id: t7k7nb

Zbiórka na specjalistyczny wózek dla Majki

Zbiórka na specjalistyczny wózek dla Majki

Nasi użytkownicy założyli 1 068 712 zrzutek i zebrali 1 166 236 609 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

story_16141_1527886594.jpegMajka urodziła się 13.08.2014 roku, ponad dwa miesiące wcześniej niż powinna i dokładnie w drugą rocznicę śmierci swoich braci bliźniaków. 

Poród Majki był bardzo ciężki. Po urodzeniu dostała tylko 2 pkt w skali Apgar. Była cała sina, bez własnego oddechu.W tym samym dniu Maja znalazła się na Oddziale Intensywnej Terapii Noworodka w Poznaniu, gdzie przebywała ponad 7 miesięcy. Szpital stał się wtedy naszym domem. Dwa dni po porodzie okazało się, że Maja ma bardzo ciężką wadę serca - całkowity nieprawidłowy spływ żył płucnych. Aby móc tę wadę skorygować dziecko musi ważyć minimum 2,5 kg, a Majka ważyła o 1,5 kg za mało. 

Wtedy Maja dostała tylko 1 % szans na przeżycie. 

Od tego dnia rozpoczęła się walka o każdy gram, aby móc doprowadzić do operacji. W międzyczasie Majka przeszła sepsę, niewydolność wielonarządową, przestała działać wątroba, nerki... ale Majka walczyła.

W listopadzie Majka doczekała się operacji. Operacja na otwartym sercu trwała 6,5 godziny. Maja kolejny raz dała radę. Tydzień później zamknięto Majce mostek i Maja wróciła na OIOM, niestety nadal na respiratorze. Niewydolność serca spowodowała ogromne spustoszenie w płucach doprowadzając do dysplazji oskrzelowo - płucnej. W grudniu 2014 roku podjęto decyzję o tracheostomii, ale pomimo tego Mai nie udaje się odłączyć od respiratora. Kolejne miesiące w szpitalu i kolejne 3 sepsy z których Majka wychodzi zwycięsko...

W marcu 2015 roku Majka po raz pierwszy przyjeżdża do domu na respiratorze i sondzie bo nie jest w stanie samodzielnie jeść. 

story_16141_1527889410.jpeg


Dziś Maja jest już w domu i robi ogromne postępy. Dzięki ogromnej pracy udało się ją odłączyć od respiratora, a pół roku później usunąć również rurkę tracheostomijną. Niestety u Mai pojawiły się napady padaczkowe, które w jednej chwili potrafią zniszczyć całą ciężką pracę. Pomimo leków i diety ketogennej napady nie odpuszczają, a po każdym znich wszystko zaczynamy od początku...

Majka wymaga stałej, systematycznej rehabilitacji. Jest dzieckiem wiotkim, które nie siedzi samodzielnie, nie chodzi. Cały czas walczymy o pierwszy krok Majki.

Maja jest pod stałą opieką: kardiologa, neurologa, okulisty, laryngologa, ortopedy.

Codzienna rehabilitacja jest niezbędna. Koszty niestety są ogromne. Dlatego bardzo Państwa proszę o pomoc w leczeniu i rehabilitacji mojego DZIELNEGO WOJOWNIKA

story_16141_1527889518.jpeg

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 296

preloader

Komentarze 14

 
2500 znaków