id: t9amx7

Królowie Polski: rysunkowy notatnik

Królowie Polski: rysunkowy notatnik

Aktualności4

 • Zakończyła się zrzutka na rysunkowy notatnik Królowie Polski. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy dobrym słowem lub darowizną wsparli ten pomysł - to dzięki Wam jest możliwa jego realizacja. Karty notatnika przechodzą ostatni etap korekt i dopracowywania szczegółów. Plan jest taki, aby wyrobić się z tym do końca tygodnia i w najbliższy weekend ogłosić zakończenie przygotowań :)
  Czytaj więcej
 • Wszyscy królowie zostali już narysowani i pokolorowani!! Ale się cieszę - to jest bardzo ciekawe i relaksujące zajęcie ;) Teraz opracowuję odkładnie koło życia każdego władcy, potem korekta, złożenie wszystkiego w całość i ... to już. Rysunkowy notatnik Królowie Polski może trafić do Twoich rąk. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wsparli pomysł na wczesnym etapie jego realizacji - to dzięki Wam pomysł się urzeczywistnia! Jesteście niesamowici!
  Czytaj więcej
 • Prace nad rysunkowym notatnikiem o królach Polski idą pełną, wieczorową parą ;) Większość naszych władców została narysowana od nowa i teraz powoli ich koloruję i jednocześnie opracowuję koło życia. Za sprawą Pani Annie ze SP nr 4 w Pruszczu Gdańskim odbył się nawet rysunkowy konkurs historyczny, w którym uczniowie mieli za zadanie narysować inforgrafikę w moim stylu. Prace są rewelacyjne i pokazują jak wielka siła twórcza drzemie w naszych uczniach ;)
  Czytaj więcej
 • Bardzo dziękuję za wszystkie miłe słowa i pierwsze wsparcie zrzutki na rysunkowy notatnik Królowie Polski. Rysowanie królów jest bardzo relaksujące. W sumie powstał nawet zestaw króla Bolesława Chrobrego w różnych stylach ;) Może kiedyś powstanie również takie zestawienie? Mam już pierwsze szkice wszystkich królów, potem powstaną kolejne wersje aż do momentu pełnej satysfakcji z osiągniętego efektu. Kilka prac od których wszystko się zaczęło można pobrać tutaj: http://bit.ly/rysunkowenotatki
  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Historia jest ciekawa! Ile lat żył Stefan Batory? Jak długo królem był Kazimierz Wielki? Jakie ważne wydarzenia miały miejsce przy udziale Stanisława Augusta Poniatowskiego? Teraz możesz to wszystko ... zobaczyć.

Rysunkowy notatnik: Królowie Polski

Nasza historia jest ciekawa a dzieje naszych królów są niezwykle zajmujące. W szkole uczymy się o różnych faktach historycznych ale najczęściej tylko z tekstu podręcznika oraz suchych dat. Zwykle nie ma tutaj miejsca na wyobraźnię i przygotowanie materiałów w najbardziej czytelnej formie: w formie obrazkowej.

Chcę to zmienić i przedstawić życie królów Polski w rysunkowej, czytelnej formie. Myślenie wizualne, sketchnoting, infogtafika, mapa myśli: wszystkie te metody mają tutaj zastosowanie i dzięki temu pozwalają łatwiej i przyjemniej zapamiętywać informacje.

Pod przygotowaną przeze mnie grafiką jest miejsce na Twoje własne notatki. Zachęcam oczywiście do notatek rysunkowych ;) Ponieważ w trakcie nauki historii temat królów jest poruszany kilkukrotnie, na tej jednej karcie można zebrać w 1 miejscu informacje o władcy, które są nam potrzebne na różnych momentach szkolnego życia.

Jak się to zaczęło?

Inspiracje do stworzenia rysunkowych Królów Polski są dwie.

Pierwszą jest rozpoczęcie przez córkę nauki historii w szkole. Pomimo tego, że podręczniki są dużo bardziej kolorowe niż za moich czasów ;) brakowało nam przystępnych informacji o poszczególnych królach. Tak powstał Bolesław Chrobry, pierwszy rysunek pokazujący życie władcy.

Drugą jest wewnętrzna potrzeba tworzenia i dzielenia się wiedzą oraz pomysłami, które ułatwiają, ulepszają albo uprzyjemniają różne aspekty naszego życia - w tym wypadku naukę historii (wizualizacja jest jednym z narzędzi, które wykorzystuję w swojej pracy).

Cel zrzutki

Dzięki zebranym pieniądzom będę mógł kontynuować pracę nad pomysłem i stworzyć rysunkowy notatnik Królowie Polski w formie PDF.

Zestaw obejmuje 28 kart królów Polski w postaci ręcznie rysowanego obrazku króla, jego koła życia z zaznaczeniem ważnych momentów w jego życiu lub wydarzeń historycznych z jego udziałem.

Poniżej infografiki znajduje się wolne miejsce na własne notatki, które można uzupełniać w dowolnej formie na przestrzeni lat.

Oznaczenie z prawej strony kartki w spójny i czytelny sposób pokazuje z jakiej dynastii pochodził dany władca. Z lewej strony jest przestrzeń umożliwiająca wykonanie dziurek dziurkaczem, dzięki czemu karty będzie można wygodnie trzymać w segregatorze.

Efektem działań nad rysunkowym notatnikiem Królowie Polski będzie PDF w formacie A4.

Zrzutka potrwa do 7 października i po tej dacie w ciągu 1-2 tygodni będę rozsyłał podziękowania i PDF.

Komu możesz pomóc łatwiej się uczyć?

Pomyśl jak wiele jest dzieci i szkół, którym rysunkowe, wizualne karty z królami Polski mogą ułatwić i uprzyjemnić naukę historii. Co możesz dla nich dzisiaj zrobić?

1. Udostępnij informacje o tej zrzutce na swoim Facebooku lub Instagramie

2. Dodaj swój komentarz

To świetna zabawa!

Nawet młodsza córka chciała narysować swoich królów i królowe (głównie królowe ;) ) To pokazuje, że rysunkowe notatki są świetną zabawą dla wszystkich ;)

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 90

MK
Medżik
200 zł
BC
Bogumiła Cempa
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
DT
Dagmara
50 zł
MK
Monika Królikowska
50 zł
KM
Katarzyna Muzdzak
40 zł
SB
Szymon Bukowicz
40 zł
 
Dane ukryte
40 zł
MP
Monika Plich
40 zł
MJ
Magdalena Jankowska
40 zł
Zobacz więcej

Komentarze 18

 
2500 znaków

Nagrody

Wpłać 10 zł i więcej
Podziękowania
Dziękuję za Twoje wsparcie mojego pomysłu. Otrzymasz:na swój adres mailowy imienne podziękowanie imienne podziękowanie na stronie www.rysunkowenotatki.pl (jeżeli nie wyrażasz zgody na upublicznienie imienia i nazwiska - zaznacz proszę w opisie podczas dokonywania zrzutki)
rozwiń

wybrano 2 razy

Wpłać 29 zł i więcej
Rysunkowy notatnik Królowie Polski
Dziękuję za Twoje wsparcie mojego pomysłu. Otrzymasz:na swój adres mailowy cały zestaw 28 kart rysunkowego notatnika Królowie Polski w formacie PDFna swój adres mailowy imienne podziękowanie imienne podziękowanie na stronie www.rysunkowenotatki.pl (jeżeli nie wyrażasz zgody na upublicznienie imienia i nazwiska - zaznacz proszę w opisie podczas dokonywania zrzutki).
rozwiń

wybrano 78 razy (pozostało 22 z 100)

Nasi użytkownicy założyli

755 276 zrzutek

i zebrali

547 286 703 zł

A ty na co dziś zbierasz?