id: tjzjcr

Leczenie Felisa

Leczenie Felisa

Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 067 187 zrzutek i zebrali 1 162 962 859 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Witam.

Felisa przygarnęliśmy 4 lata temu od Ekostraży z Wrocławia. Wcześniejsze życie w kojcu, zimnie i bez stałego dostępu do wody i pokarmu zamienił na ciepłe, wygodne mieszkanie, pełne miłości i wycieczek (zwiedził i morze i gory🙂)

Oprócz rutynowych kontroli i szczepień był pogodnym i zdrowym psem. Nie dawał żadnych oznak, że rośnie w nim wielki guz.

Nie dawał, aż do 27 stycznia br.

Wtedy dostał drgawek i ciężko było złapać z nim kontakt. Przeszło po kilku minutach, podejrzewaliśmy atak padaczki.

Wizyta u weterynarza 29 stycznia. Do tego czasu zachowywał się tak jak zwykle. Dopiero przed samym wyjazdem zaczął tracić równowagę i kontakt, był wzdęty i osłabiony.

Trafiliśmy na wspaniałą Panią weterynarz dr. Annę Tyrakowską w Ekovet we Wrocławiu. Początkowo też podejrzewała padaczkę bo Felis znowu zachowywał się normalnie, mieliśmy wrócić następnego dnia na badania krwi.

Ostatnia kontrolna wzdętego brzucha i decyzja o wykonaniu USG - wykazało płyn w jamie brzusznej 😞 Punkcja - okazało się, że to krew 😥

Diagnoza - pęknięty guz na śledzionie.

W ciągu kilkunastu minut musieliśmy podjąć decyzję - ściągnięcie chirurga i kosztowny zabieg usunięcia guza i śledziony albo eutanazja. q194a7277eee97b2.jpeg

f670c039942c09a1.jpegomimo świadomości kosztów nie byliśmy w stanie uśpić psa, który całym sobą okazywał chęć do życia i kolejnych przygód z nami.

Potem wszystko potoczyło się szybko - zabieg, kolejne wizyty kontrolne, leki, zdjęcie szwów, kontrolne badania USG.

Miesiąc po zabiegu robiliśmy USG, które wykazało, że w miejscu śledziony pojawiła się narośl. fe5a2c45981d562f.jpegDziś jesteśmy po kolejnym USG, które stwierdziło, że narośl się powiększyła. Teraz czeka nas biopsja, która pokaże, czy to odrastający guz, czy zwykła blizna.b85df3959de31694.jpegCałość leczenia udało się rozłożyć na raty (zaciągnięty kredyt 4000 zł), jednak comiesięczna rata 400zł znacząco wpływa na nasz budżet. y04402fbbbd76a33.jpeg

Gdybyśmy stanęli kolejny raz przed takim wyborem, decyzja byłaby taka sama (zwłaszcza kiedy patrzymy na radość Felisa z każdego dnia 🙂) , ale będziemy wdzięczni za każdą okazaną pomoc🙂

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 6

EM
Emilia
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
MP
Miłosz Plota
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta

Komentarze 1

 
2500 znaków
  • MP
    Miłosz Plota

    Jego uśmiech jest powalający! Mam nadzieję, że uda się go Wam jak najszybciej wyleczyć 🙂

    ukryta