id: texz9r

Zakup ławek szkolnych dla kenijskich dzieci

Zakup ławek szkolnych dla kenijskich dzieci

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
3 420 zł
z 8 000
42%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 038 073 zrzutki i zebrali 1 109 222 142 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Pewnie niektórzy z Was wiedzą, że niedawno wróciliśmy z Kenii , gdzie przez 2 tygodnie ciężko pracowaliśmy od wschodu do zachodu słońca, odnawiając szkołę podstawową w Lorugum (diecezja Lodwar) Szkoła położona jest w bardzo biednej misji, na terenie półpustynnym w północno-zachodniej Kenii. Uczęszcza do niej ok 100 dzieci ale misjonarze mają nadzieję, że po remoncie liczba dzieci w szkole ulegnie podwojeniu.

Za pieniądze zebrane w Polsce podczas różnych akcji misyjnych i różnorakich zbiórek udało nam się pomalować trzykrotnie 6 klas oraz zakupić farbę do malowania całej szkoły. Zamówiliśmy także i zamontowaliśmy huśtawki dla dzieci-powstał bardzo skromny plac zabaw, jedyny na obszarze wielu kilometrów. Kupiliśmy także sporo jedzenia dla najbardziej dotkniętych głodem mieszkańców wiosek. Od wielu miesięcy na tych terenach nie było deszczu, brakuje pożywienia dla bydła, uprawianie czegokolwiek jest niemożliwe, brakuje wody i pożywienia dla ludzi.

Jedyne, czego nie zdołaliśmy zrobić - zakup wszystkich niezbędnych ławek do szkoły. (z pozyskanych funduszy zdołaliśmy zamówić tylko 40 ławek-dla jedne klasy)

Szkoła złożona z 8 klas, posiada obecnie ok 20 ławek i większość z nich jest w bardzo złym stanie. Koszt jednej ławki to ok 125 zł. W większości klas dzieci uczą się, siedząc na podłodze.


Afrykanie, których poznaliśmy na pustynnych terenach północno-zachodniej Kenii to ludzie skrajnie ubodzy, o ujmujących uśmiechach i wrażliwych, otwartych sercach.

Chcielibyśmy bardzo sprawić, aby życie i nauka dzieci w Afryce stały się łatwiejsze. Bardzo pragniemy, aby więcej dzieci w Lorugum mogło chodzić do szkoły i uczyć się w godnych warunkach. Daliśmy z siebie wszystko, malując szkolne klasy i ozdabiając je w dydaktyczne wzory, choć żyjąc na co dzień w Polsce i pracując w różnych zawodach część z nas nie miała nigdy pędzla w ręku.

Pomóżcie nam kupić dzieciom ławki. Czyż nie byłoby fajnie pomyśleć, że każdy z nas ma gdzieś daleko na afrykańskim kontynencie „swoją ławkę” przy której dzięki otwartości i dobroci naszych serc uczy się małe kenijskie dziecko….

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 24

JK
Jan Kotarski
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
30 zł
IW
Iwi
50 zł
EP
Elżbieta Pelczar
100 zł
IM
Izabela Maj
500 zł
MP
Małgorzata Pisarkiewicz
50 zł
 
Dane ukryte
20 zł
AP
Ania
50 zł
 
Dane ukryte
300 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!