id: 34hu9p

Terapia i rehabilitacja Leosia

Terapia i rehabilitacja Leosia

Nasi użytkownicy założyli 1 152 316 zrzutek i zebrali 1 197 638 076 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Jestem mamą samotnie wychowującą syna Leonka. Leoś jest dzieckiem, u którego w 2019 roku zdiagnozowano autyzm, całościowe zaburzenia rozwoju i niepełnosprawność intelektualną w stopniu znacznym. W 2023 roku zdiagnozowano u niego rownież ADHD. Syn urodził się z wadą rozwojową twarzy i szyi a konkretnie mikrocja z artrezją ucha lewego, co oznacza brak małżowiny usznej i przewodu słuchowego, a co za tym idzie głęboki niedosłuch z lewej strony. Poza autyzmem i mikrocją Leoś ma wadę serca, torbiel szyszynki, zeza rozbieżnego i skośnego, atopowe zapalenie skóry, astmę oraz zespół Goldenhara.


Od 2 roku życia uczęszcza na zajęcia terapeutyczne. A od 2021 roku również do przedszkola terapeutycznego, do ktorego dojezdzamy 30km dziennie w jedną stronę. Część terapii jest darmowych, jednak jest to tak naprawdę kropla w morzu, Leon potrzebuje ciagłej terapii, aby mógł prawidłowo funkcjonować i stac się choć trochę samodzielnym. Uczęszcza więc na zajecia pywatne, których koszt przerasta moje możliwości. Do tego dochodzi czesne za przedszkole oraz koszty dojazdu zarówno do przedszkola jak i na terapie. Syn korzysta z terapii logopedycznej, psychologicznej, pedagogicznej, terapii ręki, terapi integracji sensorycznej, rehabilitacji, hipoterapii. Poza terapiami, dochodzą również wizyty u specjalistów, które czesto są także prywatne. Jesteśmy pod opieką neurologa, kardiologa, psychiatry, laryngologa, dermatologa, genetyka, chirurga, neurochirurga i gastroenterologa.


Leoś jest bardzo pogodnym, wesołym i kochanym chłopcem. Uwielbia bajkę Tomek i przyjaciele. Jest fascynatem pociągów i starych parowozów. Jest dzieckiem nadpobudliwym o ogromnej energii i sile. Wymaga opieki 24h na dobę. Nie dostrzega wokół siebie żadnego niebezpieczeństwa. Dlatego jako jego mama muszę mieć go pod stałą opieką i mieć oczy do okoła głowy, aby nie stała mu się żadna krzywda. Zrobił ogromne postępy przez 5 lat ciężkiej pracy, dlatego nie możemy sie zatrzymać, musimy pracować dalej, aby mógł stać się choć trochę samodzielnym w dorosłym życiu. Dlatego tak ważne są dla niego systematyczne terapie, które są bardzo kosztowne i przewyższają nasze możliwości finansowe.


Prosimy ludzi o dobrym sercu ❤️ o wsparcie nas w tej trudnej walce o lepszą przyszłość Leosia.


Z całego serca dziękujemy ❤️❤️❤️


Mama i Leoś

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 51

JP
Jan Pierzynka
50 zł
JS
Asia
500 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
10 zł
BK
200 zł
KA
karolina
50 zł
DM
Damian Mackiewicz
20 zł
JU
Justyna
50 zł
AW
Adrian Wołek
20 zł
DB
Dariusz Bratek
100 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
300 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków