Dla orłów stepowych ID: tbhg82

Dla orłów stepowych ID: tbhg82

3 843 zł z 20 000 zł

19%

3 843 zł

3 843 zł

z 20 000 zł

zakończona

zakończona

31.03.2020r

61

61

wspierających
19%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Celem naszej zrzutki jest zebranie zadeklarowanej przez nas w projekcie Champions of the Flyway 2020 kwoty 5.000 EURO na ochronę orłów stepowych.


Jesteśmy dwójką nastolatków z Warszawy, Tymon Świtała i Miłosz Cousens, których połączyła miłość do ptaków, dzikiej przyrody oraz do jej ochrony. Poznaliśmy się 4 lata temu. Odtąd razem przemierzamy nasze miasto, jego okolicę i Polskę, w poszukiwaniu cennych przyrodniczo terenów i ciekawych miejsc do obserwacji fauny i flory, w szczególności różnych gatunków ptaków oraz ważek.


h3bb45dda9fe5d79.jpeg


Obserwujemy negatywne zmiany w przyrodzie spowodowane przez działalność człowieka, niepokoi nas ocieplenie klimatu oraz wymieranie gatunków. Ze strachem patrzymy na to, co dzieje się aktualnie w Australii. Wiemy jak ważne dla życia na naszej planecie jest zachowanie bioróżnorodności.


Dlatego działamy, edukujemy i bierzemy udział w akcjach ochrony dzikiej przyrody. Czynnie wspieramy przyrodnicze organizacje pozarządowe. Jesteśmy członkami Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. Jako wolontariusze bierzemy udział w monitoringach, uczestniczymy w obozach obrączkowania ptaków (badania naukowe), jesteśmy przewodnikami na wycieczkach ornitologicznych.


t16dff7a548b177b.jpeg


W tym roku, jako zespół Warsaw Woodpeckers (Warszawskie Dzięcioły), chcemy szczególnie zatroszczyć się o zagrożone wyginięciem w skali światowej orły stepowe (Aquila nipalensis) i dołączyliśmy jako pierwsza drużyna z Polski do międzynarodowego projektu Champions Of The Flyway (http://www.champions-of-the-flyway.com). W tegorocznej edycji zbierane są fundusze na ochronę tego gatunku w Kazachstanie i Uzbekistanie. Do naszej drużyny zaprosiliśmy też trójkę dorosłych: ornitologów Maćka i Pawła oraz Arka - tatę Tymona, który będzie kręcił film z naszego wyjazdu.


o00978546b57eb3c.jpeg


Orzeł stepowy to majestatyczny gatunek ptaka drapieżnego, zamieszkujący stepy południowo-wschodniej Europy oraz Azję. W ostatnich latach jego populacja drastycznie zmalała, głównie z powodu utraty siedlisk, kolizji z liniami energetycznymi, zatruć diklofenakiem i prześladowań.


Mamy nadzieję, że poprzez nasze uczestnictwo w Champions of the Flyway 2020, przyczynimy się jako drużyna Warsaw Woodpeckers (Warszawskie Dzięcioły) do realnej pomocy w ochronie tego pięknego gatunku oraz zwrócimy uwagę naszym rówieśnikom, znajomym i nieznajomym na problemy z jakimi zmagają się ptaki wędrowne

oraz jak my jako ludzkość przyczyniamy się do zaniku populacji różnych gatunków flory i fauny na świecie i jak możemy to zmienić. 


Naszym zadaniem, jako uczestników Champions of the Flyway 2020, jest zebranie jak najwięcej środków na ochronę orłów stepowych. Będziemy rywalizować z kilkudziesięcioma drużynami z innych państw - kto z nas zdobędzie więcej funduszy!?


Ty też możesz nam pomóc i być mistrzem Champions of the Flyway 2020!


Rozważ przekazanie darowizny na ochronę orła stepowego poprzez tę stronę na zrzutka.pl (wpłaty w PLN)

lub poprzez stronę projektu na justgiving.com (wpłaty w Euro lub $ lub Funtach)

https://www.justgiving.com/fundraising/warsaw-woodpeckers…OBSERWUJCIE NASZE DZIAŁANIA I ZBIÓRKĘ NA:


nasza oficjalna strona projektu Warsaw Woodpeckers (Warszawskich Dzięciołów) na FB:

https://www.facebook.com/WarsawWoodpeckers/


oficjalna strona zespołu Warsaw Woodpeckers na stronie Champions of the Flyway 2020:

http://www.champions-of-the-flyway.com/warsawwoodpeckers/


oficjalna ogólna strona Champions of the Flyway 2020:

http://www.champions-of-the-flyway.com


Jeśli zbierzemy więcej niż zadeklarowana kwota 5000 EURO na ochronę orłów stepowych, to część nadwyżki przeznaczymy na dofinansowanie naszego wyjazdu na finał zbiórki do Izraela w marcu 2020 roku. Tam razem z innymi drużynami będziemy m.in. brali udział w 24-godzinnym Bird Race.


W Polsce wspiera nas OTOP:

eb8b6e761dfc5565.png


Oficjalnymi partnerami Champions of the Flyway są:

x6610dea9dcc4e03.jpeg


Dziękujemy

Tymon Świtała i Miłosz Cousens

Wpłacający61

LS
Leon Sapigórski
500 zł
M
Mateusz Ściborski
120 zł
EP
Elżbieta Pogodzińska
120 zł
AK
Andrzej Kośmicki
120 zł
WJ
Wojtek Janecki
120 zł
BE
Biebrza Eco-Travel Katarzyna Ramotowska
100 zł
JW
Jacek Wyrwał
100 zł
 
Mateusz Ledwoń
100 zł
PR
Paweł Raczkowski
100 zł
DK
Dawid Kilon
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze4

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 10 zł i więcej

Wpłać 10 zł i więcej

Imienne podziękowanie na FB


Wesprzyj nasz projekt kwotą min. 10 zł, a otrzymasz od nas imienne podziękowanie na oficjalnym profilu FB naszej drużyny.

wybrano 17 razy

Wpłać 60 zł i więcej

Wpłać 60 zł lub więcej

Wpłać 60 zł lub więcej

Zapraszamy na wycieczkę


Wesprzyj nasz projekt kwotą min. 60 zł, a my zaprosimy Ciebie na 3 godzinną grupową wycieczkę ornitologiczną brzegiem warszawskiej Wisły. Termin do uzgodnienia. Ilość miejsc w pojedynczej wyprawie do 6 osób. Dojazd na miejsce zbiórki we własnym zakresie.


wybrano 3 razy (pozostało 33 z 36)

Wpłać 60 zł i więcej

Wpłać 60 zł lub więcej

Wpłać 60 zł lub więcej

Własnoręcznie malowana akwarela w ramce, format A5 + przesyłka + osobista dedykacja


Wesprzyj nasz projekt kwotą min. 60 zł, a my podarujemy Tobie własnoręcznie namalowane przez nas rysunki ptaków, głównie akwarele, w formacie A5, w ramce. Przesyłka gratis. Przykładowa akwarela poniżej. Prace wybierać będzie można z galerii na stronie naszej drużyny na FB. Możemy też namalować coś specjalnie dla Ciebie.

wybrano 5 razy

Wpłać 80 zł i więcej

Wpłać 80 zł lub więcej

Wpłać 80 zł lub więcej

Własnoręcznie malowana akwarela w ramce, format A4 + przesyłka + osobista dedykacja


Wesprzyj nasz projekt kwotą min. 80 zł, a my podarujemy Tobie własnoręcznie namalowane przez nas rysunki ptaków, głównie akwarele, w formacie A4, w ramce. Przesyłka gratis. Przykładowa akwarela poniżej. Prace wybierać będzie można z galerii na stronie naszej drużyny na FB. Możemy też namalować coś specjalnie dla Ciebie.

wybrano 1 raz

Wpłać 90 zł i więcej

Wpłać 90 zł i więcej

Wpłać 90 zł i więcej

Nasze autorskie zdjęcie, głównie ptaków, w ramce, format A4 + przesyłka + osobista dedykacja


Wesprzyj nasz projekt kwotą min. 90 zł, a my podarujemy Tobie własnoręcznie zrobione przez nas zdjęcia, w formacie A4, w ramce. Przesyłka gratis. Przykładowa akwarela poniżej. Prace wybierać będzie można z galerii na stronie naszej drużyny na FB.

wybrano 2 razy

Wpłać 100 zł i więcej

Wpłać 100 zł lub więcej

Wpłać 100 zł lub więcej

Odbierz koszulkę z logo naszej drużyny


Wesprzyj nas kwotą min 100 zł a z przyjemnością wyślemy Ci koszulkę z naszym logo, które zostało zaprojektowane przez Miłosza. Kolor i rozmiar koszulki do uzgodnienia.

wybrano 6 razy

Wpłać 120 zł i więcej

Wpłać 120 lub więcej

Wpłać 120 lub więcej

Własnoręcznie malowana akwarela w ramce, format A3 + przesyłka + osobista dedykacja


Wesprzyj nasz projekt kwotą min. 80 zł, a my podarujemy Tobie własnoręcznie namalowane przez nas rysunki ptaków, głównie akwarele, w formacie A3, w ramce. Przesyłka gratis. Przykładowa akwarela poniżej. Prace wybierać będzie można z galerii na stronie naszej drużyny na FB. Możemy też namalować coś specjalnie dla Ciebie.

wybrano 3 razy

Wpłać 500 zł i więcej

Wpłać 500 zł lub więcej

Wpłać 500 zł lub więcej

2-dniowa wycieczka ornitologiczna do Biebrzańskiego Parku Narodowego + transport + nocleg


Wesprzyj nasz projekt kwotą min 500 zł, a my zabierzemy Ciebie na 2 dniową kameralną (do 6 osób) wycieczkę ornitologiczną do Biebrzańskiego Parku Narodowego. Termin do uzgodnienia. Zapewniamy transport z Warszawy, nocleg w zaprzyjaźnionej agroturystyce Na Karczku, bilety wstępu do BPN. Jedzenie we własnym zakresie. Zapewniamy, że nie będziesz się nudzić :).

(pozostało 6 z 6)

Nasi użytkownicy założyli

495 685 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?