Rehabilitacja i leczenie Basi Górskiej ID: tdt8yx

Rehabilitacja i leczenie Basi Górskiej ID: tdt8yx

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki

71 272 zł z 50 000 zł

142%

71 272 zł

71 272 zł

z 50 000 zł

20 dni

20 dni

do końca

550

550

wspierających
142%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Pomóżmy Basi odzyskać sprawność i wrócić to tego co kochała: uczenia innych!


„Znalazłam swoje miejsce” – mówiła Basia, nauczycielka historii i języka polskiego w Szkole w której pracuje. Uwielbiała swoich uczniów, kochała ich uczyć – na lekcjach zabierała dzieciaki w świat niesamowitych historycznych przygód. Uczniowie odpłacali jej tym samym – uwielbiali jej lekcje, jej energię i zapał! Nadchodzący rok był pełen planów – Basia z uśmiechem opowiadała o nich. Życie pisze jednak różne scenariusze. W piątek 11 września Basia po prostu nie przyszła na godz. 8.00 do pracy, nie zadzwoniła, nie odbierała telefonów. Zupełnie nie jak Ona – zawsze sumienna, niezwykle punktualna i zaangażowana! Piątek okazał się długim i pechowym dniem dla Basi – wiele godzin spędzonych w karetce podróżując pomiędzy szpitalami borykającymi się z oddziałami zamykanymi przez pojawiające się przypadki Covid-19. Basia dopiero po ponad 10 godzinach została przyjęta w końcu do szpitala, gdzie zostało postawione rozpoznanie: Zawał mózgu - udar niedokrwienny obu wzgórz. Czas i sytuacja epidemiczna nie zadziałały na jej korzyść. 


Basia ostatnie 4 tygodnie spędziła w szpitalnym oddziale neurologicznym, miała zostać przyjęta na oddział rehabilitacyjny dla pacjentów po udarach, ale niestety jest on zamknięty przez wykryte tam przypadki zarażenia wirusem Covid-19. Czeka na miejsce w zewnętrznych ośrodkach rehabilitacyjnych – tych refundowanych przez NFZ jest niewiele, a te prywatne są niezwykle kosztowne.


Kiedyś to Basia opiekowała się potrzebującymi i mocno angażowała we wszelkie akcje charytatywne i pomocowe, co roku żyła kiermaszem charytatywnym współorganizowanym przez szkołę w której pracowała. Dziś sama potrzebuje opieki 24h/na dobę i intensywnej pomocy, by móc wrócić do samodzielności i do tych, których tak kochała – swoich uczniów.


Pobyt w ośrodku, całodobowa opieka, rehabilitacja to koszty znacznie przewyższające możliwości finansowe rodziny Basi. Basia wierzyła i wciąż powtarzała, że jest szczęściarą, że może być otoczona tak wspaniałymi ludźmi. Nie zawiedźmy jej!


Wpłacający550

ŁB
Łukasz Bott
5 000 zł
SV
Solum Verbum sp. z o.o.
2 500 zł
 
Dane ukryte
2 500 zł
R
rodzina
2 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
J
JJW
1 000 zł
I
Izabela B-L
1 000 zł
C
Cama K
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
M
Magdalena Legęć
1 000 zł
Zobacz więcej

Komentarze24

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

570 058 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?