id: tjkyc8

Pomóż Krakofonii pojechać do Bolonii

Pomóż Krakofonii pojechać do Bolonii

Nasi użytkownicy założyli 934 493 zrzutki i zebrali 922 467 557 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Cześć! To my, Krakofonia! Być może nas już znacie, a jeśli nie… Chętnie się Wam przedstawimy:


Jesteśmy chórem. Ale nie byle jakim! Krakofonia to jeden z kilku w Polsce, a jedyny w naszym mieście chór LGBTQ+. Czyli grupa osób, które uwielbiają razem śpiewać i dzielić się energią z publicznością – a jednocześnie inkluzywna, bezpieczna przestrzeń, w której każda_y może być sobą, zawierać przyjaźnie i działać na rzecz społeczności.


b0f5c99c14d20cf2.jpg

fot. Klaudyna Schubert


Śpiewamy już od 2014 roku (od 2019 jako stowarzyszenie zwykłe) i przez ten czas udało nam się razem sporo zrobić! Tworzymy różnorodną pod każdym względem tęczową grupę, w której wcielamy w życie zasadę, że KAŻDY_A MA GŁOS – dzięki nam niejedna osoba uwierzyła, że potrafi śpiewać i że jest niepowtarzalną, wartościową częścią społeczności! Zaśpiewały_liśmy już na ponad 30 koncertach – głównie w naszym rodzinnym mieście, ale mamy też na koncie występy w Warszawie, Katowicach, Gdańsku, a także za granicą: we Frankfurcie nad Menem czy Berlinie.


W 2018 roku Krakofonia wzięła udział we wspaniałym wydarzeniu, które szczególnie mocno zapisało się w naszej pamięci: europejskim festiwalu tęczowych chórów Various Voices w Monachium! Jednego z koncertów, które tam zaśpiewały_liśmy, możecie posłuchać tutaj. Wyjazd był niesamowitym przeżyciem, nie tylko muzycznym – spotkanie z niemal setką chórów dało nam niesamowitą ilość energii do dalszego działania i uświadomiło, że śpiewający głos środowiska LGBTQ+ ma ogromną moc.


7zaRXuxT6RUlwybur_cWXVHl2EgDsYPpJKPy_xwGl3j87XKcw3lPsANf5NWcX2i36hX7MH7cRcOm3QGtiTjWUaf_SA48P13pwPL83nd1M-c7BNJm4X9h_L85ZjtRso7IxF_CVcqKcFopaOorxh3m-DmfkjuXLYAFHeGYvZQy8aemUjRe8l-PxPfxLYh5NA


W tej chwili naszym największym marzeniem jest wzięcie udziału w kolejnej edycji tego niesamowitego międzynarodowego festiwalu, która odbędzie się pod hasłem #ISingWhatIAm w Bolonii w czerwcu 2023 roku.


Festiwal zazwyczaj odbywa się raz na 4 lata, tym razem z powodu pandemii wraca po 5 latach. Various Voices to wydarzenie, które daje szansę wymieniania się doświadczeniami z dziesiątkami chórów z innych zakątków Europy i świata, a także okazję dumnego reprezentowania swojego kraju na międzynarodowej scenie.


Jak to jednak zwykle w takich sytuacjach bywa, problemem są… no właśnie, fundusze. Biorąc udział w festiwalu, musimy opłacić wpisowe dla każdej_go chórzystki_y, koszty pobytu na miejscu, a także transport z Krakowa do Bolonii i z powrotem. Całkowity koszt wyjazdu to ok. 55 000 zł. Krakofonia działa na zasadzie non-profit, finansujemy się głównie ze środków własnych, a wstęp na organizowane przez nas koncerty jest bezpłatny. Funkcjonowanie naszego chóru i śpiewanie dla dobra tęczowej społeczności możliwe jest dzięki codziennemu, wolontariackiemu wysiłkowi wielu osób.


WO-jZWMBEyj-yQpMA_cB6VHWjGsdnhwxHEgT3WrliFrAH1dGGO3CQabPCl_V7DinelztxG9arXdKr789nPatBCOnvuEszQrXmjdZSXnW8otUzn6sNgCP3zi_pMPxetcAHaUWN2waaKdS5wCTIz18Q-KSMDmNDRxxe5xlSG2z2nZTzRwL584j7fr4ANymaw


Niestety całościowy koszt udziału w festiwalu Various Voices przewyższa nasze obecne możliwości. Część osób tworzących Krakofonię jeszcze studiuje, część szuka właśnie pracy, część działa w kulturze, większość zmaga się z aktualną trudną sytuacją finansową. A przecież chcemy pojechać na festiwal w pełnym składzie!


Tym razem to my prosimy Was o wsparcie – niezależnie od tego, czy miały_eliście już okazję słyszeć nas na żywo i wiecie, że dajemy z siebie na koncertach wszystko, czy chcecie po prostu pomóc tęczowej społeczności. Pomóżcie spełnić nasze marzenie, a obiecujemy, że będziemy godnie reprezentować kraj we Włoszech, a potem wrócimy pełne_i energii i inspiracji do kolejnych muzycznych projektów i działania na rzecz osób LGBTQ+ w Polsce!


Żeby symbolicznie odwdzięczyć się za Waszą pomoc, mamy dla Was wyjątkowe upominki: kartki z podziękowaniami podpisane przez chór, zestawy tęczowych gadżetów, kubki oraz torby z naszym logo i urokliwą Foczką – maskotką Krakofonii. Nagrody są efektem pracy naszych chórzystów_ek: Aleny, która zaprojektowała grafiki, oraz Bartka, który dba o wydruki. Szczegóły poniżej!


Masz ochotę dowiedzieć się o nas więcej? Możesz posłuchać tutaj, co miały_liśmy do powiedzenia (i zaśpiewania!) podczas występu w ramach konferencji TEDxKazimierz!


Chcesz być na bieżąco? Zapraszamy do śledzenia naszych kanałów:

https://krakofonia.org/

https://www.facebook.com/LGBTQkrakofonia

https://www.instagram.com/krakofonia_chor/

https://www.youtube.com/c/Ch%C3%B3rKrakofonia/


Lokalizacja

Kraków, Poland

Zobacz na mapie
map pin
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty 4 Nowość

Kupuj i wspieraj zrzutki.

Nowość! Teraz możesz wspierać zrzutkę samemu dodając nagrodę/ofertę. Ty sprzedajesz, a środki trafiają bezpośrednio na zrzutkę, pomaganie jest takie proste - czytaj więcej.

Kupuj i wspieraj zrzutkę

Aktywne organizatora:
Cegiełki i podziękowania
Podstawowy zestaw fanowski

Wyjątkowa kartka z podziękowaniami od wszystkich osób chóralnych + Wlepki z logiem Krakofonii oraz urokliwą Foczką + Przypinka pełna tęczy

50 zł

Kupione 2

Cegiełki i podziękowania
Torba z Foczką + Podstawowy zestaw fanowski

Torba z Foczką, maskotką Krakofonii + Wyjątkowa kartka z podziękowaniami od wszystkich osób chóralnych + Wlepki z logiem Krakofonii oraz urokliwą Foczką + Przyp...

100 zł

Kupione 3

Cegiełki i podziękowania
Krakofoniowy kubek + Podstawowy zestaw fanowski

Krakofoniowy kubek + Wyjątkowa kartka z podziękowaniami od wszystkich osób chóralnych + Wlepki z logiem Krakofonii oraz urokliwą Foczką + Przypinka pełna tęczy

150 zł
Cegiełki i podziękowania
Torba z Foczką + Krakofoniowy kubek + Podstawowy zestaw fanowski

Kubek krakofoniowy + Torba z Foczką + Wyjątkowa kartka z podziękowaniami od wszystkich osób chóralnych + Wlepki z logiem Krakofonii oraz urokliwą Foczką + Przyp...

200 zł

Kupione 2

Wpłaty 21

 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
5 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
1 zł
PP
Paulina Płatek
1 zł
AT
Antonina Todoroska
5 zł
 
Dane ukryte
30 zł
 
Dane ukryte
ukryta
KH
Ken Hare from Loud & Proud
500 zł
OM
Olga M-D
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków