id: thm3s9

Dodo - diagnostyka i leczenie promykowego Labka + Widelec (już w Domu)

Dodo - diagnostyka i leczenie promykowego Labka + Widelec (już w Domu)

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
4 824 zł 
z 5 000 zł
96%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Aktualności10

 • Kochani! 29.09 Dodo pojechał do Domu. Został adoptowany przez Wolontariusza i to już pod jego pieczą będzie kontynuował leczenie. Przed chłopakami długa droga... Dlatego postanowiliśmy przekazać Wolontariuszowi Bartkowi kwotę pozostałą na zrzutce, czyli 524, 20 zł. Na dobry start. Na leki. Na operację powiek i dalsze leczenie gastryczne.
  Będzie dobrze, będzie coraz lepiej.
  A przede wszystkim - Dodo nie spędzi kolejnej zimy w Schronisku.

  image
  image

  Czytaj więcej
 • Dzisiejsza wizyta Dodo u gastrologa okazała się bardzo pomocna i jednocześnie... przykra.

  Znamy już przyczynę większości Dodowych problemów z trawieniem. Niestety kwestia jest złożona i wymaga długotrwałego leczenia - póki co farmakologicznego. Musimy też wybrać mu jakąś dobrą, niskotłuszczową karmę w porozumieniu ze schroniskową Panią Doktor, i kupić jej zapas, jeśli Schronisko nie będzie takowej miało w magazynie.

  Dziś Dodo kupił sobie mały zapas leków, rachunek za gastroskopię i leki poniżej. Załączam też wypis z badania.

  Z ostatnio wypłaconych 800 zł zostało 20 zł, które lada moment wróci na konto.

  i69d98a847787051.jpeg

  w99438f50f204a4d.jpeg

  Czytaj więcej
 • Widelec w Domu, a my przedstawiamy ostatnie rozliczenie jego sprawy. Załączamy fakturę na 50 zł za ostatnią konsultację u Doktora Dmuchały.

  u10d4a580447a0d8.png

  Wczoraj ze zbiórki wypłaciliśmy też 800 zł - to na gastroskopię Dodo, która zbliża się wielkimi krokami ;)

  Trzymajcie kciuki za naszego blabladora <3

  Czytaj więcej
 • Kochani! Dobre wieści!

  Operacja i rekonwalescencja Widelca przebiegły pomyślnie. Ale to nie koniec! Bo oto Widelec grzeje już dupkę w Domu <3

  Dalszą opiekę nad naszym buldożkiem przejmuje Rodzina. Dziękujemy <3

  g8840d53bf39a0bd.png

  Dodo wciąż czeka na wizytę u gastrologa, ale brakuje zaledwie kilku groszy, żeby osiągnąć kwotę ustaloną za badanie endoskopowe - 1200 zł. Jesteśmy o krok od celu :)

  Czekajcie na dalsze wieści o Dodinim,

  Czytaj więcej
 • Kochani, Widelec już po operacji, wszystko się udało, od razu wykonano korektę podniebienia, a nasz bulbożer najrasowszy po narkozie na nogi podniósł się w mig!

  Operacja i wszystko wokół niej wyniosło Widelca łącznie 2300 zł, koszta pokryliśmy z naszej zbiórki.

  Pozostawiamy 200 zł "w kieszeni", bp nie wiemy, ile wyniesie nas wizyta kontrolna.

  Dodo wciąż czeka na powrót do pracy swojego gastrologa, więc mamy jeszcze chwilę, żeby dobierać brakujące złotówki :)

  o095ee1105a54ec5.jpeg

  e8103ca7eae8efc0.jpeg

  c01ebbb1e75f753d.jpeg

  Czytaj więcej
 • Kochani - zapraszamy do lektury treści zbiórki. Nagła sytuacja zmusiła nas to poczynienia pewnych kroków, które pewnie nie wszystkim będą w smak... A jednak musieliśmy. Dodo czeka na gastroskopię (1200 zł wypłacone na ten cel mamy wypłacone "w kieszeni"), a w międzyczasie pojawił się Ktoś, kto musi zawalczyć o życie... Na ratowanie oddechu Widelca wypłacamy ze zbiórki jeszcze 1300 zł. Łączna kwota 2500 zł jedzie z Widelcem w czwartek do Doktora Dmuchały w Gdyni, a tam najprawdopodobniej wykonana zostanie operacja ratująca widelcowe życie.

  Trzymajcie kciuki i przeczytajcie edytowaną treść zbiórki - tam więcej szczegółów.

  Czytaj więcej
 • Hej, hej!
  Dodo miał ostatnio pecha. Jego gastrolog zachorował, nie mogliśmy więc wykonać gastroskopii. Czekamy na rozwój sytuacji.
  Pozdrawiamy!
  Czytaj więcej
 • Właśnie wypłaciliśmy 1200 zł. To szacunkowy koszt wizyty u weta w tym tygodniu. Trzymajcie kciuki, bo najprawdopodobniej Dodusia czeka gastroskopia.

  Czytaj więcej
 • Rachunek za wizytę 01.09.2021 + rachunek za leki.

  Poniżej wypis z wizyty.


  Za 10 dni musimy stawić się na kontrolę i dalsze badania :)

  b86f2b844813bb45.jpeg

  kccdbe68eddf788b.jpeg

  Czytaj więcej
 • W środę Dodo jedzie na diagnostykę do kliniki doktorów Pobłockiego i Miazgi w Kosakowie. Wypłacamy tysiąc złotych, a po wizycie opublikujemy rachunek, wyniki i wpłacimy na zrzutkę pieniądze, które nam z tej puli zostaną.

  Trzymajcie kciuki za Dodiniego <3
  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Edit - 29.11 DODO I WIDELEC W DOMACH <3


O DODO POD WSTAWKĄ O WIDELCU :)


EDIT - 9.11 Widelec pojechał do domu <3 Całe info w aktualnościach zrzutki.


EDIT 19.10.2021:

Kochani, życie nie lubi próżni. Podczas gdy Dodo czeka, aż jego gastrolog wyzdrowieje, by podjąć się dalszej diagnostyki, w Schronisku pojawił się pies, który potrzebuje natychmiastowej pomocy. Widelec (https://schroniskopromyk.pl/widelec/) cierpi na syndrom BAS - zespół charakterystycznych dla buldożków wad rozwojowych, które powodują problemy z oddychaniem.

Szczerze mówiąc, kiedy Widelec trafił do Promyka, nikt nie wierzył, że zagrzeje miejsce w Schronisku tak długo... A jednak. Co więcej: wilgoć, stres i chłód pogorszyły stan Widelca do tego stopnia, iż postanowiliśmy interweniować.


21.10 Widelec ma konsultację u Doktora Dmuchały w Gdyni na ul. Paprykowej. Pojedzie tam z pakietem podstawowych badań wykonanych w Schronisku i na miejscu podjęta zostanie decyzja, czy Widelec od razu trafi na stół operacyjny. Najprawdopodobniej tak...


Problem w tym, że operacja kosztować może w najgorszym wypadku aż 2500 zł.


Choć wiemy, że nie na to się godziliście, choć wiemy, że to nie temu psu chcieliście pomóc, podjęliśmy decyzję o uszczupleniu zbiórki Dodo o tę kwotę. Dodo musi poczekać jeszcze chwilę na swoje badania, a Widelec pomocy potrzebuje już teraz. Pomocy, której udzielić może jedynie Lekarz Weterynarii taki jak dr Dmuchała - specjalizujący się w danym problemie.


Przepraszamy tych, którzy poczują się urażeni.

A tych, którzy mają jakiekolwiek pytania, zapraszamy do kontaktu przez naszego FB: https://www.facebook.com/WolontariuszeschroniskoPromyk


Będziemy relacjonować tutaj losy obu chłopaków - Dodo i Widelca.


A jeśli ktoś chciałby dalej wspierać nasze działania - zapraszamy do wpłacania pieniędzy na tę zbiórkę. Podnieśliśmy jej kwotę tak, aby zbierać na Dodo i Widelca jednocześnie.


r97178c729004690.jpeg


DODO - pierwotna treść zbiórki:


Tym razem przychodzimy do Was z prośbą o wsparcie zbiórki na diagnostykę i leczenie Dodo – podopiecznego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Promyk” w Gdańsku.


g1dc9e95184ded5a.jpeg

Dodo to (podobno) pełnokrwisty labrador, który trafił do nas z olbrzymią nadwagą i okropnym bałaganem w głowie. Są takie sytuacje, że oddychamy z ulgą, kiedy jakaś rodzina decyduje się oddać psa do Schroniska. I to były właśnie takie okoliczności.

Niemniej – pies z nieciekawą przeszłością, choćby i reprezentował rasę uważaną za najłagodniejszą na świecie, nigdy nie trafi do szybkiej adopcji.


va25a9bf13c3cf33.jpeg

Dodo przyjechał do Schroniska w 2018 roku i od tamtej pory walczy z nadwagą oraz problemami skórnymi. Uczęszcza na rehabilitację, kilkukrotnie badaną miał tarczycę, na bieżąco kontrolowaną ma podstawową morfologię.

Niestety jego stan od jakiegoś czasu ulega stopniowemu pogorszeniu… Dodo zaczyna mieć problemy z aparatem ruchu, zdiagnozowano też u niego grudkowe zapalenie trzeciej powieki.


b2ac6dcd03524918.jpeg

Jesteśmy tutaj dziś po to, aby prosić Was o wsparcie finansowe zewnętrznej (czyli pozaschroniskowej i specjalistycznej) diagnostyki Dodo. Naszym marzeniem byłoby umówić go do któregoś z rekomendowanych trójmiejskich ortopedów oraz najlepszego okulisty.

Dodo mieszka już u nas długo, a wszystko wskazuje na to, że jeszcze trochę czasu zagrzeje miejsca w Promyku… Chcemy, aby czas ten upływał mu w komforcie.

Pomożecie nam przywrócić Dodiniemu sprawność i radość życia?

Dodo przebywa w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt „Promyk” w Gdańsku i nieustająco czeka na Dom: https://schroniskopromyk.pl/dodo-2/

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 62

 
Joanna Nowak
418,20 zł
 
Dane ukryte
300 zł
L
Lili
300 zł
 
Dane ukryte
300 zł
CK
Tatko
300 zł
IM
Inessa Merikowa
300 zł
 
Dane ukryte
200 zł
Maja
200 zł
MC
Marta ceyrowska
200 zł
MR
Marta
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze 6

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

800 558 zrzutek

i zebrali

620 892 442 zł

A ty na co dziś zbierasz?