id: t9amx7

Królowie Polski: rysunkowy notatnik

Królowie Polski: rysunkowy notatnik

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
3 014 zł
z 2 900
103%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 038 211 zrzutek i zebrali 1 109 601 030 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności4

 • Zakończyła się zrzutka na rysunkowy notatnik Królowie Polski. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy dobrym słowem lub darowizną wsparli ten pomysł - to dzięki Wam jest możliwa jego realizacja. Karty notatnika przechodzą ostatni etap korekt i dopracowywania szczegółów. Plan jest taki, aby wyrobić się z tym do końca tygodnia i w najbliższy weekend ogłosić zakończenie przygotowań :)
  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Historia jest ciekawa! Ile lat żył Stefan Batory? Jak długo królem był Kazimierz Wielki? Jakie ważne wydarzenia miały miejsce przy udziale Stanisława Augusta Poniatowskiego? Teraz możesz to wszystko ... zobaczyć.

Rysunkowy notatnik: Królowie Polski

Nasza historia jest ciekawa a dzieje naszych królów są niezwykle zajmujące. W szkole uczymy się o różnych faktach historycznych ale najczęściej tylko z tekstu podręcznika oraz suchych dat. Zwykle nie ma tutaj miejsca na wyobraźnię i przygotowanie materiałów w najbardziej czytelnej formie: w formie obrazkowej.

Chcę to zmienić i przedstawić życie królów Polski w rysunkowej, czytelnej formie. Myślenie wizualne, sketchnoting, infogtafika, mapa myśli: wszystkie te metody mają tutaj zastosowanie i dzięki temu pozwalają łatwiej i przyjemniej zapamiętywać informacje.

Pod przygotowaną przeze mnie grafiką jest miejsce na Twoje własne notatki. Zachęcam oczywiście do notatek rysunkowych ;) Ponieważ w trakcie nauki historii temat królów jest poruszany kilkukrotnie, na tej jednej karcie można zebrać w 1 miejscu informacje o władcy, które są nam potrzebne na różnych momentach szkolnego życia.

Jak się to zaczęło?

Inspiracje do stworzenia rysunkowych Królów Polski są dwie.

Pierwszą jest rozpoczęcie przez córkę nauki historii w szkole. Pomimo tego, że podręczniki są dużo bardziej kolorowe niż za moich czasów ;) brakowało nam przystępnych informacji o poszczególnych królach. Tak powstał Bolesław Chrobry, pierwszy rysunek pokazujący życie władcy.

Drugą jest wewnętrzna potrzeba tworzenia i dzielenia się wiedzą oraz pomysłami, które ułatwiają, ulepszają albo uprzyjemniają różne aspekty naszego życia - w tym wypadku naukę historii (wizualizacja jest jednym z narzędzi, które wykorzystuję w swojej pracy).

Cel zrzutki

Dzięki zebranym pieniądzom będę mógł kontynuować pracę nad pomysłem i stworzyć rysunkowy notatnik Królowie Polski w formie PDF.

Zestaw obejmuje 28 kart królów Polski w postaci ręcznie rysowanego obrazku króla, jego koła życia z zaznaczeniem ważnych momentów w jego życiu lub wydarzeń historycznych z jego udziałem.

Poniżej infografiki znajduje się wolne miejsce na własne notatki, które można uzupełniać w dowolnej formie na przestrzeni lat.

Oznaczenie z prawej strony kartki w spójny i czytelny sposób pokazuje z jakiej dynastii pochodził dany władca. Z lewej strony jest przestrzeń umożliwiająca wykonanie dziurek dziurkaczem, dzięki czemu karty będzie można wygodnie trzymać w segregatorze.

Efektem działań nad rysunkowym notatnikiem Królowie Polski będzie PDF w formacie A4.

Zrzutka potrwa do 7 października i po tej dacie w ciągu 1-2 tygodni będę rozsyłał podziękowania i PDF.

Komu możesz pomóc łatwiej się uczyć?

Pomyśl jak wiele jest dzieci i szkół, którym rysunkowe, wizualne karty z królami Polski mogą ułatwić i uprzyjemnić naukę historii. Co możesz dla nich dzisiaj zrobić?

1. Udostępnij informacje o tej zrzutce na swoim Facebooku lub Instagramie

2. Dodaj swój komentarz

To świetna zabawa!

Nawet młodsza córka chciała narysować swoich królów i królowe (głównie królowe ;) ) To pokazuje, że rysunkowe notatki są świetną zabawą dla wszystkich ;)

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 2

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj.

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Inne
Podziękowania
Dziękuję za Twoje wsparcie mojego pomysłu. Otrzymasz:na swój adres mailowy imienne podziękowanie imienne podziękowanie na stronie www.rysunkowenotatki...
10 zł

Kupione 2

Zakończona
Inne
Rysunkowy notatnik Królowie Polski
Dziękuję za Twoje wsparcie mojego pomysłu. Otrzymasz:na swój adres mailowy cały zestaw 28 kart rysunkowego notatnika Królowie Polski w formacie PDFna ...
29 zł

Kupione 78 z 100

Zakończona

Wpłaty 90

MK
Medżik
200 zł
DT
Dagmara
50 zł
MK
Monika Królikowska
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
BC
Bogumiła Cempa
50 zł
SB
Szymon Bukowicz
40 zł
KM
Katarzyna Muzdzak
40 zł
MJ
Magdalena Jankowska
40 zł
 
Dane ukryte
40 zł
MP
Monika Plich
40 zł
Zobacz więcej

Komentarze 18

 
2500 znaków