id: tjyx6c

Na książkę o zapomnianym polskim malarzu

Na książkę o zapomnianym polskim malarzu

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
0 zł
z 8 000
0%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 014 593 zrzutki i zebrali 1 061 068 232 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

f40f0806084eab7a.jpegKochani! 150 lat temu zmarł w Rzymie Leopold Nowotny. Malarz. Fascynująca postać. Zapomniany artysta. Przyjaciel Cypriana Kamila Norwida i Zygmunta Krasińskiego. Od 12 lat jego twórczość śledzi Emilian Prałat, który w tym roku zakończył pisanie książki o nim. Z artysty, o którym nic nie wiedziano, udało się uczynić podmiot wyjątkowej historii. Dzisiaj maszynopis ma 360 stron! Udało się odnaleźć ponad 40 prac artysty (w Polsce, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych). Chcielibyśmy aby dokładnie w 150 rocznicę śmierci Nowotnego jego biografia artystyczna ujrzała światło dzienne. Chcemy Was prosić o pomoc w zrzutce na ten cel. 8 000 pozwoli nam na wydanie książki. Nakład będzie nieimponujący, bo niestety, ale koszty książki z dużą ilością ilustracji są wysokie, ale wierzymy, że będzie to wyjątkowa praca. Rodzina Nowotnego wywodziła się z Czech. On sam dzieciństwo spędził na Podolu. Kształcił się w Monachium i Wiedniu. Całe zaś swoje życie - zawsze identyfikując się jako Polak - spędził w Rzymie poświęcając się sztuce. Na zlecenie papieża Piusa IX konserwował ikonę Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Zmarł w Wiecznym Mieście. Co po nim zostało? Obrazy, rysunki, trochę listów i .... dwie prawnuczki, które cudem udało się odnaleźć! Historia Nowotnego, to próba ocalenia od zapomnienia pamięci o wyjątkowej postaci. 12 lat poszukiwań, setki przejrzanych archiwaliów, setki maili i detektywistyczne poszukiwania z ogromną pasją, która towarzyszyła autorowi.

Książka będzie w większości po polsku. Zawiera jednak kilkudziesięciostronicowy aneks ze źródłami przetłumaczonymi na język włoski.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Nagrody/oferty 1

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj.

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Inne
Książka z autografem
Dla osób, które zechcą wesprzeć wydanie książki kwotą 250 złotych, mamy przygotowane egzemplarz książki o Nowotnym!
250 zł
Zakończona

Wpłaty

nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Nikt nie zdążył wpłacić..

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!