id: t9xfn6

Zbudujmy wspólnie pierwsze na Śląsku Centrum Terapii Dzieci

Zbudujmy wspólnie pierwsze na Śląsku Centrum Terapii Dzieci

Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 188 240 zrzutek i zebrali 1 250 954 263 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Smutne, ale…

Każdego roku w Polsce tysiące dzieci doświadcza sytuacji kryzysowych – przemocy fizycznej, wykorzystania seksualnego, utraty bliskich, traum, które wymagają na ogół szybkiej interwencji i wsparcia psychologicznego, czy psychoterapeutycznego.


Bywają sytuacje, że w doświadczaniu swoich dramatów i trudności dzieci zostają same, a to w linii prostej pogłębia jeszcze ich poczucie bezradności i brak zaufania do otoczenia. Dlatego też tak bardzo potrzebne jest zapewnienie im profesjonalnej pomocy w powrocie do równowagi po przeżytych traumatycznych doświadczeniach.

Niestety z powodu mocno ograniczonej liczby miejsc świadczącej taką pomoc wiele z dzieci pozostaje bez wsparcia oczekując często w wielomiesięcznych kolejkach.

Wychodząc naprzeciw potrzebom…

Chcemy jako Stowarzyszenie Moc Wsparcia utworzyć w Czeladzi pierwsze na Śląsku specjalistyczne Centrum Terapii Dzieci – nowoczesną placówkę, zapewniającą kompleksową pomoc dzieciom, młodzieży i ich opiekunom w trudnych sytuacjach, w tym z doświadczeniem przemocy, zaniedbań, wykorzystania seksualnego.

Zależy nam aby rodzice z dziećmi mieli dostęp do bezpłatnej oferty kompleksowych usług specjalistycznych dotyczących wsparcia psychologicznego i psychoterapeutycznego. Jednym z elementów umożliwiających realizację tych założeń jest odpowiednia infrastruktura lokalowa, umożliwiająca regularne i płynne prowadzenie pomocy. Niestety, pomimo że dysponujemy lokalem to…

Wasza pomoc jest potrzebna…

Zbiórka dotyczy wyremontowania i przygotowania sześciu gabinetów do prowadzenia wsparcia i psychoterapii dla dzieci i młodzieży, które takiej pomocy potrzebują oraz pomieszczenia socjalnego i korytarza. Będziemy wdzięczni za jakiekolwiek wsparcie finansowe, które umożliwi nam zakup materiałów niezbędnych do wykonania prac remontowych oraz wyposażenie gabinetów w odpowiednie meble i zabawki.

Prace remontowe obejmowały będą: położenie gładzi, malowanie, poprowadzenie elektryki, wymianę oświetlenia, wykładzin oraz listew przypodłogowych, założenie rolet okiennych. Konieczny jest również zakup wyposażenia: regały, stoliki i krzesła, w tym również meble dostosowane do potrzeb mniejszych dzieci, skrzynie na zabawki.

Jako Stowarzyszenie Moc Wsparcia już od 8 lat pracujemy terapeutycznie i pomocowo z dziećmi i ich rodzinami. Często jesteśmy jedynym miejscem, gdzie mogą się oni zwrócić w sytuacji kryzysowej. Przez te lata zgromadziliśmy już zaplecze merytoryczne i kadrowe, aby utworzyć Centrum Terapii Dzieci. Obecny lokal i zwiększenie ilości gabinetów pozwala na to. Brakuje nam tylko remontu!


jak już to wspólnie zrobimy…

Dzięki Waszej pomocy w nowych pomieszczeniach co roku:

  • Ok. 100 dzieci uzyska bezpłatną pomoc psychologiczną, bądź psychoterapeutyczną;
  • Rodzice tych dzieci zostaną objęci wsparciem aby jak najlepiej pomagać im w radzeniu sobie z doświadczanymi kryzysami;
  • Będziemy mogli zwiększyć liczbę miesięcznie przeprowadzanych konsultacji i sesji do 60 godzin.

Kim jesteśmy?

Jesteśmy organizacją non-profit, która powstała z misją wspierania dzieci i młodzieży. Jako Stowarzyszenie Moc Wsparcia już od 8 lat dzięki specjalistycznemu zapleczu pedagogicznemu, psychologicznemu i psychoterapeutycznemu pomagamy najmłodszym i tym nieco starszym w pokonywaniu różnego rodzaju trudności wynikających często z doświadczanej przemocy i przeróżnych form nadużyć, często nadużyć seksualnych. Staramy się aby nasza oferta była dostępna bezpłatnie dla jak najszerszego grona odbiorców, w związku z czym w miarę możliwości pozyskujemy środki na realizację działań z konkursów gminnych oraz unijnych.

Stowarzyszenie poza działaniami terapeutycznymi realizuje również inne działania na rzecz dzieci i ich rodzin, w tym wyróżnianie na arenie międzynarodowej programy profilaktyczne („Kraina Świetlików”), kampanie społeczne („Wielka Moc”). Od lat współpracujemy ze środowiskiem specjalistów organizując szkolenia, warsztaty i konferencje o zasięgu ogólnopolskim.

Historia prowadzonych przez nas działań to przede wszystkim historie dzieci, którym udało się już pomóc. Wielokrotnie Stowarzyszenie Moc Wsparcia jest jedynym miejscem, gdzie dzieci i ich rodzice mogą uzyskać pomoc w regionie. Często trafiają do nas w momencie dużego kryzysu, a my nie możemy zostawić ich bez pomocy. Jeżeli nie jest Wam obojętny ich los prosimy o Wasze wsparcie. Wielka Moc jest w nas wszystkich i to od nas zależy, czy zechcemy się nią dzielić z innymi.

Coś od Nas dla Was

Z tego jesteśmy bardzo dumni „Wielka Moc” https://www.youtube.com/watch?v=mRQqZ7IMDyo

A tutaj możecie zobaczyć co jeszcze robimy http://moc-wsparcia.pl/

No i jak wszyscy mamy też stronę na Facebook https://www.facebook.com/MocWsparcia/Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty

nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!