id: tg7n9s

#przekażtrochęciepła: szkoły średnie dla Zupy na Plantach

#przekażtrochęciepła: szkoły średnie dla Zupy na Plantach

Nasi użytkownicy założyli 916 642 zrzutki i zebrali 883 904 804 zł

A ty na co dziś zbierasz?
Zrzutka pod patronatem:

Opis zrzutki

"Zrobiło się zimno. A jak jest zimno, to osoby bez domów potrzebują ciepła. Zaczęliśmy więc gotować zupę i spotykać się z osobami doświadczającymi bezdomności na krakowskich Plantach".


Dzielić się można na najróżniejsze sposoby. Wspaniali Ludzie tworzący społeczność Zupy na Plantach (https://www.facebook.com/ZupaNaPlantach) co tydzień w niedzielę organizują wspólne gotowanie zupy w Żywej Pracowni, by na krakowskich Plantach spędzić czas z osobami w kryzysie bezdomności, ofiarowując im swój czas, uśmiech i wrażliwość. Ponieważ spotkania na Plantach musiały zostać zawieszone na czas pandemii, wolontariusze Zupy wyjeżdżają z pomocą właśnie w niemieszkalne miejsca Krakowa.


My, jako samorządy trzynastu szkół średnich, chcemy podzielić się swoją nie-obojętnością i pragnieniem zmieniania lokalnego świata na lepsze, organizując zbiórkę, która pomoże Zupie na Plantach w przygotowaniach do nadchodzącej zimy. A ta jest dla Krakowian w kryzysie bezdomności szczególnie trudna. Dlatego tak nieoceniona i ocalająca ludzkie życia jest pomoc wolontariuszy Zupy na Plantach, którzy jeżdżą do pustostanów, szyją maseczki i organizują lotną bibliotekę czy Magazyn Ciepła, czyli zbiórkę i dystrybucję potrzebnych konkretnym osobom ubrań.  Jako ci, którzy dopiero wchodzą w dorosłość, dziękujemy organizatorom Zupy na Plantach za pokazywanie nam, czym jest bezinteresowna pomoc, wrażliwość i otwartość, i zachęcamy do wsparcia zrzutki nawet symboliczną kwotą czy udostępnienia zbiórki w swojej szkole - będziemy wdzięczni za każdą złotówkę!


Samorządy uczniowskie I LO, II LO, V LO, VII PLO, VII LO, VIII LO, XIII LO, KOSTKA, XLII LO, XLIV LO, ZSM 2. 
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 146

preloader

Komentarze 1

 
2500 znaków