id: tbfwct

Ciężarówka dla Sudanu - by nikt nie został poza zasięgiem pomocy! (Sahel Prayer Challenge)

Ciężarówka dla Sudanu - by nikt nie został poza zasięgiem pomocy! (Sahel Prayer Challenge)

10 465 zł 
z 100 000 zł
10%
zakończona 30.04.2021r
97 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności2

 • Hop hop! Jeśli zamawiałeś / zamawiałaś nagrodę - plakat lub kartkę - właśnie do Ciebie fruną! Zajrzyj po weekendzie do skrzynki pocztowej :)


  c889fa465e910b5d.png

  Czytaj więcej
 • ☀️💦 Niektórzy szli w deszczu, po długim dniu pracy, pomimo niedawnej choroby... Jedni z pieśnią na ustach, inni - mimo bólu. Wyruszyliśmy w tę drogę z miłości do mieszkańców krajów Sahelu, którzy wciąż czekają na Dobrą Wiadomość o Jezusie. Razem pokonaliśmy 9087 km 🌍🏆. To była piękna, ważna, przemieniająca podróż. Dziękujemy każdemu z Was, kto włączył się w modlitwie, wędrówce i działaniu 🥰

  🏃‍♀️🏃‍♂️Wędrowcy: 130 osób z 28 krajów, w tym aż 21 Polaków!

  👑 🚛 Patroni zbiórki na ciężarówkę dla Sudanu: 99 hojnych darczyńców!

  🙏💪 Ludzie modlitwy: Trudno zliczyć, ich służba jest sercem całego projektu!


  💕DZIĘKUJEMY!!!!!!!!💕


  Już teraz dziękujemy Bogu za owoce tej akcji, zgodnie z proroczym słowem z Hab 2,14: „Gdyż ziemia będzie pełna poznania chwały Pana, jak morze pełne jest wody."

  Co dalej?

  🔴 Wciąż możesz zasilić zrzutkę i poprosić o to swoich znajomych - https://zrzutka.pl/z/sahel

  🔴 Kontynuujemy modlitwę o kraje Sahelu - jeśli chcesz być na bieżąco, subskrybuj nasz biuletyn: https://forms.gle/ecnuiA2nQ87D8MaN7

  🔴 Porozmawiaj z nami o możliwościach długofalowej służby w tym regionie

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Miliony ludzi w potrzebie czekają na tych, którzy są gotowi podzielić się chlebem, udzielić praktycznej pomocy i przynieść przesłanie nadziei. Nie brakuje serca i możliwości, nie brakuje rąk gotowych do pracy. Brakuje jednak solidnego pojazdu. Potrzebna jest ciężarówka!


W ramach Sahel Prayer Challenge przemierzamy 9000 kilometrów pieszo - również po to, by zrozumieć, jak wielki jest to obszar. Niech nasze kroki, biegi i spacery zaowocują zakupem pojazdu, który połączy ludzi spragnionych Dobrej Nowiny z niezbędną pomocą.


SAHEL


Sahel to pas lądu na południowym skraju Sahary. Jedno z najtrudniejszych miejsc do życia na naszej planecie, gdzie surowe warunki, katastrofy humanitarne i problemy polityczne splatają się w niemożliwe wyzwanie. Sahel to jednocześnie największe skupisko grup etnicznych w Afryce, które nie mają dostępu do Dobrej Nowiny o Jezusie.


Programy humanitarne stwarzają wiele możliwości, by dzielić się miłością Jezusa. Korzystamy z tych okazji by błogosławić ludzi poprzez długofalową pomoc, w odpowiedzi na realne, pilne potrzeby. Jednocześnie przygotowujemy i wyposażamy wierzących, którzy pochodzą z sąsiednich kręgów kulturowych, aby mogli realizować wezwanie naszego Pana: „Idźcie więc i pozyskujcie uczniów pośród wszystkich narodów”. Ich praca jest owocna, a poświęcenie niezwykłe, jednak potrzebują wsparcia globalnego Kościoła przy tym wielkim żniwie.


BAZA W POŁUDNIOWYM SUDANIE


Sudan Południowy jest najmłodszym państwem na świecie. Po dziesięcioleciach bardzo gwałtownego konfliktu w 2011 r. uzyskał niepodległość od Sudanu. Gwałtowne walki plemienne sprawiły, że kraj ten należy do najbardziej niebezpiecznych krajów na świecie, jego gospodarka jest w rozsypce, a miliony ludzi zostało wewnętrznie przesiedlonych. W kraju panuje kultura wojny, wysoki poziom analfabetyzmu i ubóstwa, brak miejsc pracy i możliwości szkoleń, a także podatność na HIV/AIDS i inne wyzwania. Szczególnie narażone są kobiety i dzieci, które spotykają się z przemocą, ubóstwem, gwałtem, niewolnictwem i handlem ludźmi. Te wyzwania zaostrza klęska głodu. Kryzys ten jest prawie w całości spowodowany przez człowieka: z powodu ciągłej przemocy i wojny domowej większość rolników opuściła swoje ziemie lub nie ma odwagi ich uprawiać. Importowana żywność jest dostępna w stolicy, w zawyżonych cenach, a z dala od większych miast ludzie głodują.


OM w Sudanie działa od ponad trzydziestu lat. Obecny projekt walki z głodem funkcjonuje od lata 2017 roku i jest skierowany do wewnętrznych uchodźców i dzieci ulicy - obie te grupy pozostają poza zasięgiem wsparcia zagranicznych organizacji pozarządowych. Każda z ośmiu wspólnot, do których regularnie dociera pomoc, liczy około 60-100 osób. Służba w tej bazie OM prowadzona jest w pełni przez Południowych Sudańczyków. Ich podejście jest holistyczne – zaopatrują w żywność, służą pomocą medyczną i doradztwem osobistym, budują relacje, zanoszą Dobrą Nowinę, zakładają małe grupy biblijne, które stają się zalążkiem nowych, dynamicznych wspólnot chrześcijańskich. Działanie tych służb ograniczają obecnie jedynie finanse. Zakup ciężarówki pozwoli znacznie poszerzyć zasięg i podnieść efektywność udzielanej pomocy.


MOŻESZ BYĆ CZĘŚCIĄ CUDU


To, co w naszym kontekście wydaje się rzeczą prostą, tam jest barierą nie do pokonania. Okażmy mieszkańcom krajów Sahelu naszą solidarność i miłości - wspólnie dokonamy tego cudu!O NAS

OM to międzynarodowa organizacja misyjna, która współpracuje z chrześcijańskimi kościołami na całym świecie. Dzięki służbie 4000 misjonarzy w 110 krajach świata, każdego dnia przynosimy ludziom pomoc i nadzieję. Organizujemy działania humanitarne, grupy samopomocowe, misje medyczne, projekty artystyczne i sportowe, zajmujemy się edukacją i mikroprzedsiębiorczością, a na pokładzie naszego statku misyjnego prowadzimy największą na świecie pływającą księgarnię.


W Polsce OM jest obecny od 1964 roku - w różnych formach służymy lokalnym społecznościom i mobilizujemy Polaków do zaangażowania w światowe misje. Poznaj nas bliżej: www.ompolska.org.


WOLISZ TRADYCYJNY PRZELEW?

Możesz również przekazać darowiznę bezpośrednio na nasze konto.

Stowarzyszenie Operation Mobilisation w Polsce,

Ul. Obozowa 20/234, 01-161 Warszawa

Numer konta: 64102011850000420202982452,

w tytule: Darowizna – ciężarówka Sudan

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 97

 
Dane ukryte
200 zł
JK
Jacek Kuć
100 zł
MS
m.s.
20 zł
 
Dane ukryte
95 zł
KM
Klaudia Mika
100 zł
EG
Elżbieta Grabowska
500 zł
RM
Ryszard Malita
200 zł
 
Fundacja Nabierz Ducha
500 zł
MM
Marcin Motofa
120 zł
 
Dane ukryte
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze 6

 
2500 znaków

Lokalizacja

Unnamed Road,

Bur Sudan, Sudan

Zobacz na mapie
map pin

Nagrody

Wpłać 45 zł i więcej
Pocztówka - cegiełka ze zdjęciem

Pocztówka - cegiełka na pamiątkę Twojego zaangażowania na rzecz Sahelu; na rewersie werset biblijny z Ew. Mateusza 25,40. Starannie wydrukowana na papierze kredowym. Prosimy o podanie prawidłowego adresu i numeru telefonu (potrzebne do nadania przesyłki kurierskiej). W zestawie koperta, wysyłka gratis.

rozwiń

wybrano 12 razy (pozostało 488 z 500)

Wybieram
Wpłać 120 zł i więcej
Pamiątkowy plakat

Pamiątkowy plakat w formacie A3 starannie wydrukowany na papierze kredowym 200g z wersetem biblijnym (Ew. Mat. 9,37-38) i logo „Sahel Prayer Challenge". Prosimy o podanie prawidłowego adresu i numeru telefonu (potrzebne do nadania przesyłki kurierskiej). Plakat bez oprawy, wysyłka gratis.

rozwiń

wybrano 4 razy (pozostało 196 z 200)

przewidywana dostawa: 7 maja, 2021

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

753 631 zrzutek

i zebrali

544 595 097 zł

A ty na co dziś zbierasz?