwszym i jedynym w Polsce projektem zaplanowanym na tak szeroką skalę, jakim jest doposażenie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w specjalistyczny zestaw pierwszej pomocy przy oparzeniach. Projekt nosi nazwę OSP FIREBAG.

Jest to projekt ogólnopolski o charakterze długofalowym, w ramach którego jednostki OSP otrzymają bezpłatnie torbę medyczną wyposażoną w szeroki zestaw profesjonalnych opatrunków, plastrów i zestawów medycznych niezbędnych do ratowania życia.

O potrzebie i sensie Projektu OSP FIREBAG niech świadczy fakt, że to właśnie strażacy z OSP z reguły wyruszają do pożarów i zdarzeń jako pierwsi, często są przy groźnych wypadkach komunikacyjnych, które mogą przytrafić się w trasie każdemu kierowcy, nie mają jednak takich możliwości, aby skutecznie ratować życie. Znamy przypadki gdzie z powodu braku specjalistycznych opatrunków na oparzenia, nie udzielono właściwej pierwszej pomocy, co skutkowało śmiercią.


Razem z jednostkami OSP chcemy ratować każde życie! Wspólnie z Wami możemy mieć realny wpływ na skuteczną pomoc. Skąd wiesz, czy czasem Twoja doraźna pomoc wspierająca naszą zbiórkę nie będzie skutkować w przyszłości uratowaniem Twojego, albo bliskiej Ci osoby życia...?


Większość jednostek OSP, nie posiadają tak specjalistycznego wyposażenia jak strażacy zawodowi. Obok braków sprzętowych są również niedofinansowani i sami z trudem zdobywają podstawowe wyposażenie.

Dlatego w ramach swojej działalności statutowej Fundacja JAGODA jako pierwsza i jedyna w Polsce ma zamiar sukcesywnie doposażyć w ratunkowe zestawy medyczne wszystkie jednostki OSP, które wyrażą chęć posiadania na swoim wyposażeniu takiego sprzętu. I zrobimy to, tylko DZIĘKI TWOJEMU WSPARCIU!

Według danych Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej  w Polsce działa 16 250 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w tym 4 341 włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego.

Zważywszy że koszt jednej torby medycznej w pełni wyposażonej o najpotrzebniejsze opatrunki wynosi 4000 zł, wartość całego projektu można oszacować na ponad 64 miliony zł!!! 

To zdecydowanie przekracza możliwości finansowe Fundacji, stąd poruszymy i wykorzystamy wszystkie możliwe ścieżki finansowania, aby projekt miał bieżące finansowanie. Liczymy przy tym na Twoje zaangażowanie.Pomóż nam ratować zdrowie i życie ludzi, którzy w wyniku wypadków doznali oparzeń. Wspomóż nas finansowo, a my dzięki Twojemu wsparciu kupimy specjalistyczny sprzęt, który przekażemy jednostkom OSP.


t34784cc1556d889.jpeg


Dziękujemy!

Zespół Fundacji Jagoda

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 14

MD
MED-NAR Daniel Naranowicz
150 zł
 
Dane ukryte
130 zł
PB
Piotr Borkowski
50 zł
OS
Ochotnicza Straż Pożarna Kąkolewo
50 zł
E
Ela
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
ŁK
Lukasz
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
M
Magda
25 zł
 
Dane ukryte
20 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków
 • Dziękujemy:) pewne rzeczy trzeba przezyć, aby mieś świadomość z potrzeb. Nasz cel, to ochrona zdrowia i zycia wszystkich osób, które uległy poparzeniu. Bardzo doceniamy pracę i zaangażowanie wszystkich jednostek OSP. Jesteście Wielcy!

 • OS
  Ochotnicza Straż Pożarna Kąkolewo

  Super pomysł z tym projektem! Powodzenia! :)

  50 zł

Nasi użytkownicy założyli

753 210 zrzutek

i zebrali

544 030 406 zł

A ty na co dziś zbierasz?