id: tepz5k

Na nowy wóz dla Oskara

Na nowy wóz dla Oskara

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
Zrzutka została wyłączona przez organizatora
29 190 zł 
z 29 000
100%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 939 605 zrzutek i zebrali 932 162 070 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Zbieramy środki na zakup elektrycznego wózka inwalidzkiego dla Oskara, nastoletniego pacjenta Hospicjum dla Dzieci Caritas.


Oskar to typowy nastolatek, który uwielbia gry komputerowe i szybkie samochody, chciałby podróżować i zdobywać świat. Jest jednak jedno ale, które bardzo utrudnia mu spełnianie tych marzeń. Nazywa się ono "dystrofia mięśniowa Duchenne’a".


Dystrofia Duchenne'a to choroba genetyczna, przez którą Oskar od dzieciństwa stopniowo traci sprawność. Choroba krok po kroku odbiera mu możliwość korzystania z kolejnych części ciała, najpierw nóg, teraz, stopniowo, także rąk. Na dystrofię cierpi też jego starszy brat, Maurycy, dzięki czemu Oskar został dość szybko zdiagnozowany. Prawdopodobnie dzięki temu aż do tej pory udało mu się utrzymać sprawność wystarczającą do poruszania się na zwykłym wózku inwalidzkim. Przyszedł jednak czas na zmiany. Oskar potrzebuje nowego wozu (no bo przecież nie wózka, w końcu to nastolatek, który kocha piękne samochody), koniecznie takiego z napędem elektrycznym.


Sprawa jest dość pilna, gdyż Oskar wyrósł już z wózka, z którego do tej pory korzystał, a kupno nowego, większego wózka manualnego nie ma większego sensu, gdyż praktycznie nie ma on już siły samodzielnie się przemieszczać.


Koszt zakupu nowego wózka to prawie 60 tysięcy złotych. PFRON, PCPR, NFZ oczywiście zrefundują część tego kosztu, ale wkład własny to nadal 29 tysięcy złotych. Jest to kwota, która znacznie przekracza możliwości finansowe rodziny. Dlatego zwracamy się do Was o pomoc w realizacji tego zakupu.


Na początku grudnia Oskar będzie obchodził swoje 14 urodziny. Mamy nadzieję, że dzięki Waszej pomocy, będzie mógł się już wtedy cieszyć nowym elektrycznym pojazdem, na którym będzie zdobywał świat, poznając go i doświadczając jak najpełniej tak długo, jak tylko będzie to możliwe.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 202

AF
Artur Fornalski
6 377 zł
AM
młodzież szkolna z Ostródy
2 016 zł
JP
Irena i Paweł oraz goście weselni
1 270 zł
IB
Dobra Osoba
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
869,44 zł
SP
Szkoła Podstawowa nr 14 w Olsztynie
810 zł
AO
Agnieszka Osowska
PB
PBEG
500 zł
RM
Rodzice Marysi Mech
500 zł
Zobacz więcej

Komentarze 14

 
2500 znaków