id: tg7n9s

#przekażtrochęciepła: szkoły średnie dla Zupy na Plantach

#przekażtrochęciepła: szkoły średnie dla Zupy na Plantach

Nasi użytkownicy założyli 1 014 064 zrzutki i zebrali 1 060 250 103 zł

A ty na co dziś zbierasz?
Zrzutka pod patronatem:

Opis zrzutki

"Zrobiło się zimno. A jak jest zimno, to osoby bez domów potrzebują ciepła. Zaczęliśmy więc gotować zupę i spotykać się z osobami doświadczającymi bezdomności na krakowskich Plantach".


Dzielić się można na najróżniejsze sposoby. Wspaniali Ludzie tworzący społeczność Zupy na Plantach (https://www.facebook.com/ZupaNaPlantach) co tydzień w niedzielę organizują wspólne gotowanie zupy w Żywej Pracowni, by na krakowskich Plantach spędzić czas z osobami w kryzysie bezdomności, ofiarowując im swój czas, uśmiech i wrażliwość. Ponieważ spotkania na Plantach musiały zostać zawieszone na czas pandemii, wolontariusze Zupy wyjeżdżają z pomocą właśnie w niemieszkalne miejsca Krakowa.


My, jako samorządy trzynastu szkół średnich, chcemy podzielić się swoją nie-obojętnością i pragnieniem zmieniania lokalnego świata na lepsze, organizując zbiórkę, która pomoże Zupie na Plantach w przygotowaniach do nadchodzącej zimy. A ta jest dla Krakowian w kryzysie bezdomności szczególnie trudna. Dlatego tak nieoceniona i ocalająca ludzkie życia jest pomoc wolontariuszy Zupy na Plantach, którzy jeżdżą do pustostanów, szyją maseczki i organizują lotną bibliotekę czy Magazyn Ciepła, czyli zbiórkę i dystrybucję potrzebnych konkretnym osobom ubrań.  Jako ci, którzy dopiero wchodzą w dorosłość, dziękujemy organizatorom Zupy na Plantach za pokazywanie nam, czym jest bezinteresowna pomoc, wrażliwość i otwartość, i zachęcamy do wsparcia zrzutki nawet symboliczną kwotą czy udostępnienia zbiórki w swojej szkole - będziemy wdzięczni za każdą złotówkę!


Samorządy uczniowskie I LO, II LO, V LO, VII PLO, VII LO, VIII LO, XIII LO, KOSTKA, XLII LO, XLIV LO, ZSM 2. 
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 146

BD
Beata Dużyk
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
KG
Karolina Golińska
100 zł
DR
Dorota Rogala
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
ML
Magda Garlicka
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
AS
Agnieszka Sowińska
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków