id: tbfwct

Ciężarówka dla Sudanu - by nikt nie został poza zasięgiem pomocy! (Sahel Prayer Challenge)

Ciężarówka dla Sudanu - by nikt nie został poza zasięgiem pomocy! (Sahel Prayer Challenge)

Nasi użytkownicy założyli 980 029 zrzutek i zebrali 1 001 130 855 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności2

 • Hop hop! Jeśli zamawiałeś / zamawiałaś nagrodę - plakat lub kartkę - właśnie do Ciebie fruną! Zajrzyj po weekendzie do skrzynki pocztowej :)


  c889fa465e910b5d.png

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Miliony ludzi w potrzebie czekają na tych, którzy są gotowi podzielić się chlebem, udzielić praktycznej pomocy i przynieść przesłanie nadziei. Nie brakuje serca i możliwości, nie brakuje rąk gotowych do pracy. Brakuje jednak solidnego pojazdu. Potrzebna jest ciężarówka!


W ramach Sahel Prayer Challenge przemierzamy 9000 kilometrów pieszo - również po to, by zrozumieć, jak wielki jest to obszar. Niech nasze kroki, biegi i spacery zaowocują zakupem pojazdu, który połączy ludzi spragnionych Dobrej Nowiny z niezbędną pomocą.


SAHEL


Sahel to pas lądu na południowym skraju Sahary. Jedno z najtrudniejszych miejsc do życia na naszej planecie, gdzie surowe warunki, katastrofy humanitarne i problemy polityczne splatają się w niemożliwe wyzwanie. Sahel to jednocześnie największe skupisko grup etnicznych w Afryce, które nie mają dostępu do Dobrej Nowiny o Jezusie.


Programy humanitarne stwarzają wiele możliwości, by dzielić się miłością Jezusa. Korzystamy z tych okazji by błogosławić ludzi poprzez długofalową pomoc, w odpowiedzi na realne, pilne potrzeby. Jednocześnie przygotowujemy i wyposażamy wierzących, którzy pochodzą z sąsiednich kręgów kulturowych, aby mogli realizować wezwanie naszego Pana: „Idźcie więc i pozyskujcie uczniów pośród wszystkich narodów”. Ich praca jest owocna, a poświęcenie niezwykłe, jednak potrzebują wsparcia globalnego Kościoła przy tym wielkim żniwie.


BAZA W POŁUDNIOWYM SUDANIE


Sudan Południowy jest najmłodszym państwem na świecie. Po dziesięcioleciach bardzo gwałtownego konfliktu w 2011 r. uzyskał niepodległość od Sudanu. Gwałtowne walki plemienne sprawiły, że kraj ten należy do najbardziej niebezpiecznych krajów na świecie, jego gospodarka jest w rozsypce, a miliony ludzi zostało wewnętrznie przesiedlonych. W kraju panuje kultura wojny, wysoki poziom analfabetyzmu i ubóstwa, brak miejsc pracy i możliwości szkoleń, a także podatność na HIV/AIDS i inne wyzwania. Szczególnie narażone są kobiety i dzieci, które spotykają się z przemocą, ubóstwem, gwałtem, niewolnictwem i handlem ludźmi. Te wyzwania zaostrza klęska głodu. Kryzys ten jest prawie w całości spowodowany przez człowieka: z powodu ciągłej przemocy i wojny domowej większość rolników opuściła swoje ziemie lub nie ma odwagi ich uprawiać. Importowana żywność jest dostępna w stolicy, w zawyżonych cenach, a z dala od większych miast ludzie głodują.


OM w Sudanie działa od ponad trzydziestu lat. Obecny projekt walki z głodem funkcjonuje od lata 2017 roku i jest skierowany do wewnętrznych uchodźców i dzieci ulicy - obie te grupy pozostają poza zasięgiem wsparcia zagranicznych organizacji pozarządowych. Każda z ośmiu wspólnot, do których regularnie dociera pomoc, liczy około 60-100 osób. Służba w tej bazie OM prowadzona jest w pełni przez Południowych Sudańczyków. Ich podejście jest holistyczne – zaopatrują w żywność, służą pomocą medyczną i doradztwem osobistym, budują relacje, zanoszą Dobrą Nowinę, zakładają małe grupy biblijne, które stają się zalążkiem nowych, dynamicznych wspólnot chrześcijańskich. Działanie tych służb ograniczają obecnie jedynie finanse. Zakup ciężarówki pozwoli znacznie poszerzyć zasięg i podnieść efektywność udzielanej pomocy.


MOŻESZ BYĆ CZĘŚCIĄ CUDU


To, co w naszym kontekście wydaje się rzeczą prostą, tam jest barierą nie do pokonania. Okażmy mieszkańcom krajów Sahelu naszą solidarność i miłości - wspólnie dokonamy tego cudu!O NAS

OM to międzynarodowa organizacja misyjna, która współpracuje z chrześcijańskimi kościołami na całym świecie. Dzięki służbie 4000 misjonarzy w 110 krajach świata, każdego dnia przynosimy ludziom pomoc i nadzieję. Organizujemy działania humanitarne, grupy samopomocowe, misje medyczne, projekty artystyczne i sportowe, zajmujemy się edukacją i mikroprzedsiębiorczością, a na pokładzie naszego statku misyjnego prowadzimy największą na świecie pływającą księgarnię.


W Polsce OM jest obecny od 1964 roku - w różnych formach służymy lokalnym społecznościom i mobilizujemy Polaków do zaangażowania w światowe misje. Poznaj nas bliżej: www.ompolska.org.


WOLISZ TRADYCYJNY PRZELEW?

Możesz również przekazać darowiznę bezpośrednio na nasze konto.

Stowarzyszenie Operation Mobilisation w Polsce,

Ul. Obozowa 20/234, 01-161 Warszawa

Numer konta: 64102011850000420202982452,

w tytule: Darowizna – ciężarówka Sudan

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Nagrody/oferty 2 Nowość

Kupuj i wspieraj zrzutki.

Nieaktywne
Inne
Pocztówka - cegiełka ze zdjęciem
Pocztówka - cegiełka na pamiątkę Twojego zaangażowania na rzecz Sahelu; na rewersie werset biblijny z Ew. Mateusza 25,40. Starannie wydrukowana na pap...
45 zł

Kupione 12 z 500

Zakończona
Inne
Pamiątkowy plakat
Pamiątkowy plakat w formacie A3 starannie wydrukowany na papierze kredowym 200g z wersetem biblijnym (Ew. Mat. 9,37-38) i logo „Sahel Prayer Challenge...
120 zł

Kupione 4 z 200

Zakończona

Wpłaty 97

 
Dane ukryte
200 zł
JK
Jacek Kuć
100 zł
MS
m.s.
20 zł
 
Dane ukryte
95 zł
KM
Klaudia Mika
100 zł
EG
Elżbieta Grabowska
500 zł
RM
Ryszard Malita
200 zł
 
500 zł
MM
Marcin Motofa
120 zł
 
Dane ukryte
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze 6

 
2500 znaków