id: tem6y8

Fundacja Jeszcze - zbiórka na cele statutowe 2022

Fundacja Jeszcze - zbiórka na cele statutowe 2022

Nasi użytkownicy założyli 1 188 011 zrzutek i zebrali 1 250 230 126 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Edukacja seksualna i ginekologiczna, pomoc w antykoncepcji awaryjnej, wsparcie psychologiczne, spotkania ze specjalistami, walka z ubóstwem menstruacyjnym – między innymi takie cele przyświecają Fundacji Jeszcze Będzie Pięknie (KRS 0000880099), która powstała jako pokłosie protestów przeciwko zaostrzeniu przepisów dotyczących aborcji. Nasz sprzeciw wobec zmian, które dotknęły kobiety w Polsce, zdecydowaliśmy przekuć w moc sprawczą – projekt skupiony na edukacji ginekologiczne.


Czy wiecie, że opuszczanie zajęć lekcyjnych z powodu braku dostępu do środków higienicznych w czasie menstruacji, używanie skarpetek i tektury zamiast podpasek i tamponów, braki w edukacji to najbardziej palące problemy tzw. ubóstwa menstruacyjnego? Młode kobiety, zwłaszcza z uboższych środowisk czy domów dziecka, potrzebują pomocy i edukacji.

 

Dlatego nasza uwaga skupia się na obszarach zaniedbanych. Swoje wsparcie kierujemy m.in. do lokatorek domów dziecka. Powód jest prozaiczny – nikt nie rozmawia z nimi o ciele i zmianach, które w nim zachodzą.

 

Swoją misję w tym zakresie realizujemy nie tylko poprzez bezpłatne spotkania ze specjalistami, ale także walkę ze wspomnianym już ubóstwem menstruacyjnym. Wyposażamy szkoły w skrzyneczki menstruacyjne i środki higieniczne. Celem fundacji jest też otoczenie opieką psychologiczną kobiet w planowaniu i przebiegu ciąży, działalność na rzecz rodziny, rodzicielstwa oraz ochrony praw dziecka. Prowadzimy też edukacyjny kanał na Youtube - część środków przeznaczymy na produkcję filmów.

 

A Ty już dziś możesz pomóc nam w tworzeniu miejsca, dzięki któremu kobiety mają dostęp do antykoncepcji awaryjnej,  mogą pogłębiać swoją wiedzę na temat życia i zdrowia seksualnego, mają możliwość skorzystania z konsultacji ze specjalistą i otrzymania niezbędnych środków higienicznych.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 816

preloader

Komentarze 22

 
2500 znaków