id: tcrsvt

Na rozwój prawicowego podcastu/radia

Na rozwój prawicowego podcastu/radia

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
0
miesięcznie
0%
515 zł 
łącznie
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Opis zrzutki

Potrzebne nam media, które są odporne na cenzurę wielkich korporacji medialnych. Za dwa lata wybory. To od nas zależy, czy przeciwstawimy się wobec Google i Facebooka, którzy cenzurują informacje nt. Covid19 oraz wszystko to, co uznają za mowę nienawiści.


Istnieje wiele lewicowych podcastów jednak prawicowych jest jak na lekarstwo.


Lewica posiada także co najmniej trzy radia, w tym skrajnie antyklerykalne Halo Radio. Dlatego prawicy również są potrzebne podobne media jako przeciwwaga dla lewicowej propagandy.e80a2038800f7f5b.png

Nazwa podcastu pochodzi od sformułowania „votum separatum” (zdanie odrębne) i właśnie taką formę pełni to medium. Celem jest prezentowanie głosu ideowej prawicy.


Votum FM zostało założone w maju 2020 roku. Na początku do współpracy zaprosiłem Grzegorza Gawina, któremu serdecznie dziękuję za przyjęcie zaproszenia i współtworzenie podcastu. Obecnie po przerwie widząc to, co dzieje się w Polsce, postanowiłem kontynuować tworzenie podcastu z planami przeobrażenia Votum FM w radio. Będzie to możliwe tylko z Waszą pomocą.


W podcaście do tej pory rozmawiałem z politykami, osobami zaangażowanymi politycznie oraz społecznie. Ponadto Votum FM to polityczne komentarze z perspektywy konserwatywnej. 

gc2b0f3320a71253.png

(dotychczasowi goście podcastu Votum FM)

tf35daeb343077ed.png


l61439ea47d63eef.pngTwoje wsparcie podcastu pozwoli na regularne tworzenie audycji:


 • Wywiady z politykami, ekspertami, działaczami społeczno-politycznymi
 • Korespondencja zagraniczna, czyli rozmowy z Polakami mieszkającymi na całym świecie, Dzięki takim audycjom będziesz mógł / mogła dowiedzieć się zdecydowanie więcej, aniżeli z oficjalnych przekazów medialnych
 • Komentarze polityczne, czyli komentowanie obecnych wydarzeń z Polski i ze świata z zaproszonymi gośćmi
 • Podsumowanie tygodnia - co najmniej godzinna audycja podsumowująca wydarzenia z minionego tygodnia
 • Reportaże - w starym, dobrym, radiowym stylu będę Was zabierał w świat wydarzeń dawnych i obecnychnc234ac91822950a.pngStrefa PREMIUM to strefa dostępna tylko dla Wspierających podcast. Wywiady będą podzielone na dwie części: ogólnodostępną i na PREMIUM. Dodatkowo w Strefie PREMIUM będzie można:


 • mieć wpływ na rozwój podcastu
 • decydować w kwestii zapraszanych gości
 • proponować pytania zadawane gościom


Wspierający podcast Votum FM będą mogli również zadzwonić do studia podczas audycji na żywo, w tym zadać pytanie gościowi.


Zajrzyj do sekcji nagród.

dfcafb9b5abe8c4e.png

Wsparcie cykliczne jest ogromnie ważne przy tego typu projekcie, jakim jest prowadzenie niezależnych mediów. Nie jest to więc jednorazowa akcja, lecz codzienna praca.


Dzięki Twojemu wsparciu będę mógł:


 • realizować liczne audycje
 • przeprowadzać wywiady niezależnie od pory dnia i tygodnia
 • tworzyć reportaże,
 • zajmować się sprawami technicznymi jak: montaż wideo i dźwięku, opieka nad stroną www, odpowiadać na liczne wiadomości słuchaczy, przygotowywać grafiki i inne formy multimedialne przeznaczone do rozpowszechniania etc.

jf75774ee6a33fd6.pngTo kwota podstawowa, która pozwoli rozwijać podcast w stałym, stabilnym tempie. Przy większych kwotach proces ten będzie przyspieszony, ponieważ rychlej zostanie zakupiony potrzebny sprzęt do nadawania na żywo, do montażu, a także będę mógł odbyć więcej wywiadów na żywo twarzą w twarz z gośćmi, co będzie również utrwalane na filmie i dostępne dla wspierających w Strefie PREMIUM.

qdfc93651c38e5ed.png

m8bbb2070e26152e.png


 • Podcastu możesz słuchać wszędzie, jadąc do pracy, spacerując, sprzątając, a nawet wykonując inne czynności na smartfonie. Aby obejrzeć film na YouTube, musisz poświecić swój czas, a także spróbuj wtedy zminimalizować aplikację? Na youtubie w tle filmu nie obejrzysz, chyba, że masz konto premium. 
 • Cenzura. Kiedy YouTube lub Facebook nakłada cenzurę, dane medium przestaje istnieć. Oczywiście można używać alternatywnych platform, ale zasięgi drastycznie zostają ograniczone. A podcast? Musieliby zablokować na kilkunastu platformach podcastowych. Nawet gdyby to zrobili, można przechowywać pliki audycji na prywatnym hostingu i będzie to zdecydowanie tańsze niż przetrzymywanie plików wideo. 
 • Działa tu magia radia. Goście są bardziej wyluzowani, np. Janusz Korwin Mikke wyciągnął nogi, schował promocyjne artefakty i oddał się swobodnej rozmowie. Podcast daje o wiele więcej swobody podczas rozmowy, a to właśnie przekłada się na jakość rozmowy. A tym samym powstaje unikalny klimat. 


j4bd7e877ac29345.png

Podcast Votum FM jest odporny na cenzurę wielkich korporacji technologicznych. Również nawoływanie do zgłaszania, aby doprowadzić do blokady na niewiele się zda.


Musieliby nas zgłosić na 12 platformach podcastowych, a nawet wtedy nasze audycje będą dostępne w najwyższej jakości na naszym portalu.

w436c3ca7b636f65.png

q7ec46e0bd1149c3.pngl8e2621638c8f310.png

i07b106d093638d1.png

Obecnie nie ma platformy gwarantującej zasięgi jak YouTube. Dlatego należy znaleźć odpowiednią alternatywę, która także pozwoli na docieranie do jak największej liczby osób.


tf2f60b1b64e0029.png

 • Konsola - umożliwi przyspieszenie produkcji audycji, nadawanie na żywo oraz połączenia telefoniczne (w tym za pomocą komunikatorów jak WhatsApp, Signal, Telegram). Rozmowy z gośćmi będą o wiele lepszej jakości i będą mogły się odbywać w sprzyjających dla nich warunkach (do tej pory wymagany był laptop, co też powodowało gorszą jakość dźwięku, szumy, szelesty, trzaski oraz zdarzało się, iż połączenie zostawało przerwane)
 • Mikrofony - dynamiczne mikrofony, które można podłączyć do konsoli. Do tej pory korzystałem z leciwego rejestratora używanego od 2011 roku. Szumy, dużo czasu na postprodukcję, aby poprawić jakość nagrań - to była codzienność
 • Sprzęt do transmisji na żywo - dzięki temu będzie można nadawać na żywo w terenie i ze studia
 • Strona internetowa - strefa PREMIUM dla wspierających / uporządkowane tematycznie audycje
 • Pozostałe akcesoria - kable, uchwyty


Stworzenie jednej audycji od A do Z zajmuje około 9-12 godzin (czasami krócej) przy wykorzystaniu podstawowego sprzętu. Dzięki profesjonalnemu sprzętowi będzie można przyspieszyć ten proces oraz wyeliminować usterki powstające w trakcie nagrania. Tym samym zwiększyć ilość i jakość audycji oraz ułatwić gościom wzięcie udziału w rozmowie, której będziesz mógł posłuchać na żywo lub chwilę po jej przeprowadzeniu.


r3e8d502816bfeae.png

lda65abd1612e4c1.jpegNazywam się Łukasz Kopczyk i pochodzę z województwa opolskiego. Obecnie mieszkam w Trójmieście. Założyłem podcast Votum FM ze względu na brak podobnych prawicowych mediów. Posiadam umiejętność poprawnego odczytywania ludzi, wychwytywania niuansów wypowiedziach, co ułatwia mi przeprowadzania wywiadów w przyjaznej atmosferze, bez względu na różnice światopoglądowe.


Na TikToku nieustępliwie walczę z lewactwem - mimo cenzurowania co chwilę moich treści - co docenił również Krzysztof Bosak.


f6d0c34e4c6e375d.jpegDaję także odpór proaborcjonistom oraz bronię chrześcijańskich wartości, przez co spotykam się z falą nienawiści na TikToku (w tym groźby przemocy).


Podczas strajków kobiet odbywających się w Trójmieście stałem między broniącymi a agresywnymi protestującymi i relacjonowałem na żywo ówczesne wydarzenia spod Katedry Oliwskiej lub na ulicach Gdańska. Brałem udział także w porządkowaniu przestrzeni publicznej z treści proaborcyjnych.


Uwielbiam konfrontacje, potyczki słowne, argumentowanie, Waldemara Łysiaka, Jacka Kaczmarskiego, i filmy Grzegorza Brauna.


Nie znam słów "kompromis" ani "maseczka".b9297e668e2b2205.png

na1f9616ef1222ab.jpeg

Możesz być pewny, że podcast Votum FM będzie zawsze medium promującym wartości konserwatywne.


i522553ecdb9d460.png

v6078046e8435d51.png

w528d714d1af5599.jpeg

q89412bc846cfe82.jpeg

b55e7813b66c0ef2.png

Korzyści płynące ze wsparcia cyklicznego:
Organizator otrzymuje 100% Twoich środków - nie pobieramy prowizji
Zachowujesz pełną kontrolę - w każdej chwili możesz bez zobowiązań przerwać wsparcie
Organizator może w pełni skupić się na swojej twórczości/działalności
Otrzymujesz stały dostęp do postów oraz specjalne wyróżnienie
Nie musisz pamiętać o kolejnych wpłatach
To prostsze niż Ci się wydaje :)
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Posty dla nagród / ofert 1

Pozostałe posty 1

Na dobry początek... START JAK NAJSZYBCIEJ!

Aby uzyskać dostęp do posta kup wybraną nagrodę / ofertę lub jeśli już ją masz.

Nagrody / oferty

  Wpłać 15 zł i więcej
  🥇 Dostęp do Strefy PREMIUM

  Wybierając ten próg wsparcia, uzyskasz dostęp do Strefy PREMIUM, w której znajdować się będą niepublikowane nigdzie wywiady z gośćmi.

  rozwiń

  wybrano 4 razy

  Wpłać 25 zł i więcej
  🏆 Dostęp do Strefy Premium Plus

  Wraz z dostępem do strefy premium, w której znajdować się będą niepublikowane nigdzie wywiady z gośćmi, uzyskasz możliwość: proponowania gości / proponowania pytań zadawanych gościom / decydowania o kierunku rozwoju podcastu Votum FM. 


  rozwiń
  Wpłać 50 zł i więcej
  🥇🏆 Dostęp do Strefy PREMIUM DELUXE

  Wraz z dostępem do strefy premium, w której znajdować się będą niepublikowane nigdzie wywiady z gośćmi, uzyskasz możliwość: proponowania gości / proponowania pytań zadawanych gościom / decydowania o kierunku rozwoju podcastu Votum FM / 📞 Telefon do studia podczas audycji na żywo


  rozwiń

  wybrano 7 razy

Wpłaty 16

preloader

Komentarze 2

 
2500 znaków
 • A
  Ania

  Genialny pomysł 😀
  Wspaniale się Ciebie słucha😍 Życzę powodzenia w realizacji projektu!

  20 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Powodzenia i życzę sukcesu! Takie radio i podcast są bardzo nam potrzebne ❤️

  25 zł

Nagrody / oferty

Wpłać 15 zł i więcej
🥇 Dostęp do Strefy PREMIUM

Wybierając ten próg wsparcia, uzyskasz dostęp do Strefy PREMIUM, w której znajdować się będą niepublikowane nigdzie wywiady z gośćmi.

rozwiń

wybrano 4 razy

Wpłać 25 zł i więcej
🏆 Dostęp do Strefy Premium Plus

Wraz z dostępem do strefy premium, w której znajdować się będą niepublikowane nigdzie wywiady z gośćmi, uzyskasz możliwość: proponowania gości / proponowania pytań zadawanych gościom / decydowania o kierunku rozwoju podcastu Votum FM. 


rozwiń
Wpłać 50 zł i więcej
🥇🏆 Dostęp do Strefy PREMIUM DELUXE

Wraz z dostępem do strefy premium, w której znajdować się będą niepublikowane nigdzie wywiady z gośćmi, uzyskasz możliwość: proponowania gości / proponowania pytań zadawanych gościom / decydowania o kierunku rozwoju podcastu Votum FM / 📞 Telefon do studia podczas audycji na żywo


rozwiń

wybrano 7 razy

Otrzymuj wsparcie. Regularnie.