id: t93w8v

Wszyscy razem dla Leonarda!

Wszyscy razem dla Leonarda!

Nasi użytkownicy założyli 1 152 278 zrzutek i zebrali 1 197 534 292 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Cześć! Z tej strony chłopaki, którzy jeszcze do niedawna mieli przyjemność dzielić jedną szatnię z "Mieszczem". Dopiero kilka dni temu dowiedzieliśmy się z jakimi problemami boryka się jego syn - Leonard, i od razu postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce! Łukasz występował w wielu klubach, niejednokrotnie pomagał swoim drużynom strzelając bardzo ważne bramki. Tym razem to jednak jego rodzina potrzebuje naszego wsparcia!


Leonard urodził się zupełnie zdrowy 3 stycznia 2019 roku, niestety wszystko zmieniło się w 3 miesiącu jego życia, kiedy to - dotychczas w pełni sprawny - trafił na oddział pediatrii w szpitalu, gdzie wykryto u niego wirus RSV. Po dwóch dniach Leonard trafił na OIOM z ciężką niewydolnością krążeniowo-oddechową, gdzie 10 dni spędził w śpiączce farmakologicznej walcząc o swoje życie... W sumie w szpitalu przebywał niespełna 5 miesięcy.

Aktualnie Leonard boryka się z obniżonym napięciem mięśniowym, opóźnieniem psychoruchowym oraz zaburzeniami integracji sensorycznej. Ma również przewlekłe krwiaki przymózgowe, znaczne zmiany zanikowe mózgowia z poszerzeniem układu komorowego i przestrzeni przymózgowych oraz opóźnioną mielinizację z obszarami malacji. Wszystkie te zaburzenia są powikłaniami przebytej choroby. Gdyby nie infekcja wirusowa, Leonard byłby zdrowym i w pełni sprawnym chłopcem.

Jego leczenie i rehabilitacja opiera się głównie na częstych wizytach w specjalistycznych gabinetach, gdzie kilka razy w tygodniu młody wojownik znosi trudy rehabilitacji, aby móc lepiej funkcjonować. Leonard uczęszcza także na szereg zajęć terapeutycznych, które usprawniają jego rozwój.


Dlatego apelujemy o pomoc do wszystkich klubów, które Łukasz przez wiele lat swojej kariery reprezentował, do wszystkich osób z tymi klubami związanymi, do wszystkich ludzi, którzy dzięki jego bramkom wpadali w szał radości. Oczywiście nie zapominamy również o bramkarzach, obrońcach oraz całych zespołach przeciwnych drużyn, którym często dobre humory psuł :) Ponadto do pomocy zachęcamy wszystkich znajomych, rodziny oraz ludzi dobrej woli o pozytywnej energii i wielkim sercu. Wszyscy razem pomóżmy wygrać Leonardowi ten mecz!

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 167

preloader

Komentarze 2

 
2500 znaków