id: tcy794

Wspieraj razem z nami regionalną turystykę i krajoznawstwo - PTTK Legnica

Wspieraj razem z nami regionalną turystykę i krajoznawstwo - PTTK Legnica

Nasi użytkownicy założyli 1 037 887 zrzutek i zebrali 1 108 777 884 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

v8e9685b98b1e778.jpeg

Kochani Turyści, Sympatycy Legnickiego

Oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego.

Trudno prosić o pomoc i wsparcie finansowe, ale wierzymy, że nasza inicjatywa znajdzie zrozumienie.

Jeżeli nie zdobędziemy dodatkowych środków, będziemy musieli całkowicie zamknąć Oddział PTTK w Legnicy, tym samym ustanie i przejdzie do historii sześćdziesięciosześcioletnia tradycja i dorobek legnickiej turystyki kwalifikowanej, krajoznawstwa i działających na jej rzecz społeczników.

Dla mieszkańców Legnicy, szczególnie dla dzieci i młodzieży legnickich szkół, do których w głównej mierze adresujemy naszą działalność, utrzymanie Oddziału PTTK będzie miało duże znaczenie po zakończeniu stanu pandemii, kiedy wszyscy na nowo będziemy budować więzi społeczne i rówieśnicze. Doskonałą okazją do tego będzie właśnie regionalna turystyka.

Przez kilkadziesiąt lat jako Stowarzyszenie byliśmy organizatorem rajdów i konkursów dla dzieci i młodzieży, w tym młodzieży niepełnosprawnej, wycieczek turystycznych dla mieszkańców Legnicy i okolic, w tym wielu osób samotnych, które na naszych imprezach zawiązywały przyjaźnie i znajdowały odskocznię od codziennych problemów. Organizowaliśmy ogólnopolskie imprezy, które przyczyniały się do promocji naszego miasta.

Mimo trudności przed nami, jeszcze w listopadzie organizacja XXXVI Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Dzieci i Młodzieży Szkół Podstawowych w wersji online, do którego zgłoszono uczniów szkół podstawowych z 9 województw.

W okresie od marca do października 2020r drastycznie spadły wpływy z działalności statutowej naszego Oddziału. Nie odbyły się zaplanowane w kalendarzu wszystkie rajdy i imprezy turystyczne dla dzieci i młodzieży legnickich szkół, zainteresowanie wycieczkami z cyklu "Wycieczki z rodziną” i Wędruj z nami" cieszyły się zdecydowanie mniejszym zainteresowaniem mieszkańców Legnicy. Ogromnym problemem naszego Towarzystwa jest brak środków finansowych na pokrycie kosztów utrzymania bieżącej działalności, bez której już niedługo nasz Oddział PTTK może zniknąć z mapy Legnicy.


Liczymy na wsparcie wszystkich, którzy mają wielkie serca i potrzebę bycia razem na turystycznym szlaku. 


Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 43

JM
Janusz Mazurek
TP
Teodor Popiwczak
500 zł
KD
Krzysztof Drączkowski
500 zł
BW
Elżbieta Madera
250 zł
BJ
Bartosz Januszewicz
200 zł
MR
Marek Rabski
200 zł
JM
Janina Mazur
200 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
200 zł
KK
Krystyna Kozicka
200 zł
MS
Małgorzata Szcześniak
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!