id: tjx69d

Ed zbiera na laparotomię i biopsję

Ed zbiera na laparotomię i biopsję

Nasi użytkownicy założyli 1 178 060 zrzutek i zebrali 1 231 438 902 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności2

 • Edka koagulogram robiony parokrotnie cały czas pokazuje znacznie wydłużone APTT - do ponad 40 sekund. To ponad trzykrotnie przekroczona norma czasu krzepnięcia krwi. Po konsultacji z hematologiem z Wrocławia będziemy sprawdzać, czy Ed nie ma hemofilii. Ponadto kolejny raz robimy koagulogram, następnie bez względu na wynik umawiamy termin zabiegu. Konieczna jednak będzie obecność dawcy krwi. Ed ma już oznaczoną grupę (na szczęście A), dawca bezpośredni będzie czekał, by w razie powikłań w czasie laparotomii zrobić transfuzję. Koszty gigantycznie rosną, dlatego znów prosimy o wsparcie...
  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Edek w kwietniu skończył dwa lata. Gdy miał dziewięć miesięcy, zrobiliśmy mu pierwsze badania krwi i bardzo nas zdziwiły parametry wątrobowe parokrotnie podwyższone. Podaliśmy zentonil, miało być ok - było gorzej. No i się zaczęło... Badania krwi, usg, szukanie dosłownie wszędzie. Wyniki się pogarszały, nie działał zentonil, hepaxan, ornipural... Na usg nie wychodziło nic niepokojącego, tarczyca niepowiększona, obraz w porządku. Zrobiliśmy wszelkie możliwe badania wątrobowe (w tym badanie poziomu amoniaku i testy czynnościowe kwasów żółciowych) i żadne nie zbliżyły nas do znalezienia przyczyny, co z Edkiem jest nie tak.

A przy tym wszystkim Edek nie wykazywał i nie wykazuje żadnych objawów.

Po około roku, przy okazji rozszerzonego badania krwi, poziom T4 był dość mocno podniesiony (przy pozostałych parametrach tarczycowych w normie). Mimo wszystko podaliśmy apelkę, po czym spadły w końcu parametry wątrobowe.

To jednak nie daje nam odpowiedzi, co jest z Edkiem - czy wątroba niszczy tarczycę, czy wręcz odwrotnie.

Niedawno Edek miał kolejne kontrolne badania krwi - ALAT znów skoczył w górę, a w dodatku na usg jeden płat wątroby jest wyraźnie zwłókniony i ma inny kolor. By przybliżyć nas do odpowiedzi, co wciąż pogarsza stan Edka, konieczna jest laparotomia zwiadowcza i pobranie wycinka wątroby na biopsję.

Najpierw Edka czekają badania krwi pod kątem jej krzepliwości (umówione na 30 czerwca), a jak będą w porządku, kilka dni później zabieg.

Bardzo prosimy o wsparcie - bez kolejnych badań stan Edka stale będzie się pogarszał, a my nie wiemy, jak mu pomóc...

Losy Edka I innych kotów możecie obserwować na instagramie @koty_z_gospodarstwa
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 31

TK
Tonia Koval
20 zł
AK
Aga i Megi
30 zł
AH
C & D
30 zł
AH
Cachorro & Daisy
20 zł
EK
20 zł
GW
grzesiowoj
50 zł
RI
Rollo i Lalka
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 3

 
2500 znaków